Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Rossz ember vagyok ez miatt?

Rossz ember vagyok ez miatt?

Figyelt kérdés

18 éves gimnazista lány vagyok. Amikor a 2.vhb-ról tanultunk, az nagyon megfogott, bele tudtam élni magam. Még tavaly nyáron ellátogattam Auschwitzba, ami eléggé megrázott, tényleg majdnem elsírtam magam.. Mégis nagyon érdekel Hitler élete, akárhol meglátok egy dokumentumfilmet róla, azt megnézem, utánaolvasok a dolgainak, stb. Nem értek egyet azzal az öldökléssel amit végrehajtott, de az élete érdekel. Ahogy az SS tisztek élete is. Megtetszett az SS himnusz is, aminek a szövege, magában is ijesztő. Ezt elmondtam múltkor a barátaimnak és mindenki úgy nézett rám mint egy nácira. Pedig még csak rasszista se vagyok. :/ múltkor a suliban egy tesztet csináltunk hogy a híres emberek közül, ki lenne az akit visszahoznánk a halálból egy fél órára, mindenki énekeseket írt meg szinészeket, én meg Hitlert. Én annyira kiváncsi vagyok a gondolkodására, magára az emberre. Elbeszélgetnék vele de komolyan.

Őszintén nagyon beteges dolog ez?!



2015. júl. 22. 23:19
1 2 3
 11/25 szántóvető ***** válasza:
84%

nincs ezzel semmi baj,bár az meglep hogy nem Magyar uralkodókat választottatok.Árpád-fejedelmet,Szent István-királyt vagy Deákot,hadd lássák hogy mi lett az országukból.énekesek meg színészek,ezek aztán meghatározó alakjai a Magyar történelemnek.

a németekre visszatérve,az ő felsőbbrendűségükbe vetett hitük az ami a legerősebb volt,erősebb még a fegyvereiknél is.és Hitler volt a legalkalmasabb vezető egy ilyen nemzetnek,ő nagyon tudott fanatizálni.egy felsőbbrendű nép amit csak az egész világ tudott térdre kényszeríteni.

2015. júl. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
27%

Nem értesz egyet azzal, hogy Hitler mennyi embert ölt meg, de érdekel téged az ő élete... Érdekes.

Akkor elmondok egy-két dolgot, amit hallottam róla még régen:

-állítólag szerette a rajzfilmeket (a Disney-t)

-infantilis volt (nem, nem viccből írom, csak hallottam)

-őmaga is zsidó volt és érthetetlen, hogy miért pont a zsidókat irtotta

2015. júl. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
7%
12# Hitler nem volt zsidó honnan veszed ezt a butaságot? :D
2015. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
70%
Hitler valóban érdekes karakter. Ormos Mária könyveit érdemes elolvasni a témában.
2015. júl. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Én Rákosi elvtársat éleszteném fel fél órára, hogy beverjek neki párat. Nem beteges dolog, szerintem tök jó, hogy téged legalább érdekel valami, ellenben másokkal.
2015. júl. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi baj, nekem is van olyan barátom, aki nem szimpatizál a náci eszmékkel de ettől függetlenül nagyon szereti ezt a témakört, az egész II. Vh. történetét kívülről tudja.

Inkább az a furcsa, hogy miért hőkölnek vissza az emberek attól, hogy téged mélyebben érdekel a téma, hogy többet szeretnél tudni Hitlerről annál, hogy "nagyon gonosz volt". Pedig tudni sosem bűn. Legfeljebb azoknak a szemében, akik az igazságot szeretnék elrejteni. Hitler valóban összességében egy negatív történelmi karakter, de az a kép, amit a történelemoktatásban és a főleg a médiában bemutatnak róla, rendkívül egyoldalú és lebutított. És ahogy #9 írta, Auschwitz és általában a Holokauszt ügyében is van nem kevés maszatolás.


Ha Hitlerről mint emberről akarsz többet tudni, talán érdemes lehet elolvasni August Kubizek: Barátom, az ifjú Adolf Hitler című könyvét (többen ajánlották, de még nem olvastam).

2015. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
6%
Érdekes az itteni pontozás. A 13# válaszomban azt állítottam hogy Hitler nem volt zsidó, erre a kijelentésemre 0%-ot kaptam. Komolyan mindenki azt hiszi hogy zsidó volt? :O
2015. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm a sok sok választ, sikerült megnyugodnom picit :) természetesen Hitler nem volt zsidó... Nemtudom miből gondolta az egyik válaszoló :) azt viszont tudom, hogy az egyik SS katonája zsidó volt, és később ezt meg is tudta, mégse tett ellene semmit, sőt az egyik kedvenc katonája volt. Még 1x köszi a válaszokat, igazából szerintem is azért nem mernek az emberek erről beszélni mert félnek az igazságtól. Pedig Hitler igazán jó politikus volt amíg el nem borult az agya. Akkor olvasom tovább a könyveket róla :)
2015. júl. 23. 13:16
 19/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem is érdekel minden, ami az I. és a II. világháborúhoz köthető, nincs ebben semmi rossz. Mondjuk Hitler mellett a másik két vérg*cit, Joszif Sztálint és Winston Churchillt is visszahoznám, hozzájuk is akadna kérdésem.

Sőt, ha már tömeggyilkosok, azért Trumantól is kérdeznék ezt-azt.

2015. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Hitler kétség kívül, egy zseniális szónok volt, és nem utolsó stratéga, az más kérdés, hogy a saját tábornokai át tudták vágni. És amíg nem osztod az antiszemita eszméit, csak mint ember érdekel, semmi rosszat nem csinálsz. Bár a rossz fogalma relatív.
2015. júl. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!