Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek ez hazaáruló...

Szerintetek ez hazaáruló gondolkodás?

Figyelt kérdés
Egy barátom szerint, ha megkapná a behívóját egy háború esetén, elbújdosna, és mivel vagy börtön, vagy kivégzés, vagy frontszolgálat várna rá, ha mégis bevonulna, tehát leginkább korai, értelmetlen halál, sort kerítene rá, hogy egy nyilvános beszéden megölje azt a politikai vezetőt, aki idáig sodorta az országot. Erről nem tudom, mit gondoljak, de én se áldoznám fel az életem azért, mert két öltönyös nem bírja egymást. Számít a haza, vagy az egyén élete a fontos? Hazaáruló, aki háború esetén elmenekül, mert egyszerűen csak élni akar, bármi áron? Úgyis sokan vannak, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal, és örömmel katonáskodnak békeidőben is, majd ők harcolnak. Minden tiszteletem az övék, kapjanak magas bért, korai nyugdíjat, amit akarnak, de a normális emberek, akik még talán értéket is előállítanak (legyen az tudomány, művészet, gyerek), élvezhetnének védelmet az értelmetlen haláltól, nem? Vagy ez hazaáruló gondolat?
2014. jún. 30. 06:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

Értelmes ember ezért a tetves országért egy szalmaszálat nem adna, nemhogy az életét...


Az egészségügyet tönkrebaszta, nyugdíj egy kakalap sz@rt se ér, munkanélküli támogatás nincs, mert az a nevetséges 3 hónap, minden csak nem támogatás, ráadásul a minimálbért adja és nem azt amit, előtte kerestél... munkakeresés egy képzett, diplomásnak akár 7 - 10 hónapig is eltarthat, ha nem kapja meg mindenhonnan, hogy túlképzett.

Helyette a NER gazdagodik egyedül, meg seggfej bunkó rokonai a vezetésnek, akikért még jogszabályt is módosítanak, hogy kinevezhessék állami vezetőnek, mert egyébként se végzettsége, se szakértelme..


A jelenlegi (és a korábbi) politikai vezetés mindent elvett és tönkretett, amiért lett volna értelme élni.... ezért kellene meghalni?


Hát qurva anyját, annak aki ilyen f@szsággal jön, hogy hazaszeretet!


Aki imádja ezt tetű bandát, nem bánom, lövesse szét a hülye fejét értük!

2023. nov. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Hermitlog ***** válasza:
100%

Előző.


Ne haragudj, de egy egész népet elítélni egy kormány alapján soviniszta, fasiszta hozzáállás.


Ráadásul az általad felsoroltakból, pont az következik, hogy a magyar nép szenved, az én olvasatomban emiatt, pont, hogy meg kell védeni ezt a népet háború esetén.


Háborúban a nép szenvedne, a NER-esek meg futnának külföldre és kivinnék a lopott pénzt.


Kegyetlen, szadista gondolkodás ezért neked is a népet büntetni.


A cigáynságról a zsidókról példát lehetne venni, mennyire szeretik a családjaikat, ősi kultúrájukat. Ők tudják mi a fontos.


Te nem.


Te szigorúan anyagi, világias módon állsz hozzá egy mélyen érzelmi és szentimentális kérdéshez.


Csak ott harcolsz ahol pénzt kapsz, meg jó lehetőséget? Akkor te egy elvtelen zsoldos lennél és nem katona.


Nem sértésnek szántam, csak ténymegállapításnak.


A zsoldosoknak is van helye a világban, de a népeket nem ők védik.


Nézz utána, hány magyarellenes népírtás történt a Kárpát-medencében.


Ha mindenki csak akkor harcolt volna, amikor jó vezetők vannak, akkor nem lennének már magyarok.


Dobó István is korrupt volt, de megvédte Egert. Most akkor jó vagy rossz?

ápr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

"Ne haragudj, de egy egész népet elítélni egy kormány alapján soviniszta, fasiszta hozzáállás."


Na és az országgyűlési képviselőket - akikből később a kormány alakul - kik választják?


HM?


Vagyis közvetve ugyan, de aki azokra szavaz, akik később vezetik az országot, felelős - legalábbis morális szempontból - a vezetői f@szságaiért.



"Te szigorúan anyagi, világias módon állsz hozzá egy mélyen érzelmi és szentimentális kérdéshez."


Mint ahogy, minden józan gondolkodású ember is!

Bocs, de aki(k) csak eddig bele tudtak rúgni az emberekbe (vezető politikusok) azokért miért is kéne meghalnia bárkinek?


De tudod mit, nyugodtan lövesd szét a seggedet, az érzelmeiddel együtt.

ápr. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Hermitlog ***** válasza:
100%

Előző:


Nagyrészt figyelmen kívül hagytad amit írtam és kiemeltél egy-két részt, de azért válaszolok.


A rendszerváltáskor volt egy hihetetlenül erős eufória, a nyugathoz tartozás érzése, szabadság tudat. Aztán a csalódás, a nyugati cégek fillérekért vásároltak fel milliárdos ágazatokat, majd kibelezték a gyárakat és mindenkit kirúgtak (a piac beáraz mindent, aki kapja marja). Szinte teljes gazdasági összeomlás, kivándorlás, agyelszívás (azért jobban jártunk, mint Nauru). Ezt a nyugati országok is sejtették, pont ezért vannak az EU-s támogatások, hogy a keleti országokból, ne legyen leszakadó periféria. Nem könyöradomány. Visszajuttatás. A magyarok azonban (a többi keleti országgal) nagyot csalódtak.


Azután meg pontosan tudod, hogy milyen morális válság vezetett az első kétharmadhoz. 2006. Aztán megint jött a csalódás.


De te leegyszerűsíted arra ezeket a bonyolult folyamatokat, hogy kb. ez a magyar nép hibája, bűnhődjenek, megérdemlik.


15-13 millió emberből, kb. 7-8 millió szavazhat, ebből 50% ment el szavazni. Ebből durván 2/3 szavazott a Fideszre. Ott vagyunk, hogy 15-13 millió embert elítélsz 2,5 millió szavazata alapján úgy, hogy a történelmi kontextust figyelmen kívül hagyod.


Tényleg ne sértődj meg, de ez eléggé demagóg, magyarság ellen hergelő szövegként jött le.


Számomra rejtély, hogy olyan országokban, ahol nagyobb a jólét, de ezt például gyarmatosítás vagy népirtás útján értek el, miért nagyobb a hazaszeretet. Bár a példád alapján nem is akkora rejtély, ha csak a pénz számít.


“Mint minden normális ember.” Én amúgy nem egyetemesíteném normalitássá pusztán a saját világlátásomat.


Azért is kiállnék ezért a népért, mert tudom, hogy mennyit szenvedett eddig (főleg 20 század előtti magyarirtásokról beszélek).


Nem gondolom, hogy a Nagyenyedi, Fehértemplomi, Szolyvai vagy Komáromi népirtások túlélőinek leszármazottai, pár hülye, kapzsi politikus miatt még több szenvedést érdemelnének.


Ha “szétlövik a seggem” ezért a népért, akkor ezt vállalom.


Téged ezek szerint nem a korrupció zavar, hanem az, hogy nem részesülsz belőle.

ápr. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!