Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Napjainkban megéri a honvédtis...

Napjainkban megéri a honvédtiszti pályára jelentkezni?

Figyelt kérdés
Nagy a felelősség, nem túl magas fizetés, ugyanakkor garantált állás, és szép, izgalmas hivatás. Ugyanakkor a hátrányaitól is félek, ezért nem nagyon merek oda jelentkezni. Igaz, hogy sokkal kevesebb erőfeszítést igénylő szakok is vannak, amikkel jobban el lehet helyezkedni, mint ezzel?

2014. szept. 16. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem megválaszoltad magadnak!
2014. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. Megéri.
2014. szept. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok HHK-s (bár jelentkeztem ez évben és néhány ponttal lecsúsztam), de szerintem megéri.


El kell döntened, hogy sok pénzt keresni vagy egy tiszteletteljes, kiszámítható pályát szeretnél.

Ha pl. jó vagy matekból és fizikából, egy nívós egyetemen elvégzett gépészmérnöki szakkal, akár 5-600ezer forintot is kereshetsz(pályakezdőként), ellenben a tiszti 140-160ezer forintos kezdő fizetéssel(igaz itt is megvan a szakmai előrelépés, ami fokozatosan több pénzt jelent, viszont sosem fogja elérni az említett gépészmérnöki jövedelmet, hacsak nem leszel egyszer tábornok).


A hhk-n hátránynak csak a bentlakást gondolom (lehet csak én vagyok így vele, mert a szállásodtól kezdve, étkeztetéseden keresztül mindent fizetnek helyetted).

A kiképzés hhk-s ismerőseim szerint már nem olyan véresen nehéz az újabb évfolyamoknak, mint pár éve.


Az elhivatottság szerintem a legfontosabb. Illetve, hogy ne hirtelen ötletből jelentkezz oda, mert ha felvesznek, és ott szeretnéd hagyni, mindent visszafizettetnek.

2014. szept. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!