Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha valaki dadog, attól még...

Ha valaki dadog, attól még jelentkezhet szerződéses katonának? Esetleg csak bizonyos pozíciókat tölthetnek be a dadogók a seregnél?

Figyelt kérdés
2015. jún. 21. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Persze, az nem számít fogyatékosságnak, de ha válogathatnak, akkor nyilván nem a dadogóst fogják választani.
2015. jún. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A felvételi eljárás során gondolom kell pszichológushoz menned, aki simán kiszúr ez miatt. A rendőrség esetén biztos, hogy van olyan hogy a beszédhiba kizáró ok. Nem tudom a katonáknál így van-e. Szerintem nem egyébként de nézz utána.
2015. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Képzeld csak el : Tűz-tűz-tűz-tűz-tüzet szüntess xDDD
2015. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
f-f-f-fel a-a-a k-k-k-ke-e-zekke-e-e-el!
2015. jún. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jelentkezni hogyne jelentkezhetne, csak - ha valóban dadog - nem fogják felvenni. A szerződéses katonai szolgálatra kizáró okok között szerepel a

"beszédképesség hiánya vagy feltűnő torzulása".

Egyébként 2001 után a sorkatonák esetén is kizáró tényező volt a dadogás, 2001-ben századírnokom volt az utolsó dadogósok egyike, őt surranótársai "lassú víz"nek nevezték el, különben roppant intelligens, diplomás srác volt.

Adja magát azonban az adekvát kérdés: "milyen mértékben" dadog?

Ugyanis a kizáró körülmények között a "feltűnő mértékű" nem véletlenül került meghatározásra, az esetenkénti, nem feltűnő szótagismétlés általában nem kizáró, itt sok függ az alkalmasságot elbíráló orvos szubjektív megítélésétől. Minimális mértékben számos hivatásos is dadog. Általánosságban elmondható a HEKP gyakorlatáról, hogy abban az esetben utasítanak el élből és kapásból jelentkezőt, ha az "mérhetően" (laboreredmény, vizsgálati eredmény) nem alkalmas. Tipikusan: rossz vérkép, cukor, súlyos magas vérnyomás, halláscsökkenés, hormonális (endokrin) problémák, ilyesmi. (Különben kizáró körülmény elviekben a frontális foghiány is, de e miatti elutasítással sosem találkoztam.) Azaz: csekélyfokú , nem feltűnő dadogás esetén érdemes megpróbálni, vagy a toborzó irodában személyiügyi tiszt tanácsát kérni. A jelentkezők döntő többségét úgyis fizikai alkalmatlanság miatt, főleg a nem megfelelő futáseredmény (3200m) miatt utasítják el.

2015. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 4 vagyok


utólag visszanézve nem volt szép amit írtam, elnézést kérek, és visszavonom

2015. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!