Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A mai fiatalok hogyan állnák...

A mai fiatalok hogyan állnák meg a helyüket a Magyar Népköztársaság Magyar Néphadseregében?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint(én két évet"húztam le"a seregben sorkatonaként)a mai fiatalok 75%-a már a sorozásnál"elvérezne"(magyarán alkalmatlannak nyilvánulnának)20%-a idő előtt kapna obsitot(magyarán nem bírná a kiképzést)és csak mindössze 5%-a lenne képes teljesíteni a kötelességét(magyarán megállná a helyét az alakulatánál).


És az én véleményem még kedvező is a mai fiatalokra nézve mert a fiam véleménye( ő nem is volt katona-nem is nézem semmibe ebből a szempontból)még rosszabb ugyanis értelemszerűen az ő rálátása még jobb a kortársaira mint nekem az apjának.


A fórumozók véleménye mi ebben a kérdésben?


2015. ápr. 10. 09:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Kikérem magamnak! Legfeljebb professzionalistának.
2015. ápr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%
Maximum naiv idealistának mondanálak. :) Hidd el apánál és anyánál nem fogja jobban nevelni senki a gyereked. Világlátás, végzettség, stbstb, tök mindegy. Szeretni kell a gyereket, azt pedig nem adják a pedagógiai végzettséggel.
2015. ápr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
75%

Szeretni kell a gyereket és minden megoldódik.

Minden szülő szereti a gyerekét.


És én vagyok a naiv idealista. :)

2015. ápr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%
Azért röhögök itt néha amikor felteszik a hülye kérdéseiket egyesek arról,hohy miképp tudnának belépni az Idegenlégióba. Ezek a kis ficsúrok életükben max.a céllővöldében láttak egy légpuskát,és azt hiszik ők a kemény gyerekek mert hetente kétszer lejárnak kondizni. Aztán az ilyenek még egy első lépcsős alakulat életét sem tudnák elviselni ha lenne hadkötelezettség.Imádtuk az ilyen kis pubikat Lentiben...:)
2015. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
60%
15 éves vagyok, és a generációmról beszélve elég rossz a helyzet... nem hiszem hogy kibírná a nagy részük a kiképzést, gimnáziumba járok és nyápic, divatember az összes szinte, úgyhogy tessék egy őszinte válasz: nem, nem bírná ki a többség
2015. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
30%

ÉS mi a jó abban hogy voltál katona? Valljuk be őszintén hogy ami akkor volt kiképzés, meg ami most van kiképzés, mindkettő nulla. Az állam pénzén 20 hónapig, meg később 9 hónapig elbohóckodtatok és annyi, mert ami ott volt azt nem lehetett katonaságnak meg kiképzésnek hívni, 100 éve elavúlt már és ma is az. Abban a fostalicskában amit te hondvédségnek tartasz, a mai fiatalság túlnyomó része megállná a helyét, egy Machal szintű hadseregben már nem, de az fényévekkel előrébb jár a hazai diszbohócoktól.


Én sem voltam katona, sőt, nem is lennék. Tudod miért? Mert hülyeségnek tartom, egyik oka az hogy semmit nem érnék vele mert ha netán háború lenne, azzal a kiképzéssel úgy lőnének szarrá mint a huzat, a másik hogy nincs az a birodalom amiért én képes volnék meghallni.

2015. ápr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Tökéletesen megállnák a helyüket. Padlót felmosni és krumplit pucolni egy részük tud, a többi pedig megtanulná pár hónap alatt. Sokkal több gyakorlati haszna nem volt annak, amit sorkatonaság címszó alatt művelt a Magasságos Néphadsereg.
2015. ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
16-os ! Honnan tudod mi volt egy első lépcsős alakulatnál? Ha nem voltál Lentiben akkor mit jár a szád?
2015. ápr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Ebben tévedsz 17-es! Nagyot tévedsz! A hazát védő dicső sorkatonáink megküzdöttek olyan kegyetlen feladatokkal is mint: az ezredes úr földjének felásása, télen hólapátolás, faültetés, árokásás, homokzsákpakolás egymás módszeres szívatása mert nem volt más elfoglaltság, soroljam? :-)
2015. ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
46%

nem voltam sem Lentiben, sem a többi bohóc alakulatban, de ettől függetlenül a hülye is tudja hogy mi volt a "katonaságnál".


Őszintén, azon mit nem lehet kibírni, hogy egy tiszt parancsára pár napig ugráltok különböző akadálypályán, megtanítják szétszedni az AK47-et, beültettek egy ezeréves Csepelbe vagy tököm tudja milyen teherautóba, 20-an felültök hátra majd leugráltok róla. Este álltok egy toronyban, néha megcsináltatok pár lószarnyi gyakorlatnak nevezett ökörködést ami felért egy számháborúval, szopattátok a kissebbeket, súrúltátok a padlót meg csempét, az ágyat bekellet vetni amit otthon is megkell csinálni meg hasonló hülyeségek és ez a Nagy Magyar Honvédő Hadsereg :D Legalább ne akarjátok már bemagyarázni hogy mekkora katonák voltatok, meg milyen komoly dolgot csináltatok a 20 vagy 9 hónap alatt mert a röhögés rám tör.

2015. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!