Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Toborzó iroda, rossz első...

Toborzó iroda, rossz első benyomás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Veletek is megszeretnék osztani egy esetet és kíváncsi lennék volt -e valakinek hasonló tapasztalta. Voltam toborzó irodában egy meg nem nevezett városban. (nem ez a lényeg).. Portára beérve céltudatosan meg is mondtam ,hogy engem a műveleti tartalékos érdekelne. Egy ideig várakoztattak majd jött egy úr katonai ruházatban. Egyből az után érdeklödött ,hogy ha ez érdekel engem akkor mért nem hivatásosnak megyek mért csak tartalékosnak? Civil életre hivatkoztam és ezt nem nagyon tudta feldolgozni aztán folyamat azzal győzködtek ,hogy álljak be hivatásosnak és ne tartalékosnak (mivel jelenleg nincs munkahelyem) Magabiztosan megindokoltam miért és ragaszkodtam a tartalékos katonasághoz. Ezt sem bírták feldolgozni és onnantól eléggé bunkó módon kezdtek beszélni velem. Megpróbáltak az egészről lebeszélni. Végén csak találtak kivetni valót mondván ,hogy az egyik bizonyítványom fénymásolata nem hitelesített hozzam be az eredetit. És ne jöjjek vissza egyből hanem gondolkozzak még rajta ,hogy biztos ezt akarom ,holott erről szólt a fél órás beszélgetésünk ,hogy én ezt szeretném. (de ezt sem dolgozta fel) Az egészből azt akarták kihozni ,hogy aki bármilyen katonai szolgálatot szeretne teljesíteni az menjen hivatásosnak ha nem akar hivatásosnak menni akkor ne is menjen másnak. Nagyon megalázónak éreztem azt amit velem ott műveltek. Pedig nem lehet kifogásuk sem a viselkedésemre sem megjelenésemre tanult ember vagyok több szakmával is rendelkezem. Fizikai megjelenésem sportos több éve már ,hogy edzek. Nem pont ezeket vártam. Úgy érzem hülyét csináltok ott belőlem. Van valakinek valami tapasztalata hasonló dologról? Remélem értelmes válaszokat fogok kapni. Üdvözlet.

2014. jan. 6. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Éngem a szerződéses katonaságról beszéltek le, és mondták, hogy menjek inkább altisztire. Normális volt a toborzó.Megfogadtam a tanácsát és most az altisztire jelentkezek.Azt mondták, ha van képzettségem(nyelvvizsgák, érettségi) akkor menjek inkább oda, é sokkal jobban járok. Ez Nyíregyházán volt.
2014. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha elmész egy civil céghez felvételre jelentkezni és ez a cég mondjuk pénztárost keres ilyen végzettséggel, akkor te hiába fogod nekik azt mondani hogy te inkább raktáros szeretnél lenni.
2014. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

kedves kérdező!


ha te ezen kiborulsz akkor még tartalékosnak se vagy odavaló, ha ennyi fafejűséget és bunkóságot nem tudsz elviselni, akkor te a katonaságot mindenképpen ott fogod hagyni, szerintem inkább ezen gondolkozz el, nem azon, hogy hivatásos vagy tartalékos

2014. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves második. Értem a logikádat. De nincs létszámstop és ugyan úgy keresnek tartalékosokat. De mindenáron le akartak beszélni róla de mindenfélére utalgattak. Akkor mondják meg ,hogy nincs felvétel kerek perec ne ködösítsenek, de ilyenről szó sem volt. Főként csak bunkóztak.
2014. jan. 6. 14:03
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez nem kiborulás. Szó sincs róla. Inkább meglepődtem. Csak érdekes módon volt ott már több kollégám is mindenkit kedvesen fogadtak és őket megpróbálták rábeszélni velem ellentétesen akit lebeszélni. 2013 végén végeztek tartalékosként. Ha kell én minden nap vissza megyen randevúzni a csávóval szóval annyira nem érdekel az egész. De azért látom érkeznek ide értelmes kommentek is ezért már megérte.
2014. jan. 6. 14:07
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azt is mondta, hogy menjek tartalékosnak és úgy nagyobb eséllyel vesznek fel altisztire.

2014. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Engem azért lep meg ez a dolog, mert többnyire pont az van, hogy szinte lehetetlen kívülről bekerülni honvédségi beosztásba, tartalékosnak meg fiatalként könnyebb. Azt se értem, hogy hogy lehet, hogy téged hivatásosnak akartak bevenni, mert amennyire én tudom, akinek nem katonai végzettsége van, az csak szerződésesnek léphet be, és legfeljebb később veszik át hivatásosnak.


Mondjuk az én tapasztalataim nem túl frissek, de azért meg lennék lepve, ha ekkorát változott volna a világ. Talán valami speciális szakmád van, ami most nagyon kellett?


Ami meg a bunkóságot illeti, hetente átlag 10-szer ennyit el kell viselned, ha bekerülsz. A katonaságnál nem nagyon szeretik az egyéniségeket, az egyéni elképzeléseket. Alapból elvárás, hogy ha egy felettes csak halványan utal rá, hogy minek kéne lennie, azt te alázatos egyetértéssel fogadod. És itt is erről volt szó. Nem fogsz tudni senkit meggyőzni az elképzeléseidről. Legfeljebb annyit tudsz elérni, hogy nem fognak szeretni, rossz katonának tartanak.

2014. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez toborzóiroda függő. Sajnos az MH elég szedett-vedett társaság, van mindenféle ember. Vannak nagyon okos és kiváló emberi kvalitásuak de a másik véglet is nagyon gyakran előfordul.

Az egész a jó külsőleg szembentűnő fizikai megjelenésed okán volt. Jelenleg még nagyon konzervatív, ósdi értékrend van, és minden a fizikai erőnlétről szól itt (nemúgy mintha a 21. századi technológiai/informatikai hadviselésben milliószor többet számítana a technológiai szaktudás, felkészültség)

A szerződéses kiskatonáknak magas fizikai felkészültségre van szükség, és ugye kevés az az ambició nélküli, szellemileg nem túl fényes, de kiváló fizikai erőnlétben és egészségi állapotban levő fiatal, akit fel tudnak venni. Ebből folyamatosan hiány van és úgy vadásznak rájuk. A toborzó hapsi is ezért próbált mindent bevetni. Nekik nagy siker ha találnak ilyet és sikerül rávenni a szerződéskötésre.

2014. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves hetes teljesen igazad van. Emiatt nem is vitatkoztam csak elfogadtam amit mondtak és eljöttem. Viszont annyit tennék hozzá, hogy nem az ő dolga eldönteni ,hogy én minek akarok jelentkezni. Ha nekik nem kell tartalékos mondják azt. Bár én azért nem értem mert pont ellenkezőjét hallom, hogy szerződéses és hivatásos katonákból éves várólisták vannak annyira telített. Ezért nem is értem mért arra próbáltak rábeszélni. Pszichológiai vizsgálatok, erőlét felmérés pont arra van, hogy szűrjék ki nem alkalmas mind fizikailag mind szellemileg nem az iroda. De megértem az ő álláspontjukat is.
2014. jan. 6. 16:11
 10/12 A kérdező kommentje:

Értelmes kommentárt kaptam mind a hetestől mind a nyolcastól. Örülök, hogy vannak ilyen emberek is.


De ha egyszer nem értik meg, hogy én a civil élet mellett szeretném csinálni és ezért szeretnék tartalékos lenni akkor nem tudom mitévő legyek. Menjek be másik irodába ahol megér többek? Egyik ismerősöm most volt bent egy 2-3 hónapja ugyan ott és szó nélkül beírták. Ezért lep meg.

2014. jan. 6. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!