Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha mostanában komolyabb...

Ha mostanában komolyabb háború törne ki ami fenyegeti akár Magyarországot is, akkor kötelezően behívhatják a legtöbb faital férfit és a nők közül az ápolónőket?

Figyelt kérdés
Mi ugye (még) NATO tagország vagyunk. Ha mondjuk bármilyen háború lenne ami közvetlen fenyegeti Magyarországot, akkor a magyar fiatal férfiaknak és a fiatal ápolónőknek kötelező lenne bevonulni?

2015. márc. 16. 19:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

" hadköteles " így valahogy helyesebbnek néz ki.

2015-ben már kicsit más lett a világ mint 50-100 éve.

Nem sokan akarnak meghalni más hülyeségéért, aki katonásdit akar játszani mehet önként katonának, de kötelezően nem sok ember lenne aki valóban menne is.

2015. márc. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Stainless ***** válasza:
82%
Ez így van, de ha pl megtámadnák az országot akkor azért csak meg kéne védeni, és nem elmenekülni mint a patkányok a süllyedő hajóról.
2015. márc. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
Pedig fogadásokat lehetne erre is kötni, hányan indulnának meg erre-arra.
2015. márc. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
78%
utolsó: ez így van, nem kérdés, ha szét nézek a mai tipikus, irigykedő, minden rosszat kereső, egymást kihasználó, kapzsi magyarok között, nem maradnánk túl sokan...
2015. márc. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
44%
ja a cigányokat nem is említettem, de biztos, hogy nem harcolnának még a saját családjukért sem...
2015. márc. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
54%
Én sem vagyok oda a cigányságért, mert sokuk problémás, de ha a családjukról van szó akkor tényleg hajlandóak összefogni másokkal, és cselekedni. A háború mindenkiből a legrosszabbat hozza ki, talán ők fordítva vannak programozva!
2015. márc. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
43%
ezért az országért akkor se mennék hadba ha milliós napi zsoldot adnának. szerintem aki normális az azonnal átállna az ellenséghez ha besoroznák. a nato meg tuti nem állna hadba ezért az országért. én meg nem lövetném le magam miközben a politikusok otthon ülnek.menjenek ők a frontra.
2015. márc. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
33%

A NATO-nak nincs választása, kötik a nemzetközi egyezmények, muszáj segítenie ha akar, ha nem.


Mégis milyen ellenséghez akarsz átállni? Manapság senki nem szereti a gyáva férgeket, legfeljebb hadifogolynak mehetsz el, katonának biztos nem.

2015. márc. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
59%

Átállna az ellenséghez, ja azok meg be is fognák golyófogónak az első sorba. Pl. Mikor a románok kiugrottak a második világháborúban a németek mellől, a szovjetek mindig a román alakulatokkal hajtották végre a várhatóan sok áldozattal járó támadásokat...

De mesélhetnénk a magyar antifasiszta alakulatokról is, azok közül is többre elég hálátlan szerep várt.


Tehát aki "átáll" az ellenséghez, azt ők lenézik és gyávának tartják, és jó eséllyel a halálba küldik, ha a sajátjai esetleg élve elfogják, akkor meg ott helyben lepuffantják dezertálásért. Ez aztán a rohadt jó perspektíva! :-D


A tizedes meg a többiekben hangzik el, mikor a film végén át akarnak állni a szovjetekhez, hogy: "Miért azt hiszed a német golyó az szebb lyukat üt?" -mondja Molnár (Sinkovits) és ezzel lényegében meg is fogalmazza az átállás értelmetlenségét.

2015. márc. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
39%

a hadifogoly leglaább életben marad.a katona sokkal kisebb eséllyel.én nem harcolnék mások érdekeiért.

a második világháborúban meg ígyis rengeteg szovjet halt meg. több mint 20 millió.minden 6. orosz meghalt a lakosság 15%-a.talán csak kezdtek kifogyni az élőanyagból.

2015. márc. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!