Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Érdekelne, hogy az orosz-ukrán...

Napfonat kérdése:

Érdekelne, hogy az orosz-ukrán konfliktusban ki melyik oldallal szimpatizál, és miért?

Figyelt kérdés

2014. aug. 14. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Mindkét oldalnak érthető az álláspontja, de egyik sem hiszem, hogy a megfelelő eszközökhöz nyúlt.
2014. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Én azt támogatom, hogy a két megye, amelyik az oroszokhoz akar csatlakozni, az tegye meg nyugodtan, viszont akkor a maradék Ukrajna ügyeibe ne szóljon bele Putyin úr és ne háborogjon, ha Ukrajna esetleg EU-tag akarna lenni.
2014. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Egyikkel sem, ez üzlet. Ők is ugyan úgy a saját érdekeiket képviselik. Nekünk is meg kellene tanulni a saját érdekeinket előtérbe helyezni.

Jelen pillanatban az a probléma, hogy elkezdődött egy jó biznisz, amiben közvetetten érdekelt voltam és belesz&rt az USA.

2014. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem az oroszok mellett, hanem az ukránok ellen.

Számomra szimpatikus,hogy az oroszok így kiállnak a határon túli oroszokért, és nem szarják le őket, még ha nem is ez a tényleges konfliktus oka.

Ugyanakkor az sem túl szimpatikus,hogy a liberális média úgy mutatja be az egészet,hogy szegény ukránok akik senkinek sem ártottak, és a gonosz oroszok.(csak ugye a nyelvtörvény ami érinti a magyarokat is, de támogassuk a magyar barát ukránokat)

Ugyanakkor véletlenül sem állnék ki az oroszok mellett, csupán úgy gondolom,hogy nagyobb igazságuk van nekik mint az ukránoknak.

2014. aug. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Hirtelen nagyon megnőtt az oroszbarát revizionisták száma az országban. Nem tudom eddig hol voltak, de gyanítom jó részük a rendszerváltáskor nem is élt, vagy valami zárt osztályon élhetett, mert azok az emberek akik átéltek egy megszállást, pontosan tudják mitől kell félni.


Persze én alja gerinctelen népségnek tartom a jobbik álszent álláspontját ebben a kérdésben, mert részben azért nyal az oroszoknak, mert onnan jön a zsé, részben azért, mert egy határáthelyezés felborít mindenféle status quo-t. És épp ezért kell, hogy minden jóérzésű magyar megálljt parancsoljon az orosz nyomulásnak!

2014. aug. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy gondolom, hogy az oroszoknak megálljt kell parancsolni. Ugyanakkor az egész konfliktusnak olyan szaga van, mint amit előre elterveztek. És eléggé nyugatias szelek fújnak, szerintem.

Tehát nem védem az oroszokat, mert rengeteg szenvedést adtak az emberiségnek, de ezúttal az USA keveri a kakát. Szerintem!

2014. aug. 14. 12:42
 7/12 anonim ***** válasza:

Én mindkettővel és egyikkel sem :)


Az szimpatikus, hogy Oroszország kiáll az ukrajnai oroszok mellett, de a módszereit (Krím elszakítása és annektálása, fegyverek szállítása, polgárháború szítása, orosz oldalról az ukrán csapatok bombázása) elítélem.

Ukrajnával is szimpatizálok, hogy próbál függetlenedni, elszakadni az orosz befolyástól és önálló politikát folytatni, megvédeni az országot, területi egységét. Ugyanakkor elítélem részükről Oroszország provokálását (nem kellett volna erőltetniük Amerikának és az ukrán nyugatbarátoknak a NATO tagságot), a demokratikusan megválasztott elnök és kormánya erőszakos megdöntését, a nacionalista, oroszellenes politikát, a keleti területek autonómiatörekvéseinek elnyomását, a szakadár városok ostromát, lakóépületek bombázását, illegális foszforbombák bevetését.

Mindkét oldalnak inkább a békés, tárgyalásos rendezést kellene preferálni az erőszak helyett.

2014. aug. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A nyugati liberalizmus ellen vagyok. Az ilyen "Conchita-féle" vadliberalizmus ellen. És etnikai alapú határok mellett.

Hajrá Oroszország!

2014. aug. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

"az USA keveri a kakát"


Jó a felismerés. Elkezdődött egy teljesen jó együttműködés az oroszok, a volt szovjet tagállamok és az eu-s országok között. Ebből profitált volna Ukrajna is. Ráadásul nagyon jók voltak a export import arányok és nem volt nagy a kereskedelmi árrés. Turizmus is kezdett elindulni. Amit nem hagyhatott az usa és szemét módon beletenyerelt. Azok a vezető eu-s politikusok pedig akik asszisztáltak ehhez gazdaságilag ártottak az európai választóiknak. A teljes vagyonukkal felelniük kellene ezért, abból megtanulnák, hogy ez nem játék.

2014. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én egyikkel sem szimpatizálok, de az oroszokat tartom a nagyobb bűnösnek.


Ukrajnában egy nacionalista hatalomátvétel történt, ami nyilvánvalóan lázadásokat váltott ki a magukat fenyegetve érző kisebbségekből. Ez csúnya dolog, de olyasmi, ami sajnos sokszor megtörténik mostanában. Az arab tavasz idején ennél sokkal rosszabb dolgok történtek, konkrét népirtás zajlott, de a nagy országok nem avatkoztak be. Amikor végül mégis megtették (Líbiában), akkor az egy nyilvános, egyértelmű katonai lépés volt, nem szedett-vedett terroristák felfegyverzése "mi ott sem voltunk" alapon.


Ha egy nacionalista kormány már indok katonai lépésekre, akkor fél Afrikába és Dél-Amerikába be lehetne vonulgatni, a Közel-Keletről nem is beszélve.

Ráadásul ezt nem is egyenesen tették, hanem idióta terroristák felhergelésével és felfegyverzésével, akik nem katonák, nem értenek a hadviseléshez, egy épkézláb nyilatkozatot nem tudnak kiadni arról, hogy tulajdonképpen mit is akarnak, csak lőnek mindenre, amit látnak (lásd szegény repülőgép). Ha egyszerűen bevonulnak, azzal sem értettem volna egyet, de az még mindig egy sokkal egyenesebb dolog lett volna (mint pl. az USA Irakban). Szerintem az oroszoknak erre a sunyi, alattomos provokációjára, amivel önös érdekekből egy független országban provokáltak ki polgárháborút, miközben ők mossák kezeiket - erre nincs mentség.

2014. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!