Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek ez hazaáruló...

Szerintetek ez hazaáruló gondolkodás?

Figyelt kérdés
Egy barátom szerint, ha megkapná a behívóját egy háború esetén, elbújdosna, és mivel vagy börtön, vagy kivégzés, vagy frontszolgálat várna rá, ha mégis bevonulna, tehát leginkább korai, értelmetlen halál, sort kerítene rá, hogy egy nyilvános beszéden megölje azt a politikai vezetőt, aki idáig sodorta az országot. Erről nem tudom, mit gondoljak, de én se áldoznám fel az életem azért, mert két öltönyös nem bírja egymást. Számít a haza, vagy az egyén élete a fontos? Hazaáruló, aki háború esetén elmenekül, mert egyszerűen csak élni akar, bármi áron? Úgyis sokan vannak, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal, és örömmel katonáskodnak békeidőben is, majd ők harcolnak. Minden tiszteletem az övék, kapjanak magas bért, korai nyugdíjat, amit akarnak, de a normális emberek, akik még talán értéket is előállítanak (legyen az tudomány, művészet, gyerek), élvezhetnének védelmet az értelmetlen haláltól, nem? Vagy ez hazaáruló gondolat?
2014. jún. 30. 06:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Én kerek perec megmondanám, hogy csak akkor vagyok hajlandó menni, ha az a bizonyos öltönyös úr, aki miatt kitört a háború, az első sorban harcol, és nem a karosszékből irányít. Ha neki nem kell mennie, akkor nekem sem!
2014. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, hogy kinek az érdekében és ki ellen kell harcolni, ha pl Ukrajnában ukránok azt mondanák, hogy ők márpedig nem vonulnak be, hogy olyan embereket gyilkoljanak, akikkel addig békében éltek együtt, az igen tiszteletreméltó és nem hazaáruló cselekedet lenne. Másik oldal viszont, hogy ha civileket (gyerekeket, időseket stb) kezd el ölni egy ország katonasága, akkor szerintem gyáva dolog lenne elmenekülni és nem megvédeni az embereket tőlük.
2014. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
70%

Hát akkor vagy külföldre vándorol mindenki az egész családjával, és otthagy mindent vagy megvédi a hazáját.

Régen se mondták azt, hogy nem fogunk harcolni amiért a hülye Mátyás király visszaakarja verni a törököt.


De ha elbujdosol, vagy alkalmatlanság miatt nem hívnak be, az emberek le fognak nézni.

2014. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
72%

Akkor is így vélekednél/vélekednétek, ha más ország támadná meg Magyarországot, területszerzési/nemzet pusztítási célokkal? Mert akkor undorító dolog elmenekülni.

Egy világháború esetében páran megnyomnak pár gombot, és kipusztul az élővilág a földről.

2014. jún. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%

#14


Ez a forgatókönyv nem valószínű, sőt, kizárt.

2014. jún. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Na, igen, védekezés esetén más a helyzet, akkor menni kell.
2014. jún. 30. 16:48
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Roppant leegyszerűsíted a helyzetet. A világ nem ilyen egyszerű, a geopolitikai helyzet és ahogy a háborút látod sokkal szélesebb módon is lehet szemlélni.

A magyar 20. századi történelemben és a világon kismillió helyen (akár néhány éve a balkáni háborúkban, vagy most a közel-keleten) volt az a helyzet, ahol, - bár valóban közben a háttérben pont a nagyhatalmi "öltönyösök" játszották le a meccset, - de egy ország vagy nemzet számára meg sokszor nemcsak hogy fennállt a veszély, hanem valódi etnikai tisztogatásba torkollt a konfliktus.

Ha úgy teszem fel a kérdést, hogy fegyverhez nyúlnál e, ha szinte bizonyos, hogy egy másik nemzet a szülőföldedre lép, és a civil lakosságot nem kímélve a családod, szüleid, testvéreid, gyerekeid életét veszélyezteti, magyarul simán lemészárolnák őket, akkor a férfiak többsége nem véletlen, hogy fegyvert fog ilyenkor. A háború nem csak a könyvekben, újságokban, filmekben létezik, meg nem csak "olyan" háború van, ahol valami teljesen távoli idegen területre küldenek "öltönyösök" embereket különböző diplomáciai, gazdasági okokból.

2014. júl. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Anno a régi "urak",akikben még volt bátorság, jellem, önbecsülés és elkötelezettség a hazájuk, népük iránt, maguk is beálltak a harcba, hazaárulás az,ha másokat küld a naccságos úr háborúzni, miközben ő bent kushad a biztonságos kényelemben.

De a hazaáruló gondolkodás kategóriájába tartozik az is, ha valaki kijelenti, hogy el lehet menni máshová élni, dolgozni, stb ha itt nem tetszik.

2014. júl. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Salamon Bálint ***** válasza:

Megtagadhatod a fegyveres szolgálatot erkölcsi okokra hivatkozva. Ilyenkor más - polgári védelmi, egészségügyi stb. - feladatokra osztanak be.

Amennyiben valamilyen nemzetgazdaságilag nagyon fontos feladatot látsz el, úgy akkor is mentesülhetsz a szolgálat alól.

A politikai vezető megölése - ha nem ellenséges állampolgár - gyilkosságnak számít.


Ha csak simán elmenekülsz az országból, az is megoldás számodra. Háborúk esetén a fegyvertelen lakósság jelentős része ezt az opciót választja.

2014. júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Hermitlog ***** válasza:
100%

Nagyon leegyszerűsített a kérdés. Nem lehet rá giazán jól igennel, vagy nemmel válaszolni.


De itt egy lecke: a magyar történelemben a Nándorfehérvári diadal óta igen kevésszer fűlött a foga a magyarnak megvédeni a saját hazáját.


Szinte minden esetben népírtás lett a vége. Mármint minket irtottak (itt 20 sz. előtti esetekre gondoljatok). Tehát még a gyáva is utólag azt mondaná, inkább harcoltam volna, akkor nem ért volna minket ekkora kár.


Meg tudnál békélni magaddal, ha elfutsz, tudva, hogy a családodat az ellenség megöli? Remélem nem.


Manapság fontosabb a fogyasztói társadalom, mint a haza. Haza... Bármikor kiröhögnek, ha szóba kerül. A magyarban nincs hazaszeretet. Haza... Ne nevettess.

2023. máj. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!