Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ezek milyen katonai felvarrók?

Ezek milyen katonai felvarrók?

Figyelt kérdés

Annyit tudok róluk,hogy németek,meg,hogy repro-k,lehet,hogy 2.vh-sak?

[link]

[link]



2014. ápr. 2. 17:08
 1/3 Gugu Gabor ***** válasza:
A két pska keresztben az egy "sima" wermacht jelzés aszem. A második az pedig a nem tudom milyen rúna, emlékeim szerint a Holland náci párt használta eredetileg, a háború alatt pedig a németek elég sokfelé az SS-is pld.
2014. ápr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sima wehrmacht jelzés? Hogy érted ezt?

[link]

Ezt a wehrmacht jelzése.


Az átlag wehrmacht jelvények pedig (egység jelvények) általában 2 tőr/szurony/gránát egy sas alatt:

[link]

Vagy pedig 1 darab puska egy sas alatt:

[link]


Egyébként a wehrmacht nem igazán használt ilyen kék színű felvarrókat.


Ha tippelnem kéne akkor ez valamilyen Beret-re való.

[link]

2014. ápr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ok,ezeket (kicsit utána néztem) ún. trade patch-eknek nevezik.Van egy csomó hasonló felvarró,a Kriegsmarinénél és a Luftwaffe-nél is,csak ott nincs kör a fegyverek körül,ezzel a két szervezettel magyarázható a kék szín is (szerintem).A betűs felvarró pedig,engem egy "f" betűre emlékeztek,amit ilyen tannenberg fett betűtípussal írtak volna.Továbbra is várom a válaszokat.
2014. ápr. 2. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!