Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tartalékos müv. Katonánál mit...

Tartalékos müv. Katonánál mit jelent az Ö1 Ö2 Ö3 Ö4?

Figyelt kérdés
nekem az alkalmassági lapomra eredetileg az volt írva (az első oldalra) hogy Ö4 de a pszicho doki Ö2 adta meg... ma kérdeztem egy barátomat de teljesen összezavart úgyhogy most itt kérdeznék utánna
2014. márc. 30. 18:41
 1/2 A kérdező kommentje:

kicsit változtatnék a kérdésen utánna néztem még egy kicsit és ezt találtam

Hadműveleti feladatokra

különleges jogrend

bevezetése esetén

korlátozások nélkül

tervezhető

ez mnit jelent? illetve mennyi a ponthatára ennek mert 220 elméletileg de én 117 et számoltam magam fizikain mert nem nagyon érdekelt

2014. márc. 30. 19:09
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha megtaláltad a [link] rendeletet kiemelve az ömt-s részt aki mi a probléma? Ebben benne van a számítási mód.

Jelenteni meg nem igazán jelent semmit. Ez még jogszabályilag félkész állapotban van. Van ömt-s bekategorizálás, de a beosztásoknál nem nagyon van szerepe. Gondolj csak a sok 50 éves szolgáltai járandóságban részesülőkre, mind ö-4-es illetve néhányan talán elérik az ö-3-at. Kb. ők teszik ki az ömt-s állomány 80%-át. Ha komolyan lennének a beosztásokhoz fizikai követelmények, nem tudnák őket hova rakni. Szóval van egy táblázat meg bekategorizálás, de egyenlőre tudtommal sehol se hivatkozik rájuk semmilyen jogszabály vagy szabályzat.

2014. márc. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!