Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szemüveggel (értsd: rossz...

Szemüveggel (értsd: rossz szemmel) lehet az ember katona (nem a szokásos buta kérdés lenne, bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Nem akarok katona lenni, de sokszor láttam itt ilyen témájú kérdést és az volt a benyomásom, hogy amiket én láttam, ott sosem válaszolta ezt meg senki biztosan, csak olyan típusú válaszok voltak, hogy "barátnőm bátyjának a barátja azt mondta, hogy...". Most ez a téma csak spontán módon eszembe jutott, gondoltam megnézem a honvédség hivatalos weboldalán, mi a frankó... és nincs rajta szó sem erről. Gondoltam oké, akkor marad a gyakorikérdések, rákerestem párszor és nincs semmi róla.


Szóval a kérdés adott: lehet-e az ember szerződéses katona (nem tiszt, csak közkatona) szemüveggel/lencsével?



2015. szept. 19. 17:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

[link]

Na ebből most kiderült az, hogy katona tiszt hallgató és felderítő nem lehet senki szemüveggel (legalábbis pár éve még ez volt a helyzet).

2015. szept. 19. 17:51
 2/12 anonim ***** válasza:
így van m.o.n nem lehetsz, miközben usában lehet szemüveges katona holott sokkal több missziójuk van, tehát a magyar szabályozás elavult itt (is)
2015. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem akarok hülyeséget mondani, de katona lehetsz szemüveggel is. A szem defektusának mértékétől függően tölthetsz be posztokat. Nyilván, ha 10 dioptriás szemüvegre van szükséged, akkor nem valószínű hogy megfelelnél az alkalmasságin, de egy másfeles szemüveggel még simán lehetsz ellátmányos vagy kiképzőtiszt, és olyanról sem hallottam még, hogy a hajlott kor felé tartó főparancsnokot leszereltek volna csak azért, mert már szükséges számára szemüveg a különböző papírok elolvasásához. Persze valószínűleg deszantosnak vagy mesterlövésznek nem fogsz megfelelni, ha bármilyen látásjavító eszközre van szükséged.


[link]

[link]

[link]

[link]


Így hirtelen ezeket a képeket találtam a neten, biztosan van még több is, ahol szemüveges katonát lehet látni a seregben.

2015. szept. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs off:A magyar szabájozás nem elavult hanem takarékos,ha kifogyhatatlan pénz állna honvédség mögött mint az USA-ban akkor itthon is lehetnének szemcsis pillóták stb.
2015. szept. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3 dioptriánál nem lehet rosszabb, illetve a két szemed különbségének sem szabad 1 vagy 2-nél többnek lennie (utóbbit pontosan nem tudom).
2015. szept. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Amúgy én nem értem ezt, hogy csak xy dioptria alatt lehet valaki. Nekem -4-es, de amikor -2-es volt akkor sem láttam jobban szemüveg nélkül. Van az a szint, ami fölött már tök mindegy, szemüveg nélkül úgysem látsz semmit és ez a szint egyáltalán nincs magasan. Szemüveggel meg teljesen tök mindegy, látsz akkor is.


Amúgy még mindig nem akarok katona lenni, szóval nem hisztizek épp, csak nem értem ebben a logikát :D Egyik helyen azt olvasom, hogy nagy a túljelentkezés és megválogatják az embereket, máshol meg azt olvasom, hogy több ezernyi betöltetlen hely van a közkatonák között.

2015. szept. 23. 23:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A logika ott van,hogy szemcsi nélkül,hogy látsz. Mert ugye a harctéren nincs optikus,hogy megcsinálja szemcsit ha vakami nem oké. Meg harcászati feledat ellátàsa közben akadájozhat.
2015. szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De most írtam, saját példa: -2-es szemmel is pont annyira nem fogsz látni semmit, mint -7-essel. Innentől meg hülyeség ehhez kötni.


Nincs fegyverkovács sem a csatamezőn, hogy kikalapálja a puskád csövét, ha elferdül, akkor puskát se vigyenek? Tele vannak a jenki háborús filmek szemüveges katonákkal, pedig azokat még használják is háborúkban, nem úgy mint a mi operett hadseregünket.

2015. szept. 25. 00:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezzel van a baj, hanem a gyűjtőlencsével. A szemüveg erősségét (dioptriáját) a szemedhez lövik be a szemészeten, általános fényviszonyok mellett. Azonban a pupilla tudja változtatni a méretét, a fényviszonyoktól függően, míg a szemüveg nem. Tehát szürkületben, sötétben, nagyon borús időben, esetleg erdőben, kivilágítatlan épületekben a szemüvegesek rosszabbul látnak, mint a jó szeműek, és minél erősebb szemüvegre van valakinek szüksége, annál rosszabb a helyzete, az általános nappali fényviszonyoktól való kisebb eltérés is annál érzékenyebben érinti őket. Valószínűleg ezért van megszabva a dioptria mértéke a katonaságnál.


Vagy még egy megközelítési mód: Ha szaladsz a dzsumbujban, szántóföldön, törmelékes terepen vagy ilyesmin és netán elbotlasz, és leesik a szemüveged, akkor 3 dioptria alatt még eleget látsz ahhoz hogy gyorsan megtaláld (mert látod), a fölött viszont már tapogatóznod kellene utána, amihez viszont a puskát el kell engedned.

2015. szept. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"De most írtam, saját példa: -2-es szemmel is pont annyira nem fogsz látni semmit, mint -7-essel. Innentől meg hülyeség ehhez kötni. "


Szerintem meg az hülyeség, hogy -2-essel nem látsz annyit, mint -7-essel. Csak logikusan gondold végig: ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy 0-ssal sem látsz többet, mint -7-essel. De akkor meg mire lenne jó a szemüveg?

2015. szept. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!