Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a választások után a...

Ha a választások után a jobboldal (akár Fidesz, akár Jobbik, akár koalíció) hatalomra kerül, vissza fogják állítani a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Nem arról akarok vitatkozni, hogy jó lenne-e, ismerem az érveket pro és kontra. Csak az érdekelne, hogy szerintetek megteszik-e? Simicskó István is tett kétértelmű kijelentéseket a témában pl.
2010. márc. 10. 00:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
a jobbik tervezi, de nincs az elsődleges és legfontosabb dolgok között a listáján...ezzel már csak akkor foglalkoznának, hogyha a nagyobb problémákat sikerült megoldaniuk (tudom,h nem kérted a véleményt, de: a mai fiatalságnak is jót tett volna, ha megnevelik őket egy kicsit a katonaságnál, és régen sem halt bele senki)
2010. márc. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
nem fogják visszaállítani
2010. márc. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem
2010. márc. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
85%
Szerintem sem.
2010. márc. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Idiótaság lenne, felesleges időtöltés.
2010. márc. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%
06:42, Ami persze nem igaz,hiszen aki iskolába jár annak amúgy is halasztanak, aki meg 18-19 évesen lébecol nyakra főre csavarog, az utcán téblábol,nincs más dolga unatkozik lop nos nekik nem ártana, és akkor talán a munkanélküliek is kevesebben lennének országos viszonylatban 200 ezerrel.Azonkivül, mivel sajnos nem minden családban megy végbe a gyerekek teljes szocializációja, ezért az egy éves katonai szolgálat lehet az utolsó lépcső ezeknek az embereknek, még akkor is ha nem 100%-os a hatékonysága.
2010. márc. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 X. Maté ***** válasza:
60%

,,régen sem halt bele senki"

A mondandód elején a katonaságról beszéltél és most nem tudom, hogy amit az előbb idéztem, azt mire mondtad.


Én nem tudom, hogy mit akarnak, de remélem nem lesz visszaállítva. A végén még a Nagy Magyar országot velem akarják visszaszerezni :) Én abból kimaradnék, nincs kedvem lelövetni magam.


Mert a FIDESZ említette már régebben is, hogy vissza kéne szerezni. A JOBBIK is. Porrá zúznák az országot, ha ilyen hülyeséggel próbálkoznánk. Sajnálom azt, aki a határon túl él, de mi is kiröhögnénk azokat, akik a Kárpát-medencét követelnék vissza, mert 895-ben mi elfoglaltuk.

2010. márc. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

"régen sem halt bele senki"

Dehogynem, rengeteg sorkatona halt meg, vagy lett egész életére rokkant, sokszor egy másik sorkatona hibájából. A Honvédség nem fogja megnevelni a sorkatonákat, hanem oda is átterjed a kupleráj.

2010. márc. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

a sorkatonaság csak a kiképzésről szól, ahol semmi baja nem lesz a fiataloknak... csak akkor van baj, ha jön egy esetleges háború, ahová behívják őket...de ha előállna egy ilyen helyzet, akor valószínüleg minden 18 év feletti férfit behívnának, nem csak azokat, akik voltak sorkatonák, hanem azokat is, akik nem, és elküldenék őket valami gyorstalpaló kiiképzésre, utána meg ki a harctérre... kinek lesz több esélye túlélni? annak a szerencsétlennek, akinek életében először van fegyver a kezében, és egy hónap alatt ledaráltak neki mindent, amit fel sem fogott hirtelen, vagy az, aki már volt katona, mindent begyakorolt, és felkészítették erre a helyzetre?

és igenis meg voltak nevelve és erősödve a férfiak, nem voltak ilyen nyámnyila semmirekellők, mint mostanság...bőven ráférne a mai 16-17 évesekre, akiknek a szájuk hatalmas, de megpöckölnéd az orrát és sírva rohanna anyucihoz,ráadásul női ruhákat hordanak, festik magukat, vagy épp úgy néznek ki mint Swartzenegger, de a bőrük alatt csak víz van, és ha megkarcolod a gyönyörű ápolt bőrét, az is elszalad sírva...milyen férfiak lesznek ezek? Milyen családapák?

2010. márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15%

A 11:18-assal tökéletesen egyetértek, jól megfogalmazta egyben az én véleményemet is.

Azon kívül Orbán Viktor megmondta hogy aki nem volt katona, az nem is igazi férfi (vagy valami ilyesmit mondott).

Ráadásul igen nagy a munkanélküliség, szóval azt is lehetne vele csökkenteni.

2010. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!