Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen szerzodeses katona...

Milyen szerzodeses katona lehet egy no?

Figyelt kérdés

olyan gimnaziumba jarok ahol heti egyszer van ket katonai alapismeretekes orank es ugyanigy onvedelem. Valamint kuzdosportolok. A gimi utan milyen magyarorszagi foiskolakra/egyetemekre tudok elmenni amit ha elvegzek es lediplomazok akkor a Magyar Honvedsegbe mehetek? A diploma utan(2nyelvvizsgat is szeretnek) kell valahol jelentkeznem hogy szerzodeses katona akarok lenni? Az egyetem utan tiszti rangot kapok igaz? Es ha kitarto es elszant leszek mennyi lehet a max allomany ahova eljuthatok?

lany vagyok 15 eves, es szinte senki nem hisz bennem hogy en lehetek katona..



2014. okt. 12. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerződésesnek elmehetsz 8 általánossal is.


"A gimi utan milyen magyarorszagi foiskolakra/egyetemekre tudok elmenni amit ha elvegzek es lediplomazok akkor a Magyar Honvedsegbe mehetek?"


Bármilyenre.


"Az egyetem utan tiszti rangot kapok igaz?"


Nem igaz. Ha szerződésesnek jelentkezel, akkor először kopaszi rangot kapsz.

Ha kifejezetten katonai főiskolát végzel akkor kapsz rendfokozatot is, ha más jellegűt (pl, tanári) akkor nem.

Akkor kopaszként kezdesz.

2014. okt. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül leszel tiszt.

NKE-HHK-n végzett diákok közül kerülnek ki a legtöbben tisztek mivel ez a tisztképző.


Ezen kivül csak néhány egyetem van, amit ha elvégzel (és ezután az alapkiképzést, valamint továbbképzést) akkor tiszt lehetsz.


Ezek pl: Jogászképzés(nagyon kis arányban mivel nem kell katonai ügyész mostanság) Orvosi képzés(pl SE-általános orvos) Mérnöki képzések.

Ezen felül néhány főiskolai képzés is ad katonai RF-ot de csak altisztit.


Azonban miután végzel az orvosival pl. nem hiszem hogy pont katonaorvos szeretnél lenni aki alig keres.


Ha tiszt akarsz lenni mindenáron. Akkor leginkább úgy van esélyed, ha elvégzed a Honvédtisztképzőt. (NKE-HHK)

2014. okt. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kopasz szerződéses katona.
2014. okt. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kopter leszel.

[link]

Beosztásod pedig tábori latrinapucoló.

2014. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

legrosszabb katona lehet egy nő mivel nők nincsenek se hölgyek csak kislányok óvodás kislányok vannak !!!!

ja de bocs, egyszer láttam epilepsziás kislány katonát nagy dagadt testével és épp rohamot kapott a kamera bácsi felvétele alatt na az vicces volt azért mert katonaságba van felvételi és ott nem jöttek rá? na itt áma humbuk csokolom pszhihó kislán yugye ugye ő az áruló mindenben csokolom.csak logika az egész!

2016. máj. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!