Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Jó hatással lenne az ifjúságra...

Jó hatással lenne az ifjúságra a sorkatonaság, a teljes, nőkre is vonatkozó bevezetése?

Figyelt kérdés
Nekem vannak katona lány, nő ismerőseim. Nem lehet őket egy lapon említeni más nőkkel.

2015. febr. 1. 20:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%

Minek?

Kár a célra költeni amellett, hogy semmilyen hadseregről nem beszélhetünk az önkénteseken kívül.

2015. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%
Én voltam katona. A kiképzés után semmi értelme nem volt, csak unatkoztunk a laktanyában, közben elszállt egy év úgy, hogy egy fillért sem kerestem ,sőt otthonról vittem pénzt.
2015. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
0%
Arra gondolsz mi lenne ha csak a nők lehetnének katonák?
2015. febr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
59%
Mi lenne a pávákkal meg az emosokkal, meg az egyéb tizenévesek között terjedő köcsög irányzatokkal akkor?
2015. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%
Nyílván a mai fiatalok nagyon ráérnek katonásdit játszani, mikor az életük kb. úgy néz ki, hogy iskola->iskola->egyetem->munka kifulladásig. Attól, hogy a kedves Jolika ura nagyon stramm legény volt katonaként, még nem volt régen sem értelme a katonaságnak. Szétszivatták egymást a kopaszok (ami gyakran nem csak baráti viccelődés volt, hanem tettelgesség), néhányan bevedelték a fagyállót (merhát az is alkohol) meg néha úgy tettek, mintha lőnének (lőszerre többnyire nem futotta, csak a kiképzés végére). Svájcban is csak annyiból áll a sorkatonság, hogy elmennek a gyerekek egy cserkésztáborba aztán évente egyszer előveszik a mordályt.
2015. febr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
64%

Lehet, hogy lenne jó hatása is, egyesekre talán ráférne. De én nem látok alapvető különbséget azok között akik voltak katonák és akik nem voltak. Én megúsztam, de ami itt volt hazánkban az egy vicc volt, a nagy átlag kb. 5 (öt) db lőszert ha kilőtt egész idő alatt. A mai vadkapitalista rendszerben meg totál anyagi csőd lenne egy pályakezdőnek ha csak egy fél évre is kivonnák a munkából. Még többen húznának el az országból.


Kényszer volt, amit a sorkatonaságra kötelezettek túlnyomó többsége elkerült volna, ha tud.

2015. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
44%
Kettes vagyok én is ugyanazt írtam mint az előttem lévő.
2015. febr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
9%
Természetesen.
2015. febr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
24%

" Mi lenne a pávákkal meg az emosokkal, meg az egyéb tizenévesek között terjedő köcsög irányzatokkal akkor?"


Ritkulnának, majd kihalnának.

2015. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
35%

"Svájcban is csak annyiból áll a sorkatonság, hogy elmennek a gyerekek egy cserkésztáborba aztán évente egyszer előveszik a mordályt."


Nekem azért gyanús hogy ha hirtelen Svájc haderejével találnád magad szemben, igencsak befosnál a kisgatyába.

2015. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!