Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Én nem értem hogy hogy lett a...

Én nem értem hogy hogy lett a világ vezető nagyhatalma egy gyarmati államból? (USA)

Figyelt kérdés

Valaki elmagyarázná ezt nekem? Én történelemből ezt nem tanultam szó szerint hogy emelkedett fel ilyen magasra.

Jó persze az alapokat azt tudom


2015. márc. 6. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Olvasgass tőrténelem könyvet, abban minden benne van
2015. márc. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nyisd már ki a szemed ember
2015. márc. 6. 13:14
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Az USA gazdag nyersanyagokban,vasércben, olajban...stb mindenben.Akár önellátásra is képes lenne.


Emellett, nagy a népessége.


A másik, ami naggyá tette, azaz agyelszívó képessége.A világ minden tájáról odamentek a tudósok, szakemberek, mert az USA finanszírozta a kutatásaikat.Így, sok az amerikai szabadalom.


Egy országnak minél nagyobb a népessége, annál több esélye van több GDP-t termelni.

Emiatt is fél az USA Kínától.Mivel 1 milliárd ember, ha lehetőséget kap, több GDP-t tud termelni, mint 300 millió.

2015. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

1. Volt egyfajta társadalmi előnye. Európában még jócskán a nemes-jobbágy rendszert nyomatták, amikor ott már ezt rég elfelejtették.

2. Kedvező gazdasági lehetőségek.

3. Európában állandó jelleggel verték egymást az államok, USA ehhez képest jól megúszta.

4. Ezt megkoronázta a két világháború, ekkor lett igazából nagyhatalom.

2015. márc. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 schocko ***** válasza:
5. Az amerikai emberek rengeteget dolgoztak és dolgoznak...
2015. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Az USA-ban megvolt a potenciál (nagy terület, rengeteg nyersanyag, növekvő népesség), de mindez kevés lett volna, ha nincs a II. világháború. Az USA - Hawaii kivételével - sértetlenül megúszta a világégést, emellett a fegyvergyártás és a hadiipar felpörgette a gazdaságukat.
2015. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
3# mit értesz azon hogy GDPt termel?
2015. márc. 6. 21:35
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem érthetően le van vezetve szakaszonsan felépítve a tőrténelem könyvekben. Tudsz olvasni gondolom. Jártál iskolába, így ezt már tudnod kellene. Szerintem senki nem fogja ezt neked leírni 10 mondatban, többen nemis aakarhja
2015. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Történelemből te nem tanultad, ez kifogás. Van könyved illetve volt nem ? itt az internet csomó helyen leírja.
2015. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 noname152678 ***** válasza:

Hat a tortenelem konyveket hanyagold mert abba alig talalsz igaz dolgokat. Es azert valt az " USA " ( amit persze nem amerikaiak iranyitanak) ekkora hatalomma

Regebben: regebben azert lett ekkora hatalom mert ahogy emlitettek a sok europai belviszaly meg anyamtudja miert oda ozonlottek az emberek es ki lehetett alakitanivegy jol mukodo allamot es persze uj kontinens volt rengeteg kiaknazatlan lehetoseggel gazdasagilag.

Most: azert ekkora hatalom meg mindig mert akik iranyitjak azok az idok soran eleg jol megtanultak hogy hogyan kell vezetni egy orszagot ugy hogy ne tudja hogy mas vezeti es mas orszagbeli kapcsolatokkal ( amely orszagokat ugye szinten ok iranyitanak) folyamatos gazdasagi profitot termel pl: hitelek, folyamatosan az orszagok kiarusitasa. Es persze azthisszuk hogy az USA a nagyhatalom de elarulom neked hogy koze nincs a nagyhatalmi poziciohoz...

2015. márc. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!