Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A leszerelt rendőröket is...

A leszerelt rendőröket is behívhatják?

Figyelt kérdés
Férjem rendőr volt, de négy éve leszerelt. Behívhatják a határt védeni? Vagy mikor hívhatják be?
2015. szept. 19. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Bárkit behívhatnak, ez csak attól függ mennyire mérgesedik el a helyzet.
2015. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem. Nincs a rendőrség állományában, civil ember már.
2015. szept. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 SimkoL ***** válasza:

Ha úgy nézzük benne van a pakliban. Bár én már öreg vagyok, de mi viszont értettünk, értünk a fegyverekhez, joghoz nem igényelnénk kiképzést. Ha oda kerülne a sor szó nélkül mennék, így jócskán ötvenen felül is, minthogy a tapasztalan fiataloknak bármi baja is essen, az övék a jövő.

Komolyra fordítva - végül is én komolyan mondtam -: meg vannak a szabályai a mozgósításnak. Életkor, 'hozzáértés', alkalmasság, stb. Ne adja Isten, hogy sor kerüljön rá.

2015. szept. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

"Nem. Nincs a rendőrség állományában, civil ember már."


És civil embert nem hívhatnak be nagyon szorul a hurok? Ezt melyik jogszabály írja elő?

2015. szept. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Be.
2015. szept. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az előbb még tartalékos katona volt a férjed.
2015. szept. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindnyájunknak el kell menni.
2015. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az nem én vagyok utolsó, csak azzal a kérdéssel kapcsolatban jutott eszembe, hogy a leszerlt rendőröket milyen esetben hívhatják be. De akkor egyenlőre még nem. Reméljük nem is fog sor kerülni rá. Nyilván ha elkezdenék a civileket is behívni, akkor az elsők között lenne :(
2015. szept. 19. 11:08
 9/10 anonim ***** válasza:
#4: Olvasd el a kérdést, én arra válaszoltam! Ne kötekedj.
2015. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon békeidőben nincs sorkatonai szolgálat, ennek megfelelően behívás sincs.

Csak azokat lehet berendelni akik regisztrált (kiképzett) tartalék állományúak a Magyar Honvédségnél. A leszerelt rendőr nem tartalékos, tehát a jelenlegi állapotban nem hívható be.

2015. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!