Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azok, akik eddig feleslegesnek...

Azok, akik eddig feleslegesnek, értelmetlennek tartották a Honvédséget, azok változtattak álláspontjukon a kelet-európai és franciaországi események után?

Figyelt kérdés
Kelet-Európai események alatt a Ukrajna polgárháborúba keveredésére és a kialakult második hidegháborúra gondolok, franciaországi események alatt meg a párizsi mészárlásra.
2015. jan. 17. 15:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2015. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha nem, akkor ezek mivel magyarázzák ilyesfajta véleményüket ?
2015. jan. 17. 15:34
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem..


Ukrajna és Magyarország teljesen más tészta. Más mentalitás, más rendszer, más körülmények.. Nálunk soha nem lenne polgárháború.. Komolyan el tudod képzelni a birka magyar népről hogy puskákkal lövöldözünk az utcán? :D


Franciaországban rengeteg muszlim él, Párizs pedig a világ egyik legfontosabb városa, ők kivételesen veszélyeztetettek. Itt alig élnek muszlimok, és senkit sem érdekel a világban, hogy mi van Budapesten, nem fognak itt robbantani. Franciaország, Anglia, USA, Németország, Belgium, ezek az országok vannak a listán.

2015. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kelet-Európa kapcsán nem csak Ukrajnát írtam, hanem a hidegháború kialakulását, a NATO és Oroszország közötti viszony eldurvulását is. Romániában meg Finnországban rendben vannak a dolgok, nemigen van széthúzás, mégis a haderejükbe sok pénzt kezdtek megint feccölni. Tegnap vagy tegnapelőtt láttam olyan hírt, hogy a finnek rendeltek néhány Hornet-et és hozzájuk JASSM kategóriájú fegyvereket.
2015. jan. 17. 15:47
 5/16 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok: én továbbra is úgy látom, hogy ez a régió(Csehország, Szlovénia, Szlovákia, Magyarország, Ausztria és Horvátország) egy amolyan semleges zóna.. Nem vagyunk keleti mentalitásúak, mint az ukránok meg a románok, nincsenek is olyan jellegű gondjaink, a nyugati problémák(vallási különbségek, bevándorlás) pedig nem érintenek minket.
2015. jan. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Lengyelek is egységesek, mégis fegyverkeznek. Vagy ők is keleti mentalitásúak ?
2015. jan. 17. 15:52
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A válasz előtt egy kérdés.

Honvédség alatt A Honvédséget, mint Magyarország reguláris önvédelemre fenntartott hadseregét érted, aminek a létére egyébként a NATO tagság is kötelez, vagy a sorkatonai szolgálatot?

2015. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, a jelenlegi, hivatásosokból és szerződésesekből álló és NATO által kötelezővé tett Honvédségre gondolok. Sokan nem csak a sorkatonaságot ellenzik, hanem még a jelenlegi hivatásos és szerződéses katonákból álló "hadsereget" is.
2015. jan. 17. 15:59
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
A sorkatonaságot 80-as IQ fölött illik ellenezni.
2015. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jajj, első körben én is a sorkatonaságra asszociáltam. A honvédség szerintem magától értetődő, hogy van és szükség is van rá. Ha másért nem, akkor azért, ha valami környezeti katasztrófa van például, legyen kihez fordulni (lásd: árvizek)
2015. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!