Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy állítanád össze a Magyar...

Hogy állítanád össze a Magyar Honvédség felszerelését, járműparkját?

Figyelt kérdés
Akik le akarják szerelni a Honvédséget, vagy az óvodás stílusú "kivel akarsz háborúzni" válaszokat tudják elsütögetni, azokat előre szeretném megkérni, hogy ne tegyék tönkre ezt a kérdést gyerekes vagdalkozásaikkal.
2015. márc. 28. 18:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

-Multicam egyenruha Goretex kabáttal, és hanyagolva az erőltetett bocskait.

-G36 karabély

-Leopard 2 harckocsi

-A BTR-eket megtartanám mert jók.

-hazai készítésű teherautókat, és Terepjárókat szereznék be

-Azt a szerencsétlen P9RC-t ami igazából semmire sem jó, de főleg lőni nem, lecseréltetném Glock-okra v S&W-re

-A fasza orosz acélsisakot is beolvasztatnám és kevlár.


-Na meg alapjaiban a kiképzést másitanám meg és habár orosz kiképzés felé hajlanék, a Szovjet baromságokat amik most vannak el törölném...

2015. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 BlackSword ***** válasza:

H&416, Mp5, MGL Mark 1-L

M3 Bradley, Strf9040

KTO Rosomak, Fennek

Panzer 2000, 120-as aknavetők

mim 105 patriot


gripen 39, tornado

chinook, uh1, z1 cobra

c130, cv22

2015. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

1: Nem vagyok nagy fegyverszakértő, de régebben valahol azt olvastam, hogy sok baj van a G36-osokkal. Szerintem az AK-k strapabíróbbak és szinte bárhol működnek, nem cserélném le őket.


Viszont a Leopárd nem rossz. Kár, hogy pár darab kimerítené az éves keretet.

2015. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Egyenruhák: Megtartanám a régi bocikat / 2004M-eket és melléjük BDU-kat rendszeresítenék.


[link]


A "Red" és "Midnight" változatok kivételével rendszeresítetném őket. Meg télinek is valami 2 / 3 színűt vennék, olyasmit, amit az amerikai tengerészgyalogosok használnak.



A szovjet acélsisakokat én is beolvasztatnám, helyükre LWH-kat (PASGT javított változata, amerikai tengerészgyalogosok használják) rendelnék. Golyóállónak Interceptor / Scalable Plate Carrier mellényeket hozatnék, SF-ek kapnának Dragon Skin-t.


Gépkarabélyok: AK-74M / 12, hogy az AK-63-as Kalasnyikovhoz szokott katonákat egy másik Kalasnyikovra átképezni idő és költségkímélő lenne, mint egy teljesen újra átképezni, pl. CZ 805-ösre vagy HK M416-osra vagy G36-osra. Azok is ugyanúgy telepakolhatók elektrooptikai és optikai irányzékokkal, mint a nyugati fegyverek.


Gyalogsági harcjárműnek a BTR-ek mellé M3 Bradley-t, harckocsinak M1A1/A2 Abrams-et választanék, önjáró tüzérségnek M109 Paladint, légvédelemnek MIM-104 Patriot - ZSU-23-4 Shilka - 2K22 Tunguzka hármast.


Helikoptereknek Mi-35 Hind, CH-47 Chinook. Közepes szállítóhelikoptereknél nem tudok dönteni, mind az UH-60-asnak, mind a Mi-17-esnek vannak előnyei és hátrányai.


UH-60 mellett szól, hogy jobban lehet vele repülni, spec-op akciókra (pl. amikor sok egységet dobnak le kötelen) is lehet használni, viszont a Mi-17 több katonát tud cipelni.


Szállítónak C-130 Hercules kellene, vadásznak MiG-29/35 és F-18C/D Hornet.


Ha már úgyis kormányváltás lesz és elszámoltatás, akkor a korrupt honvédségi ügyletekből ezeket lehet finanszírozni, nem ? :D

2015. márc. 28. 21:04
 5/16 BlackSword ***** válasza:

Az szép és jó, amit leírtál, de

-az M1-es igen költséges fenntartású

-Az AK-k nem NATO szabvány fegyverek, ráadásul nehezek és sorozatlövéskor "átmennek légvédelembe" felfelé húznak...

-A ZSU-23-4 Shilka pedig már régen elavult... A 4km-es lőtávja ma már inkább csak zavaró, mintsem veszélyes...

-A Mig 29 is elavult, lehet azt pofozgatni, de sokkal jobb már nem lesz...

2015. márc. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Leopard 2a6, BMP-3M, Patria AMV, HMMWV, Pzh-2000, M777, Tornado-S, Tos-1, Kornet-D, Fennek, S-400, Pantsir S-1, Tor M2, Iskander-E(Álmaim fegyvere, de csak akkor vennék, ha már minden más rendben van... ;) ), Gripen(később PAK FA, ha minden rendben vele, vagy más 5. gen. típus), valamilyen kiképzőgép(Jak-130 ?), A400M, RQ-4 Global Hawk, Mi-28, Mi-35M, AW101.
2015. márc. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"-az M1-es igen költséges fenntartású "


Görögök mégis valahogy fenntartják az övéiket, sőt vesznek hozzájuk még továbbiakat.



"-Az AK-k nem NATO szabvány fegyverek, ráadásul nehezek és sorozatlövéskor "átmennek légvédelembe" felfelé húznak... "


Ugye észrevetted, hogy AK-74M / 12-esről beszéltem. Azok szerintem az M4-esek szintjén vannak uralhatóságot illetően, súlyuk 3 kg betárazva, ami az M4-esével egyezik meg.


Lengyeleknek és más ex-VSZ NATO tagoknak is Kalasnyikov-rendszerű gépkarabélyaik vannak, pontosabban AK-74-eseik, csak mi szerencsétlenkedünk AK-63-asokkal.



"-A ZSU-23-4 Shilka pedig már régen elavult... A 4km-es lőtávja ma már inkább csak zavaró, mintsem veszélyes... "


Más légvédelmi páncélosok gépágyúi is 4-5 km-es lőtávval rendelkeznek, a Gepárd vagy az M163 VADS is ugyanennyit tud, mégis rendszerben tartják őket.



Láttál már MiG-35-öst kívülről - belülről ?


[link]


[link]


Nem csak szépen néz ki a pilótafülke, hanem van benne szoftver a Kh-31 indításához is, ami olyasmi fegyver, mint a SLAM-ER.

2015. márc. 29. 03:29
 8/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem", "elvileg" "valószinüleg"


Mintha a szlovák történelemkönyvből olvasnék...


Pontosan itt van a kutya elásva. Senki nem szakértő, senki nem fogja megmondani, hogy pontosan mi a jó és mi nem.


Már többször mondtam azt is, hogy egy fegyver nem attól remek hogy el tud lőni 4 tárat automatán zsinórba.

SOHA nem használod automatán a fegyvered ha katona vagy. Maximum rövid sorozatokat adsz le, de az is ritka.

De azért hozzátenném, az AK-k sem birnak 4 tárnál többet. A kiképzőnk anno, ellőtt 4x30 lőszert aztán a 4. tárnál már lángolni kezdett a gázdugattyú vezetőcső...

Csak a képzetlen emberek akarnak automatázni... (na meg a játékokba, de az más)


A BDU minták pedig elavultak. A Woodland nem a közép-kelet európai terepre van kitalálva, a vörös meg maximum a Marson lenne hatásos. Egyedül a városi harcra lenne jó az urban minta, de ez meg már számtalanszor kiderült hogy nem fognak a katonáknak felesleges kiosztani olyan egyenruhát amit nem biztos h használni fognak...

2015. márc. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 BlackSword ***** válasza:

Igen, láttam már... De én nem az elektronikáról beszéltem, hanem a repülési jellemzőkről...


Az viszont neked nem tünt fel, hogy én nem az M4-ről beszéltem, hanem annak a továbbfejlesztett változatáról a 416-osról...


Az M1-es pedig egy igazi benzintemető... Az ágyúja meg egy az egyben a Leopard2-esé...

2015. márc. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Csak a képzetlen emberek akarnak automatázni... (na meg a játékokba, de az más) "


Bocsáss meg, de hogy jön ez ide ? PM-ben egyszer elmagyaráztad, megértettem és nem hoztam újra elő, már csak a költség és időkímélés az érvem az AK-74M / 12-esek mellett.


[link]


Ebben a videóban elég kezelhetőnek tűnik az AK-12-es. AK-12-es mennyibe fájna darabonként ? Ugye az F2000-esnél olcsóbb ?



"A BDU minták pedig elavultak. "


Már amelyik. Ahogy írtad, az "urban" városi terepre jó. Én meg továbbmegyek, hogy a "csoki mintás" BDU afgán terepre, a háromszínű sivatagi meg az egyszerűbb sivatagokba pl. Irakba jó. Azon lehet vitatkozni, hogy Kelet-Közép-Európába mennyire jó az erdei változata, de az, hogy még mindig az USAF egyes hagyományos alakulatai és összes SF-jei, a haditengerészet Seabee-jei, a SEAL-ek, az SWCC-ek, a MARSOC (a tengerészgyalogosok különleges műveleti egysége) és a szárazföldi erők SF-jei a harmincéves és "elavult" M81 woodland - DCU párost hordják, annak ellenére hogy több millió dollárért fejlesztettek nekik különböző jobb terepmintákat, elgondolkodtató.



"a vörös meg maximum a Marson lenne hatásos."


Hol mondtam, hogy a vörös és kék BDU-t is rendszeresíteni kellene ?



"Igen, láttam már... De én nem az elektronikáról beszéltem, hanem a repülési jellemzőkről... "


Konkrétan mi a probléma a MiG-35 repülési jellemzőivel ?


"Az viszont neked nem tünt fel, hogy én nem az M4-ről beszéltem, hanem annak a továbbfejlesztett változatáról a 416-osról... "


Azok is annyit nyomnak, mint egy AK-74-es.


"Az M1-es pedig egy igazi benzintemető... Az ágyúja meg egy az egyben a Leopard2-esé..."


Jó, ebben egyetértek, Leo 2 is hatalmas előrelépés lenne nekünk. De az USA akkor örülne a legjobban, ha az ő cuccait vinnénk.

2015. márc. 29. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!