Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan építenétek újra a...

Hogyan építenétek újra a honvédséget? [Lent]

Figyelt kérdés

Ha te lennél a honvédelmi miniszter, hogyan szerveznéd újjá, hogyan építenéd föl a honvédségünket? Itt gondolok először a személyes felszerelésre, majd a gépparkra is.Írjátok le egyenként hogy pl milyen sisak milyen gyakorló, vagy milyen helikopter, milyen tank.

[Aki nem szereti a hadsereg topicot, kérem ne írjon választ! Aki szerint fölösleges a honvédség, az kérem ne írjon választ! Aki csak hülyéskedni jön ide, az kérem írjon választ!]



2015. júl. 22. 18:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%

Legelőször minden megyei jogú városba laktanyát nyitnék. (Több hely van ahol csak újra kéne nyitni mint pl. Egerben, vagy Szegeden)

A mostani "tartalékos állományt" megszüntetném. Azonnali hatállyal a promóciós bemutatókat és ilyen pénzkidobásos hülyeséget beszüntetném. (Red Bull Air Race-n részvétel meg Augusztus 20.-án stb.)

Helikopter és harckocsi (Te tanknak írtad de én harckocsinak hívom) beszerzését elindítanám. Visszakerülnének Szentkirályszabadjára a helikopteresek. Újra szervezném a műszaki alakulatokat amiből már csak egy létezik. És a harckocsi dandárt meg Tatán és Debrecenben újjászervezni. Mivel nincs légvédelmünk igazából és tüzérek sem így azokat központi helyen csoportosítani kéne mondjuk, Várpalotán.

Szerintem morálisan és szakmailag kéne szervezni először és nem abban gondolkodni hogy milyen felszerelésük van...mer lássuk be itt nekünk az országban erre nincs szükségünk. Hanem arra hogy egy olyan honvédség legyen ami megállja a helyét és az országon belüli dolgokra koncentráljon (árvíz, erdőtűz, esetleges katasztrófa amihez helikopterek is kellenek). Sokan sajnos a honvédséget csak a tank, helikopter, és fegyver alapján tudják elképzelni, közben sok kiszolgáló dolog van amire szükség van...és hasznosabb a köz érdekében.

2015. júl. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
2015. júl. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm szépen a választ.A második meg szerintem nem tud olvasni.
2015. júl. 22. 20:09
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

Én a régi lovagi képzést és a svájci hadsereget venném alapnak. Én a hadsereget három részre osztanám: a milíciára, hivatásos katonákra, és a különleges egységekre.

A milíciában minden 16-45 év közötti férfinak és nőnek kötelezővé tenném fiatal korban a pár éves katonai szolgálatot. Később havonta kéne járniuk éleslövészetre, hetente pedig pár órás edzésre. A fegyvereiket, felszerelésüket otthon tarthatnák.

A hivatalos hadsereg is másként működne, már 6-7 éves korban el kéne kezdeni a kiképzést, hozzászoktatni őket a halálhoz, vérszaghoz. Kicsi koruktól teljes edzésben kell lenniük, és gyakorolni a katonaságot. A kisfiúkat és kislányokat gyerekkori fizikumuk alapján kell kiválasztani. 14-18 éves korukig a katonaságban a kisegítő feladatokat látnák el, frontvonalba nem kerülhetnének, így amikor elérik a 18 éves korukat már sokkal tapasztaltabbnak számítanának.

A különleges egységeket a lovagokhoz hasonlítanám. Őket erkölcsből, hittanból, hűségről, önfeláldozásból különösen keményen kell oktatni, hasonlóan képzeném ki őket mint a régi Waffen SS katonákat. Tőlük teljes fanatizmust várnék el tőlük Isten és haza irányába.

A magyar hadsereg ideális létszáma szerintem: 500ezer hivatásos katona, 50ezer különleges egység, és 2-3 millió fős milícia.

2015. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
35%
#2: Téged kéne leszerelni az élők sorából vagy diliházba utalni, amennyiben továbbra is játszod a hülyét, hiába magyarázzák el normális a dolgokat, akkor is ismétled, hogy "márpedig a Honvédség" szöveged.
2015. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
Négyes te beteg vagy, bár nem vártam mást attól, aki a 21. században keresztes hadsereget szervezne.
2015. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
:)
2015. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
6# Belinkelnéd azt a hozzászólásomat vagy kérdésemet ahol én keresztes hadsereget szerveztem? :)
2015. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A négyes hozzászólóval nem nagyon értek egyet. Nagyon előtérbe helyezné ez a szemlélet a katonaságot. Ez nem a 21. századhoz illő. 500 ezer katona? Minek?
2015. júl. 22. 21:25
 10/24 anonim ***** válasza:
41%

Honvédelmi miniszterként nagyon kevés játéktér van bármit is "újraépíteni". Nagyon sok a politikai determináció. Bármit "nagyot" elkezdene csinálni, másnap lemondatnák.

Bizonyára a helyes út az lenne, ha a honvédelmi miniszter a feladatának megfelelően a keretet alakítaná ki. Ehhez ki kéne sok ezer alkalmatlan embert rúgni, kezdve a HVK állományával. Teljesen új személyügyi stratégia kéne, lefaragni az összes redundáns, értelmetlen tevékenységet, megszüntetni sok ezer értelmetlen beosztást. Helyette pedig mindenhova tehetséges, jóképességű emberek kellenének, akár a civil szférából is átcsábítani őket. Kb. 50 jelenlegi beosztott helyett 1 alkalmas ember 10x-es fizetéssel. A tábornoki kar teljesen leváltani, de a főtiszti és tiszti szinten is, minimum a felsőfokú angol + legalább egy másik nyelv. Kitűnő informatikai képességek, általános műveltség, és fejlesztő, saját munkájára igényes attitűd.

A csapatok között is össze lehetne vonni néhány alakulatot, szervezeti egységet, néhányat megszüntetni. Pl. a két lövészdandárnak sincs sok értelme, ilyenből egy is elég lenne.

A doktrínát alapjaiban újraírni, "újraálmodni". Az 1. világháborús lövészteknős bullshittelés teljesen értelmetlen. De az altiszti és legénységi állomány kiképzésénél sem az izomagyú "sportklub" típusú mentalitás kéne, hanem sok nyelven beszélő szakemberek, technikusok, informatikához értő operátorok.

Az értelmetlen lövészdandár helyett pedig kísérleti alakulatokat kéne létrehozni, párhuzamosan ezzel újraéleszteni a magyar hadiipart és robottechnikán alapuló harcoló alakulatokat felszerelni. Tehát szárazföldön, levegőben, vízen távvezérelhető de autonóm működésre is képes járműveket kéne kifejleszteni és felfegyverezni.

2015. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!