Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a sorkatonaságot visszahozn...

Ha a sorkatonaságot visszahoznák, vagy olyan állapot lenne hogy soroznának, mit tennél férfiként? Mennék meghalni egy kupac földért, vagy menekülnél az országból? Nos, én külföldi befogadó rokonaimhoz azonnal eltűnnék még előtte. Te mit tennél?

Figyelt kérdés
amúgy is csak a tanulmányaim tartanak már csak itt. de ha ilyen lógna a levegőben, hogy bármikor megtörténhet ez, olyan állapotok uralkodnának, akkor én mennék abban pillanatban amíg még lehet. amúgy sem lennék katona előbb mennék börtönbe mint hogy meghaljak egy kupac kakis földért.

2015. máj. 25. 20:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
76%
Oké köszönjük, végre megtudta a nagyérdemű, hogy szerinted az ország egy kupac kakis föld.
2015. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
62%
Én nő vagyok, nem soroznának be (eleinte), de a barátomról tudom, hogy menekülne. Apukám maradna, benne a katonaság jó emlékeket kelt... Nagyon félteném! Remélem nem jön el ez az idő megint.
2015. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%
Ha már ilyen állapotok vannak, akkor nem biztos, hogy engednek innen elhúzni téged.
2015. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Dehogynem. simán kijutok innen :) megvannak az ismerettségeim. de int írtam még előtte megyek el. azért nem egyik másodpercről a másikra történik ez.amúgy elöbb árulnám el ezt a szerencsétlenséget mint hogy meghaljak érte ha úgy élhetnék. egyébként amikor annak idején jó pár évtizeddel ezelőtt még komolyabb volt az egész akkor is a családomban többen menekültek ki innen. pedig akkor a kommunizmusban nagyon nehéz volt kijutni. az egyiket elkapták, és a mozgó vonatról ugrott le hogy eltudjon menekülni. de onnan a határig meg sem állt.
2015. máj. 25. 20:24
 5/34 anonim ***** válasza:
89%
Attól még, hogy bevezetik a sorkatonaságot, nem küldenek el egyből meghalni, észlény. Ha meg olyan helyzet van, akkor olyan helyzet van. Szerintem ezzel a hozzáállással semmi keresnivalód itt, befejezheted külföldön is a tanulmányaidat. Ja, hogy szerencsétlen vagy, és arra nem vagy képes. :) Az más.
2015. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

A kérdésed úgy hangzott, hogy ha a sorkatonaságot visszahoznák vagy ha olyan állapotok lennének, hogy soroznának, akkor mit tennétek.

Arról nem volt szó, hogy már akkor is le lehet lépni, ha már erre utaló jelek vannak.

Amúgy már vannak ilyen jelek, én például már többször is hallottam pedzegetni a dolgot.

2015. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
képes vagyok, csak éppenséggel itt negyed annyiba kerül a tanulás :) és mint mondtam, egy ilyennek van előszele, nem is kicsi.
2015. máj. 25. 20:28
 8/34 A kérdező kommentje:
Az hogy néha egy két politikus meglebegteti ezt, még nem jelent semmit. nincs olyan helyzetben az ország hogy ilyenre sor kerüljön, a másik hogy ezt nem szavaznák meg jelenleg.
2015. máj. 25. 20:30
 9/34 anonim ***** válasza:
90%
Mekkora gerincbajnok vagy. :D
2015. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
48%

Majd mindjárt jön a hős jobbik ruszki imádó réteg, amelyik röhögve menne bele a tűzesőbe is. Egy xaros országért, ami lexarja az ő fejét is.


Szégyen emberiség, képesek meghalni azért, mert pár politikus összeveszik. Én inkább megszervezném a ketrecharcot annak a kettőnek, aztán fogadóirodát nyitnék. Több értelme lenne, mint a világháborúknak.

2015. máj. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!