Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Te be fogsz vonulni szerződése...

Te be fogsz vonulni szerződéses katonának hogy védd a hazád. Megteszed az elkövetkező fél évben ezt?

Figyelt kérdés

2015. szept. 14. 19:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
98%
Arra azért az előttem szóló és a többi hasonló se gondol, hogy általában ha ilyen helyzet van, az ország, haza stb. absztrakt fogalma a saját családját és önmagát is jelenti egyben? Ha nem védi senki, akkor ő is meg a családja is lehet hogy jobb esetben földönfutóvá lesz, de úgy általában védelem nélkül elpusztul a civil lakosság. A kérdést nagyon egyszerűen le lehet fordítani hétköznapi kérdésre: küzdenél-e családod és a szeretteid életéért ha szükséges?
2015. szept. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
52%

Amúgy az a legszomorúbb hogy sok magyar ember tényleg arra rendezkedne be hogy egy háború esetén gyáván elfut az országból, aztán mialatt az országot védő itt maradt maroknyi magyarok elvéreztek, lerokkantak, megnyomorodtak, meghaltak, akkor majd ismét visszatérne venne egy kis házat és telket és mintha semmi se történt volna vidáman éli tovább életét. Akik meg ténylegesen harcoltak az országért és mindenüket elvesztették azokat meg lehúznák a lefolyón.

És ez a szégyen, ez a számító, sunyi viselkedés hogy "dögöljön meg mindenki csak nekem ne kelljen". Ebből is látszik milyen óriási károkat okozott a Kádár, liberális meg baloldali rendszer a fejekben. Anyagias megalkuvó ösztönlényekké nevelnek. Szégyen. És nem Orbánért meg a vezetésért kell harcolnod hanem az otthonodért, szeretteidért, azért a helyért ahol gyerekkorodban felnőttél azért.. És elég szomorú hogy ezt magyarázni kell.

2015. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
2%

Gondolom te már bevonultál segíteni Röszkén, ha nem, akkor hazaáruló vagy....


Szégyen, hogy a 21. században ilyen előfordulhat, hogy háborúról beszélünk a vallás miatt, undorító, ja és nem érdekel engem annyira az ország, hogy meghalljak érte. Ha meg kell halnom, akkor a családommal a házamban és nem érdekel, hogy hazaáruló vagyok-e vagy sem. A mai világban ugyan mit érnénk mi magyarok a gépek ellen?

2015. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
53%
Én nőként bevonulnék.
2015. szept. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Molyember ***** válasza:
21%

Az meg a másik, hogy sem a kérdező, sem a válaszolók nem járták meg a frontot, sosem harcoltak. Ez így csak üres erősködés, fél év háború után kérdezném meg erről a véleményüket. Csak addigra én már elmenekülnék, őket meg az anyjuk siratná, ha még élne, ugye.

Az a baj, hogy sehogy sem vagyunk érintettek a témában, olvasni meg nem szerettek.

2015. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 BlackSword ***** válasza:
Ha megindul a sorozás akkor úgy is menni kell... Ráadásul én sem várnám meg azt hogy vigyenek... Jobb az együttműködés, mint a büntetőszázad...
2015. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Miért, eddig nem vonultam be? Vagy mi van?
2015. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
2%

"Ki halna meg ezért az országért ...."

Te fogsz amikor megfoglak mint dezertőrt.

2015. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
28%

"Ha az országot meg kell védeni külső ellenséges támadás esetén, természetesen nő létemre azonnal bevonulnék és megvédeném az otthonom és a hazám. "


Ilyen egy igazi magyar anya. Pávák tanulhatnátok tőle!

2015. szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
48%

nekem már a kérdés is furcsa. Ugyan mi idézheti elő, h fél éven belül itt háborús helyzet alakuljon ki? Oké, alkotmányos kötelezettség a hon védelme külső támadás esetén és nekünk kötelezettségeink is vannak a jogok mellett, na meg a szülőföld ennyit megérdemel, vagy nem?

De -és itt a de- az elkövetkező fél évben aligha adódik az a helyzet, hogy hadat kelljen viselni.

2015. szept. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!