Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szemüveggel (értsd: rossz...

Szemüveggel (értsd: rossz szemmel) lehet az ember katona (nem a szokásos buta kérdés lenne, bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Nem akarok katona lenni, de sokszor láttam itt ilyen témájú kérdést és az volt a benyomásom, hogy amiket én láttam, ott sosem válaszolta ezt meg senki biztosan, csak olyan típusú válaszok voltak, hogy "barátnőm bátyjának a barátja azt mondta, hogy...". Most ez a téma csak spontán módon eszembe jutott, gondoltam megnézem a honvédség hivatalos weboldalán, mi a frankó... és nincs rajta szó sem erről. Gondoltam oké, akkor marad a gyakorikérdések, rákerestem párszor és nincs semmi róla.


Szóval a kérdés adott: lehet-e az ember szerződéses katona (nem tiszt, csak közkatona) szemüveggel/lencsével?



2015. szept. 19. 17:48
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"Szerintem meg az hülyeség, hogy -2-essel nem látsz annyit, mint -7-essel. Csak logikusan gondold végig: ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy 0-ssal sem látsz többet, mint -7-essel. De akkor meg mire lenne jó a szemüveg?"


Szemüveges vagy? Már -2-nél bőven jobb szemmel sem ismersz fel egy embert 10 méterről, de talán még az egyenruháját sem különbözteted meg a sajátodtól.


"Vagy még egy megközelítési mód: Ha szaladsz a dzsumbujban, szántóföldön, törmelékes terepen vagy ilyesmin és netán elbotlasz, és leesik a szemüveged, akkor 3 dioptria alatt még eleget látsz ahhoz hogy gyorsan megtaláld (mert látod), a fölött viszont már tapogatóznod kellene utána, amihez viszont a puskát el kell engedned."


Szerintem a katonákon nem olyan szemüveg van, mint egy hétköznapi emberen. Btw egy hétköznapi szemüveg sem fog leesni a fejedről, azért mert elesel. Egy rakás szemüveges sportolót is lehet látni, azokról sem esik le.

2015. szept. 27. 13:20
 12/12 A kérdező kommentje:

"

Nem ezzel van a baj, hanem a gyűjtőlencsével. A szemüveg erősségét (dioptriáját) a szemedhez lövik be a szemészeten, általános fényviszonyok mellett. Azonban a pupilla tudja változtatni a méretét, a fényviszonyoktól függően, míg a szemüveg nem. Tehát szürkületben, sötétben, nagyon borús időben, esetleg erdőben, kivilágítatlan épületekben a szemüvegesek rosszabbul látnak, mint a jó szeműek, és minél erősebb szemüvegre van valakinek szüksége, annál rosszabb a helyzete, az általános nappali fényviszonyoktól való kisebb eltérés is annál érzékenyebben érinti őket. Valószínűleg ezért van megszabva a dioptria mértéke a katonaságnál. "


Ez már egy fokkal jobb érv, a problémám ezzel viszont az, hogy nem mesterlövészekről beszélünk, hanem közkatonákról. Attól, hogy valakinek nem kell szemüveg, még közel sem biztos, hogy tökéletes a látása. Autóvezetéshez 60%-os látásélességig például egyáltalán nem kell szemüveg. 60-ról beszélünk és nem 95-ről. Nem hinném, hogy szürkületben a nem szemüveges katona látása érzékelhetően jobb lenne, mint a szemüvegesé. Sőt, nem az hogy nem hiszem, hanem biztos, hogy nem.

2015. szept. 27. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!