Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Érettségivel és középfokú...

Érettségivel és középfokú nyelvvizsgával, milyen lehetőségeim lehetnek ha szerződéses katonának jelentkezek?

Figyelt kérdés
Ùgy hallottam ilyenkor már tiszthelyettesi rendfokozatban neveznek ki a próbaidőt követően. Milyen keresetre lehet így számítani? Egy ismerősöm törzsőrmesterként szolgál állítása szerint 150 megvan neki és mellette még béren kivüli juttatás, utazási támogatás is jár. Sőt ùgy hallottam leszereléskor több havi fizetesnek megfelelő lóvét is adnak 3 év után.
2015. máj. 6. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

"Ùgy hallottam ilyenkor már tiszthelyettesi rendfokozatban neveznek ki a próbaidőt követően"


Rosszul hallottad.


Altiszt főiskolai végzettséggel lehetsz (vagy OKJ-s ha olyan a végzettséged)


a több havi fizut pedig csak akkor adnak leszereléskor ha szerződésesként szerelsz le. A hivatásosoknak nem.

2015. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Márpedig sima érettségivel lett őrmester. A probaidő után nevezték ki.
2015. máj. 9. 20:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerencse kérdése. Szerződéses legényégi állományú leszel. Hogy onnan hová jutsz rajtad múlik. Lehetsz tiszthelyettes is de csak a "szakképzést követően". A külszolgálatoknál viszont jó eséllyel indulsz.
2015. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!