Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tudtok emberséges, jó lelkű...

Tudtok emberséges, jó lelkű nácikat a második világháború idejéből?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból elkezdtem összegyűjteni neveket. fiktív szereplőket én is tudok többet de olyanokra gondolok akik tényleg éltek. Olyan német katona tisztek akik a hitleri birodalom ideje alatt tevékenykedtek de közben vagy még a háború vége előtt valamilyen formában szembe szálltak a náci ideológiával. Pl: Claus Schenk von Stauffenberg, de a leg jobb példa Wilm Hosenfeld.

2015. aug. 28. 22:52
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Azon kívül pedig, mesélj már nekem, milyen szörnyűségeket követtek el a nácik. A holokauszt, az agresszor szerep és a kristály éjszaka nem játszik, hiszen alapvetésekkel feltételezem tisztában vagyunk"


Ez olyan mintha egy este neked menne egy cigány, megkéselne, kirabolna, majd a bíróságon azt mondaná, hogy az utóbbiakat ne nézzék már, mert hát az "alapvetésekkel feltételezem tisztában vagyunk"...

Elég ostobaság, nem?

2015. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
26%

"Ne várd a válaszom, mert nem fogok vitázni, nem ezért írtam ki a kérdést. Nem vagyok olyan nagyon jártas a töriben de ha jártasabb lennék akkor sem lennék holokauszt tagadó, vagy nevezed aminek akarod, számomra ennek a tagadása abszurd."


Általában azok tagadják a holokausztot, akik kevésbé járatosak a történelemben.

2015. aug. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
51%
13:44, és mivel magyarázod a holokamu osztódással szaporodó áldozatait - "lehet négymillióval több?"
2015. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Meg minek is vitázzak ha vitáztok ti helyettem.

Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat.

2015. aug. 29. 22:51
 25/26 anonim ***** válasza:

Hans von Luck ezredes. Szó szerint hét nyelven beszélt, és mindent megtett, hogy kedvese, aki félig zsidó volt, ne kerüljön koncentrációs táborba. A Panzer Commanderben leírta, hogy az orosz civilek hogyan mutogatták a szentképeiket, magyarázván, hogy még mindig keresztények, istenfélők, a sztálinizmus ellenére is. A háború után több angol és amerikai katona a barátja lett. Egyébként Luck Rommel beosztottja volt.

Vagy Canaris tengernagy, aki több zsidót is szöktetett a semleges Svájcba.

2017. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Hanna Reitsch
2017. jún. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!