Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi jellemezte az orosz hadsere...

Mi jellemezte az orosz hadsereg magatartását?

Figyelt kérdés
Bocsánatot kérek előre is azért, mert ilyet kérdeztem. Történelem órán kicsit belenéztünk ebbe a témába (Németekről nem volt szó) Ahol ez a kérdés volt. Én írtam hogy kegyetlenek voltak, hogy nőket erőszakoltak meg, de szerintem rosszat írtam, ugyanis utánajártam és nem voltak kegyetlenek, inkább a németek. Most akkor haragudni fog rám a történelem tanárom?

2014. máj. 17. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Aranyos vagy.

A tanár nem fog haragudni.


Nemtom mit olvastál. De egy háborúban mindenki kegyetlen. A Németek is kegyetlenkedtek, és az oroszok is. Amikor az orosz horda elérte a határokat 800.000 nőt erőszakoltak meg, kortól függetlenül.

Amikor a Német határt érték el... Nos.. Szerintem minden 2. nőt megerőszakoltak, és a legtöbbjüket többször is.


A németek sem voltak kedvesek a meghóditott országokkal az tény, de az oroszok azért kicsit durvábban nyomták...

2014. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Zabrálás, nők megerőszakolása, civilek poénból legyilkolása. Nagyjából ezzel mindent elmondtam.
2014. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Öncélú rablás, pusztítás, gyilkolás, és természetesen a nők megerőszakolása. Nem írtál rosszakat, ez mind megállja a helyét. Még élnek Nyíregyháza környékén azok az emberek, akiknél a fonr többször is ide-oda tolódott. Fellelhetőek azok a beszélgetések, ahol elmesélik hogy imádkoztak a németekért, mert az oroszok, olyan kegyetlenek voltak mint az állatok. Bejöttek a faluba, az első ember fejéhez fegyvert fogtak és csak annyit kérdeztek hol vannak a nők. Általában ha meg is mondta, akkor is lelőtték. Majd végigdúlták a falut és mindenkit megerőszakoltak 3-99 évesig. A férfiakat szimplán megölték. Voltak akik teljes ellátás reményében megúszták. Etették, altatták őket hogy ne végezzék ki. Nem volt kontrol, nem voltak szabályok. A német oldalon, azért picit máshogy volt, de ők sem voltak szentek.
2014. máj. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
A magyarok nyilván a németekkel szimpatizálnak ezen a téren, hiszen szövetséges haderő volt, és nem bántották az itteni lakosságot általánosságban. Viszont a németek ugyanazt csináltak az oroszokkal, mint ők fordítva, úgyhogy nagy különbség nem volt, legfeljebb annyiban, hogy az oroszok természete vadabb.
2014. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld kéz :)
2014. máj. 17. 14:21
 6/14 kanári8 válasza:
17%
Az orosz katonáknak parancsba volt adva a megszállott területen élők megalázása(nemi erőszak, tulajdonuk elkobzása erőszakos úton). Szerintem ez már utal az akkori kormányuk kegyetlenségére és erkölcsi romlottságára.
2014. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló kicsit sarkít. Mint elllenséges terület, valóban olyan elbánást is kapott sok helyen a lakosság sajnos. De idővel már igenis büntették a kiskatonákat, ha össze vissza fosztogattak. Ugyanúgy agyonlőtték a tisztek az orosz kiskatonát is.
2014. máj. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Általában kaptak pár nap szabad rablást, utána viszont ki is végezték a parancsmegtagadó kiskatonákat.
2014. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm :)))
2014. máj. 18. 20:22
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem az előbb, hogy az órákat viszont mindig összeszedték. Náluk ritka dolog volt, ezért kiskatonától a tisztekig begyűjtöttek minden órát amit tudtak. A berlini zászlókitűzésről készült képet is retusálták utólag, mert 2 karóra volt a katonán. Féltek, hogy rossz benyomást tenne az eredeti kép.
2014. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!