Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Például az Extrametál boltban...

Például az Extrametál boltban kapható kések közül soknak miért olyan magas az ára? Főleg taktikai kések.100 ezer forint körül.

Figyelt kérdés
Mi a fene kerül egy késen 80-100 ezer forintba?

2015. júl. 27. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanazért, amiért az ájfón sokba kerül. Van, aki megveszi, és lehet vele menőzni.
2015. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Mert a sok újgazdag kocavadász így is megveszi, hogy villoghasson vele a haveroknak. Márkanév, státuszszimbólum, péniszpótlék, stb. Persze nyilván az anyaga és kidolgozása is jobb, de nem ennyivel.
2015. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedi megrendelésre készítesz kézműves kést gravírral, meg kovácsolt pengével, jó markolattal, akkor az nem ingyen lesz.

Ezek sajnos úgy készülnek, mint a tömeggyártásba szánt darabok, úgyhogy nem értem miért vannak ennyire túlárazva. Fingreszelés ilyen túlárazott dolgokat venni, aminek még valódi lelke sincs.

2015. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ohh ez a legjobb. Kés 215 ezerért!


Én se tudom elképzelni, hogy ezt nem valami gyűjtő veszi vagy egyéb, státusz szimbólumozó urizáló valaki, hanem olyan, aki használja rendesen. Viszont aki meg durvább célra használ kést, én nem tudok elképzelni olyan extrém szituációt, ahova ilyen drága kés kell, vagy akár megkönnyítené a dolgot és ne lenne alkalmas mondjuk egy 20 ezres acélkés is...


Ilyen drága késeket én mindenféle apró karctól is óvnék..

2015. júl. 27. 17:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig ez komoly igénybevételre van kitalálva nem gyűjtőknek vitrinbe. Az egész koncepció lényege a belinkelt drága késnél, hogy special force-osok igényeinek figyelembevételével lett kialakítva. Pl. náluk iszonyatosan fontos, hogy a legjobb minőségű, legerősebb, legstrapabíróbb eszköz legyen náluk, ami ugyanakkor nagyon könnyű is, mert minden gramm számít fielden, mikor a hátadon viszel mindent, ami a túlélésedhez kell. Ezek nem ilyen vicces kések, amivel a nyomi gyereknek kéne vagánykodni, hogy milyen gazdag. A pengéje erős, de rugalmas minimális rezgéssel, a komplett kés abszolút nem mágnesezhető ami nem mindegy, ha egy EOD-t kell hatástalanítanod, nem csak a simán rozsdamentes, a só korrodáló hatásának is ellenáll stb.
2015. dec. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

#5 Van igazság abban, amit mondasz, de egyrészt ezt civileknek árulják, másrészt pedig az oroszok ceruzát használtak.

Lehet, hogy jobban benne vagy a dologban nálam, de számomra teljesen életszerűtlen, hogy kb. egy Glocknak az árát költsék a seregben késekre.

Amiket leírtál (könnyű, strapabíró, nem mágnesezhető) tulajdonképpen bármilyen titánkés tudja, így nem tudok rá okot, hogy egy 30-50 ezer közötti kés miért ne felelne meg ugyanerre a célra.

(Arról nem is beszélve, hogy a 220gram, és a 30cm már egy kategóriában van egy megtermettebb konyhai hentesbárddal.)

2015. dec. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 23 centiméteres szakácskésem 261 gramm.
2015. dec. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!