Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Rossz ember vagyok ez miatt?

Rossz ember vagyok ez miatt?

Figyelt kérdés

18 éves gimnazista lány vagyok. Amikor a 2.vhb-ról tanultunk, az nagyon megfogott, bele tudtam élni magam. Még tavaly nyáron ellátogattam Auschwitzba, ami eléggé megrázott, tényleg majdnem elsírtam magam.. Mégis nagyon érdekel Hitler élete, akárhol meglátok egy dokumentumfilmet róla, azt megnézem, utánaolvasok a dolgainak, stb. Nem értek egyet azzal az öldökléssel amit végrehajtott, de az élete érdekel. Ahogy az SS tisztek élete is. Megtetszett az SS himnusz is, aminek a szövege, magában is ijesztő. Ezt elmondtam múltkor a barátaimnak és mindenki úgy nézett rám mint egy nácira. Pedig még csak rasszista se vagyok. :/ múltkor a suliban egy tesztet csináltunk hogy a híres emberek közül, ki lenne az akit visszahoznánk a halálból egy fél órára, mindenki énekeseket írt meg szinészeket, én meg Hitlert. Én annyira kiváncsi vagyok a gondolkodására, magára az emberre. Elbeszélgetnék vele de komolyan.

Őszintén nagyon beteges dolog ez?!



2015. júl. 22. 23:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne beteges az érdeklődés, ha nem értesz egyet vele? Meghatározó alakja volt a történelemnek.


Mondjuk azt ne mondd hogy visszahoznád Hitlert a halálból, mert félreérthető, és elég kényes téma...

2015. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Jó hát perszehogy nem úgy hoznám vissza 😃 de esküszöm egy fél órára igen. Pszichiáter szeretnék lenni a közeljövőben, szóval úgy érdekel a téma, hogy milyen lehetett vele társalogni. Kb ennyi. :)
2015. júl. 22. 23:28
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

A hátsó szándék nélküli érdeklődés sohasem beteges.

Az már igen, hogy manapság mennyire érzékenyek vagyunk a náci-témára, lassan Hitler nevét kimondani is rasszizmus, mégha abszolút történelmi vonatkozásból is tesszük.

2015. júl. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
A festményeit láttad már? Az egy érdekes másik oldala a személyiségének.
2015. júl. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
26%
A történelmet a győztesek írják.
2015. júl. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Igen láttam a festményeit, hát az emberek meggyőzéséhez nagyobb tehetsége volt. De amúgy érdekes hogy rajongott a művészetekért.
2015. júl. 22. 23:34
 7/25 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, akkor művészeti egyetemre is jelentkezett, csak nem tartották elég tehetségesnek.
2015. júl. 22. 23:36
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
Hitler jelenleg a legnépszerűbb történelmi személyiség, olyan értelemben, hogy az hót ziher, hogy vele foglalkoznak mostanában a legtöbbet. Nem beteges az érdeklődésed, az a történelmi bulvár.
2015. júl. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
45%

Auschwitzban nem biztos, hogy mindent jól láttál, lehet, hogy vannak dolgok, amiket utólag építettek be. Többet megtudhatsz ebből a videóból:

http://www.youtube.com/watch?v=3dZ34oeZMGo

És nem ez miatt, hanem emiatt.

2015. júl. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
19%
Nem beteges, csak nem nagyon kell beszélni róla hogy érdekel. Itt ha csak megemlíted a nevét sokaknak már náci vagy. :(
2015. júl. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!