Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar Honvédséghez legénységi...

Magyar Honvédséghez legénységi állományba milyenek a bekerülési esélyek? Melyik alakulatoknál van létszámhiány?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mindenhol azt olvasom, hogy túljelentkezés van. Mi ebben az igazság, mennyi idő amíg behívnak mostanság? Illetve érdekelne melyek azok az alakulatok ahol szokott üresedés lenni? Legszívesebben az MH 1hez mennék, de nem zárkózom el a többitől sem. Van egy szakmunkás végzettségem és egy B-s jogsim. Gondolom ezeknek nem sok jelentősége van. Legfőképp azok válaszára várok akik katonák, vagy tényleg belelátnak a Honvédség rendszerébe. Előre is köszönöm.

2014. dec. 4. 01:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából mindenhol létszámhiány van, főleg Tatán, Hódmezőn és Szolnokon. Ha jelentkezel a toborzóban kb 3 hónap és mehetsz is kiképzésre. A jogsi és a végzettség is előny lehet mikor majd beosztást kapsz.
2014. dec. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Túljelentkezés ezt elnehiddxd Én voltam Szegeden a toborzó irodába kb 1 hónapja,és én nekem is ez a kérdés volt az első,hogy mi van ha megcsináloma T4nél a 260 pontot vagy (minimum 200 pontot,és a túljeletkezés miatt nem vesznek fel) Elmosojodott a csaj,és azt mondta hogy ilyen nincs,kevesen vannak! :) Én is megkönnyebűltem :) Elmondott pár dolgot,kaptam papírt azon is rajta van hogy miből mennyit kell csinálni, a pontokért,vagy hogyan! Én egyenlőre még csak érdeklődtem,szóval én se kérdeztem még az orvosit hogy kell elintézi. Azt is elmondták hogy mávos,vagy busz bérleteket kedvezményesen lehet venni pl 90%-os bérletet vehetsz ami azt jelenti hogy csak a bérleted 10%-át kell kifizetned! VAgy ha autóval járnál akkor egy bizonyos összeget kifizetnek (persze csak akkor éri meg szerintem autóval bejárni ha 15 kmnél közelebb vagy) Hát a bér az nem a legnagyobb,de most állítólag fogják emelni 2019.ig. Ha csak nem azért mondták hogy többen jelentkezzenek (de így se fognak többen szerintem) Valami olyat is mondtak hogy mindenap kapsz ebédet! A bér most nem a legtöbb de biztos munkahely :) Én is szeretnék majd jelentkezni pár hónapon belül,és Hódmezővásárhelyen katona lenni ( Mellesleg itt van külön busz szeged-hódmezővásárhely között busz,ami a katonákat viszi,ezt nem tudom hogy így van e vagy a volánnal beszélték meg ,de van itt ilyen) Van hosszú távú tervem is,ami az hogy ha sikerült mindent elvégeznem (három hónapos,vagy féléves kiképzést) akkor azután belerázodok pár hónapig,és azután mennék ki Afganisztáni misszióra ahol havi 500 000 valahány Forintot keresnék (a tisztek többet) De ha kiszámolod fél éves misszión kicsivel többet keresel mint 3 Millió Forint! :) Persze a pénzt Euróba kapnád,de azt könnyedén átbírod váltani forintra :) Mennyi idő ameddig behívnak ? Hát ha meg van a T4be a 260 pontot,akkor a legközelebbi laktanyához adnak egy szerződést,vagy ahová akarsz menni! Amit az előbb írtam mindegyiknél üresedés van (kivéve a vadászpilótáknál,helicoptereseknél,és pár járműves egységnél pl tank STB) De igazából a honvédség 90% üresedés van! Az mh1-nél mi szeretnél lenni? Tűzszerész század,speciális tűzszerész század,Hadihajós alosztály,vagy Robbanóanyag-kereső kutyás műveleti század Van még több is de ezek a legfőbbek! Igazából tök mind egy hogy szakmunkás papírod van,vagy főiskolai végzetséged,mert amikor én bent voltama zt mondták hogy a főiskolai végzettségűek se seokkal többet keresnek mint mi szakmunkás papírral! Csak azok akik elvégezték az Egyetemet! De 1 a lényeg meg van a 8 általánosod,ég több is szóval az is kipipálva :) Azért a B jogsi is sokat számít,de annyira azért nem,inkább a nagyobbak keresettebbek! Egyébként azt tudom javasolni,hogy menj be te is a legközelebbi toborzó irodába,és ott elmondanak mindent,ott kapni fogsz papírt is hogy mit hogyan csinlj! De még eltudsz hozni külömböző alakulatokról kis könyveket,vagy akár újságot is elhozhatsz amibe sok érdekesség van benne :) (Azon majd ne csodálkozz ha bemész a toborzó irodába,hogy elkéri a telefonszámod,persze ezt én se értettem miért kérik el ,csak előre szóltam :)


ÜDV: Remélhetőleg egy közelgő,katona,és remélem neked is sikerül elérni a céljaidat :)

2014. dec. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előző nem mondott hülyeségeket, de pár dolgot pontosítanék. Valóban van költségvisszatérítés az utazásra, maximum 80%, és nem csak a bérletre. A benzinköltséget úgy számolják, hogy 8 forintot fizetnek megtett kilóméterenként.


Mindenkit Szentendrére hívnak be, ugyanis ott van az alapkiképzés megtartva, 14 gyönyörű hét, utána pedig kikerülsz csapathoz, ahol még egy 6 hónapos specializálódás vár rád.


Misszióba kijutni nem ilyen egyszerű, csak olyat visznek aki jól beszél angolul, van tapasztalata, és a toppon van fizikálisan. Ráadásul várólistás a legtöbbször, és kevés közkatona jut ki. Ha ki is választanak, van egy 3 hónapos felkészítés előtte, és csak utána kezdődhet a külszolgálat. Szóval bevonulás után ha nagyon jó vagy, akkor is egy év kijutni misszióba, de nem hallottam még olyanról, hogy pályakezdő katonák vittek volna.

2014. dec. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!