Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha felrobbantanák a Cár Bomba...

Ha felrobbantanák a Cár Bomba kobaltbombává módosított mását, az elég kihullást termelne ahhoz, hogy az összes ember meghaljon?

Figyelt kérdés

2015. szept. 14. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy darab nem lenne elég szerintem.

Ha 2-3 lenne belőle akkor valószínűleg lakhatatlanná válna a bolygó.

2015. szept. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük hozzá, hogy ez a bomba még csak elméletben létezik, szóval az se biztos, hogy az menne végbe amire számítanak...
2015. szept. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gugu Gabor ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos hogy a cár bomba a legjobb választás lenne, több kisebb bombára lenne szükség ha " gazdaságosan" ki akarunk irtani mindenkit

A kobaltnak egyenletesen kéne terülnie, ehhez szerintem egy akár milyen nagy bomba is legyen nem elég.

2015. szept. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Teljes tévképzet él a fejedben az ionizáló sugárzások egészségre gyakorolt hatásáról. Ha a mostani háttérsugárzás szintje egyik napról a másikra a 10-szeresére nőne, akkor nagyjából nem történne semmi. Még a rákbetegségek gyakorisága sem valószínű, hogy számottevően megváltozna.

Ha a 100-szorosára nőne, akkor már jóval gyakoribb lenne a rák és a születési rendellenesség, de ez nem veszélyezteti az emberi faj fennmaradását. Egyszerűen lerövidülne a várható élettartam 10-20 évvel, de ehhez a társadalom tud alkalmazkodni.

Ha 1000-szeresére nőne, az már elég durva lenne, agyonvághatná a civilizációt ahogy most ismerjük, de még akkor sem lenne az, hogy egyszerre hány az egész emberiség a sugárbetegségtől.

Ahhoz, hogy mindenki meghaljon pár héten belül, ahhoz kb. 10 000-szeresére kellene emelni a háttérsugárzás szintjét.


Akinek van kedve, számolja ki, hogy mennyi Co-60-at kellene egyenletesen szétteríteni a bolygó felszínén, hogy ezek bekövetkezzenek. Szerintem sokat. Nem egy (vagy 2 vagy 3) bombányit, hanem sokezer tonnát.

2015. szept. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!