Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonai élelmezés?

Katonai élelmezés?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a katonák milyen kaját kapnak enni, mennyit és milyen minőségűt. Hogy kezelik a vegetáriánusokat, lehet e választani kaják közül, egyszóval mindent a témáról. (katonák véleménye érdekel, szerződéses és hivatásosé is egyaránt, de írja oda.)
2014. dec. 27. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

"milyen kaját kapnak enni"

Finomat.


"mennyit és milyen minőségűt"

Sokat és jót.


"Hogy kezelik a vegetáriánusokat"

Leszarják őket, az ilyen hulladék nem való katonának.


" lehet e választani kaják közül"

Lehet, otthon.

2014. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja igen és értelmes kommentelők válaszát várom
2014. dec. 27. 13:20
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
A magyar katonákat nem tudom, de pl. az amerikai hadsereg iraki bázisán olyan luxus ellátás volt, mint pl. ha elmész a Trófea Grill-be, svédasztalos, azt válogathatnak össze maguknak, ami csak tetszik és szépen is van tálalva minden (gyümölcsökből szobrok a bejáratnál). A húsok, zöldségek frissek, ízletesek.
2014. dec. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

""Hogy kezelik a vegetáriánusokat"

Leszarják őket, az ilyen hulladék nem való katonának.

"


remelem nem vagy katona.

2014. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszoló jól mondja.

A mostani 2. éves honvédtisztjelölt állomány kinn volt Németországban nyáron 2 hetet (Az amerikaik a grúzokat tanították és a sajátjaink segitettek) és mondták hogy kegyetlen jó élelmezés van. Nyugaton legalábbis.


Nálunk?

Hááááát változó.


"milyen kaját kapnak enni"

Változó: Terepen konzerv ami nem is olyan rossz, de kevés. Van persze 1-2 konzerv ami ehetetlen (kunsági káposzta) de nekem többségében nemvolt vele bajom, csak a mennyiséggel.

A laktanyában egész jó. Kiképzésen 2 fajta reggeli volt mindig amik elég jók voltak, ebéd is 2 fajta azok már nem mindig, de hát embere válogatja... valakinek marhára bejött. vacsora pedig szintén türhető volt általában.

A Ludovika zászlóaljnál 3 fajta ebéd van. Itt még nem volt panaszom. Mindig volt valami ami kedvemre való volt.

De sztem az amcsiknál sincs olyan hogy mindig jót kapnának...


"mennyit és milyen minőségűt"

Változó szintén. Általában a mennyiség és a minőség is türhető, de akad hogy hihetetlenül rossz a koszt sajna... A mennyiséggel meg aztán főleg szokott probléma lenni. Sokszor saját kaja kell ahhoz hogy túlélj egy napot.


"Hogy kezelik a vegetáriánusokat"

Nem találkoztam még ilyennel, de van opció hogy nem kéred a kaját és megkapod a napi 1000ft-ot helyette (reggeli+ebéd+vacsora) aztán azt eszel amit akarsz saját pénzből.


" lehet e választani kaják közül"

Lehet. Mint mondtam általában 2 de van hogy 3 választási lehetőség van.

Reggelinél ez nem mindig igaz. Ott legtöbbször 1 lehetőség van.

2014. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. dec. 27. 14:30
 7/10 anonim ***** válasza:
gyakorlaton hideg csomag van, ami szr de sok röviden és tömören. van mindig egy kiló kenyér, konzerv, vmi gagyi felvágott, kb senki nem szokta megenni az egészet. Csapatnál ha nincs gyakorlat , ha jól tudom általában csak ebéd van, de opcionális hogy inkább a nevetséges összegű 10000ft-ot kéred helyette havonta. de ezt nem tudom biztosan.
2015. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó nektek a LUdovikánál... 3 féle ebéd stb Aki nem válogatós annak jó minden én megeszek mindent... De tény hogy a nyugati élelmezés ég és föld :)
2015. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Jó nektek a LUdovikánál... 3 féle ebéd stb"


Alapkiképzésen Szentendrén is 2 féle volt.

Csapatnál is általában 2 de sokszor 3 féle ebédet adnak.


Ez nem csak a Ludovikánál működik így hanem mindenhol.

2015. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát nálunk csapatnál max 2 féle de sokszor csak 1féle van.
2015. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!