Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Magyarországra akarok...

Ha Magyarországra akarok katonának jelentkezni, de szlovák állampolgár vagyok, akkor ugye felkell vennem először a magyar állampolgárságot. Ha felveszem akkor az itt szerzett irataim pl. jogsi azok érvényesek maradnak még vagy újra kell csináltatni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 30. 11:53
 1/9 EagleHUN ***** válasza:

Szerintem érvényesek maradnak. (pl a jogsi biztosan mert Magyarországon külföldiek is vezethetnek külföldi jogsival!)

Ahhoz hogy a jogsit újracsináltasd Magyarországon, itt is le kellene vizsgáznod.

2015. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod.Lenne még egy kérdésem - a jelentkezéshez szükség van háziorvosi igazolásra,negatív mellkasröntgen vizsgálat leletre,ezeket kötelező magyar orvosnál elintéznem,vagy ha lehet akkor még elintézhetem "itthon" is amíg még szlovák állampolgár vagyok ?
2015. máj. 30. 12:35
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Rossz hírt fogok közölni de nem lehetsz katona itt. Kizárólag magyar állampolgár lehet szerződéses katona. Már csak azért is mert belföldi lakhellyel / tartózkodási hellyel kell rendelkeznie.
2015. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Felveszem a magyar állampolgárságot....és leadom a szlovákot - nem leszek kettős-állampolgár :)
2015. máj. 30. 13:15
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Aha, és ha az alkalmasságin megbuksz? Vagy a kiképzésen? Szerinted csak úgy lemondasz és itt felveszed a Magyart? Ez nem egy kabát hogy felveszed meg ledabod. Tisztában vagy az állampolgársági vizságval, tudod hogyan működik? Hol lesz az országon belül lakhelyed, veszel lakást / házat? És amúgy egy forint TB-t is fizettél be a kasszába.
2015. máj. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Értelem szerűen, ilyen kérdésekkel inkább az MH Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság-hoz kéne fordulnod. Vagy személyesen felkeresel egy toborzó irodát, vagy megpróbálod telefonon megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeid vannak: [link]
2015. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :)
2015. máj. 30. 19:08
 8/9 EagleHUN ***** válasza:
6-osnál a pont.
2015. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Respect!
2015. jún. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!