Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz, hogy a háborúban nem az...

Igaz, hogy a háborúban nem az ellenségre céloznak a katonák, mert nem képesek mentálisan feldolgozni a gyilkolást?

Figyelt kérdés

Azt olvastam egy magyar katona elbeszéléséből, hogy a II.világháborúban nem az ellenségre lőtt, hanem szándékosan mellé, mert nem lett volna képes megőlni bárkit és gyakorlatilag az osztaga csak kézigránáttal vagy ágyútűzzel őltek meg valakit.


A Spektrum TV egy tudományos műsorában korábban pont ezt elemezték ki, ezt szeretnám most megkérdezni. USA függetlenségi háborújában a katonák feltűnően rosszúl céloztak, ebből és más feljegyzésekből pszichiáterek csoportja azt szűrte le, hogy a katonák a háborúban nem is az ellenségre lőnek, csak a pszichopata, erőszakos degenerált személyiség az, aki az ellenségre lő.


Elmondásuk szerint az ember nem képes embertárasát halomralőni vagy felnyársalni szuronnyal, ezért bár kevesen beszéltek róla háborúban nem pontosan az ellenségre lőttek, hanem mellé céloztak valamivel, hogy ne őljék meg. Azt a függetlenségi háborúban harcoló katonát is, úgy tudom hátúlról egy társa lőtte le véletlen miközben összevissza lőtt, hogy ne őlje meg az ellenséget. Mondjuk számomra ez elég hihetetlen. hogyan haltak meg a katonák a Napóleoni háborúban ? A világháborúkban ? csak bomba, ágyú tűzzel és gránáttal? Erről hol lehetne bővebben utánaolvasni?


2015. jan. 10. 11:51
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Mondjuk elgondólkodtam magam, hogy ha nekem háborúba kellene mennem és lőni, őlni az embereket, akkor bizony én sem lennék képes rá. Egész életemben kísértene, hogy megőltem akár egyetlen embert is ! Nem hagyna aludni, talán bele is őrűlnék, inkább hagynám hogy lelőjjenek vagy öngyílkos lennék.


Igaz, hogy nemrég kerültem ki az egyetemről egy irodai állásba, sosem képeztek ki mentálisan erre, de akkor sem lennék képes rá

2015. jan. 10. 11:54
 2/22 anonim ***** válasza:
99%

Hidd el, 1-2 hónap háborúzás után simán állattá tuid válni az ember és kész utána gyilkolni is.

Ha a sárban ás a mocsokban fetrengnél ennyi ideig, miközben alig eszel valamit és csurom vizesek a ruháid a sok nedvességtől, a fagyos szél folyamat fújna a képedbe és egész nap arra vársz, hogy jöjjön már végre az este, mert akkor végre oda tudsz kuporodni a tábortűz mellé egy kicsit melegedni, akkor utána simán ölnél embert is.

2015. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
A függetlenségi háborúban még olyan fegyvereket használtak, amik nagyon pontatlanok voltak. Emlékszel a régi párbajokra, akár itthon is? Rengetegszer el sem találták egymást, amit a mostani, modern pisztolyokkal szinte lehetetlen elképzelni.
2015. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

"amit a mostani, modern pisztolyokkal szinte lehetetlen elképzelni."


Max a nyugati pisztolyokkal elképzelhetetlen.

Ha lőttél már életedben akkor tudhatod, hogy nagyon sok pisztoly (köztük pl a legtöbb rendőrség által használt) marhára pontatlan még közelre is. 25m-re sokszor fölé, vagy alá kell célozni a táblának h eltaláld.



Egyébként ez változó.

Nem attól függ hogy valaki megtud e ölni egy másikat háborúban hogy beteg-e hanem hogy mennyire akar élni.

2015. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Előbb utóbb rákényszerül arra hogy öljön, és ha úgy nézzük, a szomszédban is önjelölt katonák lövöldözik egymást nulla kiképzéssel, pedig előtte még ugyanúgy dolgoztak, iskolába jártak mint bárki más.
2015. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Háborúban erre nem gondolhatsz. Ha mind így gondolnánk nem lennének háborúk. De a katonának ölnie kell a háborúban és eddig mindig megvívták azokat, hogy egyénekre hogy hat az megint más, tekintve hogy az emberek egyénenként változnak. A háború nagyrészt személytelen, tehát nem ismered az embert, akit megölsz.


Ugyanakkor az bebizonyosodott, például az 1914-es karácsonyi fegyverszünetnél, ha már ismered a másikat, akkor nagyon de nagyon nehéz újra meghúzni a ravaszt.


Láttam a natgeon egy műsort, ami valami golyó általi kivégzésről is szólt valahol angliában a II. VH idején, ahol a kivégzőosztag 6 tagjának csak 4 éles lőszert töltöttek a puskájába. És egyikük sem tudta kinél van éles és kinél a vaktöltény. Éppen azért, hogy azt a hatást, amit a kivégzés mentálisan gyakorol az emberre kiküszöböljék. Hogy meglegyen a katonában az az érzés, kvázi hit, hogy az ő puskájában nem volt igazi éles lőszer szóval ő nem vett részt a gyilkosságban. De persze a háború más dolog. Ha az ellenséges katona nem így gondolja, akkor meghalsz. Az ember harcol az életéért, ha van lehetősége adott, amúgy ember számára elviselhetetlen körülmények között életben maradni, akkor meg fogja tenni. Ha ehhez egy másik embert kell megölnie, akkor megteszi. A lélektan az meg már más dolog, arról nem tudok nyilatkozni, erre egész tudományága fejlődött ki a pszichiátriának.

2015. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezen szerintem senkise legyen így kiakadva hogy jaj 300 méterről lelőttek egy embert a 2.VH-ban vagy az elsőben.Képzeljétek el mi volt az ókorban vagy a középkorban....amikor testközelből késsel,kardal,puszta kézzel gyilkolták egymást halomra ahogy egyre jobban haladtak előre és taposták a hullákat maguk alatt na azok voltak a kegyetlen csaták.Késsel sokkal intimebb dolog megölni valakit mint meghúzni a ravaszt 500m-ről.
2015. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Boxrec ***** válasza:
30%

Egy különleges katona lazán tud ölni.

Akit meg csak besoroztak a háborúba azt nem nevezném katonának, inkább csak a hazájáért fegyverrel harcoló embert. Szóval itt a civil élete beli személyisége dönt.


Ha előtte egy állatkinzó pszichopata volt az még örül is hogy legálisan ölhet. De mondjuk egy etika tanár más tészta.

2018. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

semmi sem egyszerubb mint olni,

soha egyetlen masodpercig se toprengtem semmin utana, raadasul hogy harc kozben nincs ido arra,

az akit lelottem ugyanugy elni akart mint en.............de en voltam a gyorsabb. ennyi az egesz

-(egy ex katona no az izraeli seregbol)-

2018. márc. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

# 8/9Egy különleges katona lazán tud ölni.


Akit meg csak besoroztak a háborúba azt nem nevezném katonának, inkább csak a hazájáért fegyverrel harcoló embert. Szóval itt a civil élete beli személyisége dönt."


Bocs, de itt most egy átlag gyalogosról van szó fegyverrel a kezében. Elfogadom, hogy egy különleges katona akinek kellően átmosták kellő mentalitással az agyát, mindenkit megőlne talán anyukáját is. A doku filmben egy átlag gyalogos volt. Jól kifejtettem, hogy kifejezetten ezekről van szó.


Akik a háborúkban puskával a kezükben rohangáltak és szemtől szembe lőtték egymást. A pszichológusok, pszichiáterek szerint ezek nem egymásra céloztak lelkiismereti okokból. Ennek milyen valóságlalapja lehet?

2018. júl. 23. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!