Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A mai fiatalok hogyan állnák...

A mai fiatalok hogyan állnák meg a helyüket a Magyar Népköztársaság Magyar Néphadseregében?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint(én két évet"húztam le"a seregben sorkatonaként)a mai fiatalok 75%-a már a sorozásnál"elvérezne"(magyarán alkalmatlannak nyilvánulnának)20%-a idő előtt kapna obsitot(magyarán nem bírná a kiképzést)és csak mindössze 5%-a lenne képes teljesíteni a kötelességét(magyarán megállná a helyét az alakulatánál).


És az én véleményem még kedvező is a mai fiatalokra nézve mert a fiam véleménye( ő nem is volt katona-nem is nézem semmibe ebből a szempontból)még rosszabb ugyanis értelemszerűen az ő rálátása még jobb a kortársaira mint nekem az apjának.


A fórumozók véleménye mi ebben a kérdésben?


2015. ápr. 10. 09:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Talán a legismertebb első lépcsős alakulat a tapolcai rakétás légvédelmiek voltak.
2015. ápr. 11. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

20-as vagyok, tőlem úgy fényezitek a hadsereget ahogy akarjátok, a lényegen akkor sem változtat semmit. Nem ismerem az alakulatokat, ebben igazatok van mert nem voltam katona, nem is lettem volna.


De most komolyan, ti, akik voltatok katonák és felmagasztaljátok az égig, képesek lettetek volna akármilyen háborúban helyt állni azzal a kiképzésnek nevezett semmivel?? Nem, mert 100 éve elavúlt az egész!!!! Innen kezdve nincs mit magyarázni rajta, egy pénzkidobás volt az államnak, nektek meg jó szórakozás és ebben ki is merült a dolog. És nekünk, fiataloknak, ezt olyan nehéz lenne végigcsinálni?? Azért ne képzeljétek már azt, hogy a mai generáció annyira nulla lenne, van köztünk, de köztetek is volt.

2015. ápr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Bírom ezt a "két évet lehúztam sorkatonaként én vagyok az isten" dumát.
2015. ápr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Bírom ezt a "két évet lehúztam sorkatonaként én vagyok az isten" dumát."


Fordíts le egyszerűbbre: Nekem sz.r volt, akkor a mai fiataloknak is legyen ugyanolyan sz.r! Mert tulajdonképpen erről van szó, szimpla irigység.

2015. ápr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Salamon Bálint ***** válasza:

Állítólag - én nem osztom ezt a véleményt - többek szerint is:

1. te írnok voltál,

2. a fiad rühell téged a beképzeltséged miatt.

2015. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

32#

Szar meló a irnokság hidd el :D De mellékesen azt mindenkinek el kell látnia valamikor. Harcolónak és nem harcolónak egyaránt. (az irnok vezeti a századparancsokat stb.stb.)

Szerintem te az irodistára gondoltál.


Egyébként meg: Apám sorkatona volt, és most kiképző az MH-nál. Én perpill Htj. vagyok egy ideje, szóval a rendszerben levő.


Megtudja csinálni bárki az alapkiképzést, aki elég kitartó, csak hogy van 1 óriási különbség a régi és az uj rendszer között.

Régen a cél azvolt, hogy egy minimális fizikai és szakmai képzettség legyen.

Ma viszont a cél az hogy kibsszuk a rendszerből azt aki nem oda való. Alapkiképzésen végig ez megy erőteljesen. Ha nemtetszik, nemvagy elég jó, ellehet húzni a búsba. Régen ezt nem lehetett megtenni igy nem is olyan volt a kiképzés.

Nem lehet összehasonlitani a 2őt. Valahogy a kevésbé vagy soha nem edzett emberek is megcsinálták régen az MN-ben a kiképzést... Szóval nem kell magasztalni azt.


Azzal értek egyet, hogy pl. Egy önkéntes tartalékos pár hetes kiképzést kaphatna mindenki. Ne kelljen benn hesszelni 2 évet a laktanyába feleslegesen, viszont ha kell akkor egyből viszonylag képzett fiatalok mehessenek. Igy az alapok meglennének, és csak épitkezni kellene.

Alapok nélkül viszont semmi nincs.

2015. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Hát én. például remekül megállnám a helyem.


De egy tipikus gyorsétterem töltelék akinek orvosi felmentése van tesi alól mert szegény túlsúlyos, az már nem biztos :D

2015. ápr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Takarodónál kedvenc tizedesem úvöltötte volt." Villany leó-pofát befog !!!!! "
2015. ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!