Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hány darab kicsempészett...

Hány darab kicsempészett lőfegyver lehet a leszerelt sorkatonáknál?

Figyelt kérdés

Nagyapám mesélte, hogy ő szerelő volt a honvédségnél és szinte mindenhez hozzá tudott férni. A fegyvereket is ők szerelték.


Azt állította, hogy ha darabokban is, de haza lehetett volna csempészni akár egy gépfegyvert is.


Ha ezt vesszük alapul, akkor rengeteg háztartásban a légpuska mellett ott lapulhat még más is.


Meg egyébként is tucatszámra találni minden otthoni műhelyben a honvédségtől ellopott holmikat.



Na meg az oroszok... Úgy hallottam, hogy azok is adtak el mindent, vagy akár egy kis pálinkáért vagy vodkáért cserébe megváltak mindentől.

Millió helyen láttam már például repülőgép pót-üzemanyagtartájból készített úszóstéget.


2010. febr. 10. 18:52
 1/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Az én ismerőseim között senkinek sincs illegális lőfegyvere, nekem sincs, pedig katona vagyok.

A lopás nem volt olyan nagymértékű, mert volt HTK-zás.

Az oroszok tényleg eladtak mindent, de azért én nem idegesíteném a társadalmat ilyenekkel választások előtt.

2010. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy haverom nagyapja csempészett ki pisztolyokat, puskákat. Állítólag még mindig megvan a régi házukban. Egyébként meg amikor néhány éve leselejtezték az AMD 65-ösöket, egy osztálytársam tudott belőle szerezni "rendelésre". Az oroszok pedig tényleg odaadták a pisztolyaikat egy üveg házipálinkáért... legalábbis a Tiszain csinálták.
2010. febr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos kevesebb, mint amit a vezetőség meg a politikusok eladtak kilóra, saját zsebbe, ki tudja kinek.
2010. febr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán vagyunk fegyvertartó nemzet. Szerintem minimális az a szám ami az így kijutott fegyveret mérné!


Minek kellett volna az otthonra?! Szerintem tutira senkit nem foglalkoztatott a fegyverbiznisz, kivéve talán pár maffiózót.

2010. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!