Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fizetés emelés: nálatok hány...

Fizetés emelés: nálatok hány % volt?

Figyelt kérdés

168 Óra Online írása

2015. január 4.

30 százalékos fizetésemelés az Orbán-kormányban

Bújtatva kaptak hatalmas pénzeket az állami fejesek

Titokban emelték a minisztériumokban dolgozó vezető tisztségviselők fizetését. Valamennyi minisztériumban rendkívül magas fizetésemelésekkel jutalmazta a tárcavezető a közigazgatási államtitkárok és helyettes államtitkárok áldozatos munkáját. Az év végén – egyes esetekben 30 százalékos – bújtatott fizetésemeléssel kedveskedtek a miniszterek beosztottaiknak. A Blikk számításai szerint évente 187 millió forintba kerül az állami fejesek fizetéskiegészítése.


- See more at: [link]



2015. jan. 5. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
1.5%
2015. jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
2015. jan. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor én király vagyok a 3%-kal...
2015. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk elvették a pótlékok egyrészét, így csökkent a fizetésem.
2015. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az Orbán kormány teljesített az elmúlt 4 évben én 50%-os fizetés csökkentést adtam volna nekik.
2015. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
2015. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Feszítik a húrt erősen. Vagy úgy gondolják, ezt már simán megtehetik? Csak hőbörögnek tüntetnek , aztán minden elcsendesedik?
2015. jan. 5. 20:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Így szokott lenni, egyre nő a feszültség egyszer csak kipattan egy kis szikra és bekövetkezik a robbanás.
2015. jan. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Korózs Lajos kibukott a béremeléseken Az MSZP felháborítónak tartja, hogy miközben a nyugdíjak átlagosan 2000 forinttal emelkedtek januártól, addig az államtitkárok - mint mondta - átlagosan 220 ezer forintos emelést kapnak.

Korózs Lajos, az Országgyűlés népjóléti bizottságának MSZP-s alelnöke azt mondta, januártól 1,8 százalékkal emelkedtek a nyugdíjak, míg az államtitkárok és a helyettes államtitkárok 30 százalékos emelést kapnak. A törvény értelmében a tárcavezetőknek lehetőségük van arra, hogy felfelé térítsék el az államtitkárok illetményét, így ezen vezetők 220-250 ezer forintos emelésre is számíthatnak - mondta.

Hozzátette: az átlagos minisztériumi fizetések több mint 50 százalékkal emelkedtek 2010 óta.

2015. jan. 10. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!