Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az alapkiképzésen mennyit...

Az alapkiképzésen mennyit futnak átlagosan a katonáink? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi hogy pl. reggel felkelnek, és megy a reggeli torna. Ekkor mennyit futnak egyhuzamban reggeliig pl.?

Aztán összesen, úgy egész nap mennyi futás van?

Tudom hogy alkalmasságin 3200m. De ott bennt is ennyi lenne?


Csak érdekelne a dolog hogy mennyit futnak a katonák.

Mellőzzük azokat hogy a katonák semmit nem csinálnak, feleslegesek stbstbstb.


Olyanok válaszát várom, akik tapasztalták ezt, illetve van ismerősök akik információt adhatna..

Spekulációkat kérem ne!



2014. júl. 17. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom megbecsülni, de van egy szerződéses katona ismerősöm, ő azt mondta, hogy a benti testedzés az nagyon kevés, ezért mikor teheti, elmegy szabadidejében futni
2014. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha esetleg megtudnád kérdezni tőle akkor írj légyszives! :)


Volt 1 beszélgetésem a minap, és nagyon kíváncsivá tett hogy vajon mégis mennyit futhatnak.

2014. júl. 17. 10:56
 3/7 cl28 ***** válasza:
100%

Alapkiképzésen kiképző függő... van olyan aki futni szeret(tud), van aki fekvő, guggolás vagy felülés párti.

Reggeli tesi: 1-2 km ez majdnem minden nap van. a többi a kik terv függvénye: napközben, ha van vmilyen tesi 1-2km, ha terepfoglalkozás előfordul sok cuccal a hátadon 1-2 km. Havonta tesi felmérő 3,2km.

Alapkik. után alakulat és beosztás függő: egy különleges müveletis sokat, egy átlag lövész katona majdnem olyan sokat, de pl. egy logisztikus vagy egy szakács jóval kevesebbet fut. Ha olyan feladat van a napi egy óra kötelező tesi elmarad. Pl.: szolgálatok.

2014. júl. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak mert valaki meg azt mondta h 3km minimum de inkább többet futtatnak.

Csak én ezt soknak tartottam kicsit, mert 3200m-ert úgy lehet lefutni alkalmasságin, hogy közben lehet sétálni.

Ezért furcsa lenne ha úgy kellene bevonuláskor 3km-nél többet futni hogy ugye alakzatban.

2014. júl. 19. 10:18
 5/7 anonim válasza:

Na ne éljünk már álomvilágban. Bizony, hogy futnak, méghozzá jó sokat és elég intenzíven. Pont azért hogy mindenkit egységes és frankó szintre hozzanak illetve, hogy bírd majd a terepgyakorlatokat és a 6,10,25km-es menetgyakorlatot(elárulom nem műúton, hanem bokáig érő sárban, néha gázállarcban).


Üdv egy lövész a "cégtől"

2014. dec. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azóta már végeztem az alapkiképzéssel, de azért köszi a választ! :)
2014. dec. 20. 21:55
 7/7 anonim válasza:
Írj már pár dolgot kérlek, tudom hogy nem most volt, de most hogy belelátsz, bevezethetnél minket is.
2023. aug. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!