Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A mai fiatalok hogyan állnák...

A mai fiatalok hogyan állnák meg a helyüket a Magyar Népköztársaság Magyar Néphadseregében?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint(én két évet"húztam le"a seregben sorkatonaként)a mai fiatalok 75%-a már a sorozásnál"elvérezne"(magyarán alkalmatlannak nyilvánulnának)20%-a idő előtt kapna obsitot(magyarán nem bírná a kiképzést)és csak mindössze 5%-a lenne képes teljesíteni a kötelességét(magyarán megállná a helyét az alakulatánál).


És az én véleményem még kedvező is a mai fiatalokra nézve mert a fiam véleménye( ő nem is volt katona-nem is nézem semmibe ebből a szempontból)még rosszabb ugyanis értelemszerűen az ő rálátása még jobb a kortársaira mint nekem az apjának.


A fórumozók véleménye mi ebben a kérdésben?


2015. ápr. 10. 09:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Úristen milyen egy nagyképű duma ez!? Szóval te vagy a király, mert te megcsináltad, a fiad még csak-csak, de a "mai fiatalok" aztán a nyomodba se érthetnek. Így bemondásra 95%. Nem vagy picit elszállva magadtól?
2015. ápr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
31%

Én 20 hónapot húztam le és bár a kérdésed jogos, mégis miért nem azt kérdezted, hogy " hogyan állnák meg a helyüket a Magyar Királyság Magyar Honvédségében ?"


tekintettel arra, hogy a kommunista diktatúra hadserege nem volt túl népszerű, de nem a kiképzés, hanem az ideológia miatt. Engem rendkívül zavart pl. hogy "honvéd elvtársnak" szólítottak a "honvéd bajtárs" helyett és hogy azt kellett mondjam, hogy a "Dolgozó népet szolgálom" ahelyett hogy "Magyar hazámat szolgálom"


Meg is válaszoltad : valóban elvérezne háromnegyed részük.

Új levente szervezetet kellene felállítani, de nincs aki ilyet felállítson.

2015. ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
Nézd öregszel, és most büszke akarsz lenni valamire, amiről azt hiszed, hogy "bezzeg a mi időnkben", meg a "mai fiatalok" stb. Én is irigy vagyok a nálam fiatalabbakra, mert én 15 évesen láttam először számítógépet, míg ők már négy évesen használják, de ez van, nem kell frusztráltnak lenni. A mai fiatalok állóképességével meg semmi baj nincs, meg merem kockáztatni, hogy sokuknak talán még jobb fizikuma is van, mint az egykori néphadsereg sorkatonáinak volt.
2015. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanugy megallnak a helyuket mint te.


Az emberek nem valtoznak, a vilag valtozik korulottuk.


"ő nem is volt katona-nem is nézem semmibe ebből a szempontból"


ehhez meg kulon gratulalok. Semmifele erdem vagy dicsoseg nem szarmazik abbol hogy voltal sorkatona. Csak mondom.

2015. ápr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

Őszintén: kit érdekel? A hadiipar az egyik leggyorsabban fejlődő ágazat, és ezzel párhuzamosan a katonaság egyre kevesebb embert igényel.

Kaszálni se tud tíz fiatalból kilenc. Még szerencse, hogy feltalálták az aratógépet.


De ha már mindenki mondja a magáét: én például azokról nem vagyok jó véleménnyel, akik egyre többen vannak, és szentül állítják, hogy a sorkatonaság - horror pénzért - arra való, hogy nevelje a fiatalokat. Tök jó intézményt találtak fel erre, iskolának hívják. A katonaság inkább foglalkozzon az ország védelmével, ugyanis arra való. Úgy egyáltalán mindenki végezze a saját dolgát.

2015. ápr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

" a sorkatonaság - horror pénzért - arra való, hogy nevelje a fiatalokat. Tök jó intézményt találtak fel erre, iskolának hívják"


Apának és anyának hívják.

2015. ápr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
37%
Apának és anyának csak egy hibája van, általában nincs pedagógiai végzettsége, sem ismeretei, sem tapasztalata. Sőt az egyszerű emberek esetében rálátása sem a világra. Nem véletlenül találta fel minden társadalom az oktatást.
2015. ápr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
69%
Azért a seregben eltöltött idő mindenkinek egy életre szóló "élményt" adott.Láttunk.tapasztaltunk jót és rosszat.És megtanitott arra,hogy nem mindig te vagy az istenkirály hanem csak egy a sok közül.Szerinttem a mostani srácokra is ráférne a hadköteles időszak..1 év bőven elég lenne.
2015. ápr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%

"Apának és anyának csak egy hibája van, általában nincs pedagógiai végzettsége, sem ismeretei, sem tapasztalata."


OMG. Fideszesnek tetszik lenni?

2015. ápr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

"Láttunk.tapasztaltunk jót és rosszat.És megtanitott arra,hogy nem mindig te vagy az istenkirály hanem csak egy a sok közül."


Ehhez nem kell hadsereg, csak el kell küldeni mondjuk a fogorvoshoz, ahol másfél hónapos a várólista, na akkor rögtön rájössz, hogy nem te vagy az istenkirály. :-D

2015. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!