Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért akarnak sokan menekülni...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért akarnak sokan menekülni a sorkatonaság "esetleges" visszavezetésekor (és a haza megvédésekor)?

Figyelt kérdés
Ugyan a kormánynak abszolút nincs esze ágában a sorkatonaságot visszavezetni, mégis időként felröppen ez a rémhír a neten, futótűzként terjed, sokan beveszik, és kezdenek rettegni, hogy hova menekülhetnének akkor. Az ilyesfajta rémhírt időnként hol valamilyen válsággal (lehetséges NATO - Oroszország összecsapás vagy a mostani migránshelyzet) egészítik ki, hol meg válság nélküli, békeidőbeli bevezetéséről írnak, és mindkét esetben menekülnének sokan. Hogyan jutottak idáig ? Ha mindig ezt a menekülünk magatartást tanúsítottuk volna, nem létezne Magyarország, vagy ha a nyugatiak is így álltak volna a dolgokhoz, hogy minden elől megfutamodnának, ők sem lennének.
2015. szept. 27. 16:30
1 2
 1/19 anonim válasza:
18%
Légy hős!
2015. szept. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Az, hogy valaki a politikusokért nem akarja fölöslegesen ontani a vérét, az teljesen természetes, elfogadható indok, de amikor valaki már a szülőföldjét, nemzetét sem hajlandó megvédeni, ahol felcseperedett és élt, olyankor komoly erkölcsi, morális problémák vannak.


Régen haza volt, most kupac kakis föld. Régen honvéd, hazafi volt, most öngyilkos golyófogó. 1000 éven át milliók haltak meg önként azért a kupac kakis földért, ahol felcseperedtek, taníttatva voltak, éltek. Valamit valamiért. Most meg csak a jogosultságokat várják el, hogy tartsa el őket a földjük, legyenek taníttatva meg minden, de tenni a hazáért és a nemzetért őrültség, a hazát és a nemzetet úgy kezelik, mintha misztikus, absztrakt, élettől idegen fogalmak lennének az értelmező szótárban.

2015. szept. 27. 16:40
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Ez így van.

Rendben van, hogy elmegy helyette Németországba, de mit gondol?

Hogy ott majd nem kell harcba állni, ha már az ország elbukott?

2015. szept. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Nekem mindig az okok számítanak a háború, ha egyetértek vele akkor harcolok, ha nem akkor hagyjanak békén. Amúgy, ha kicsit kulturáltabb lenne a társadalom, akkor szerintem más lenne a hozzáállás. Most én se harcolnék olyanokért aki folyton leszóltak, beszóltak csak azért, mert másképpen gondolkodok és más a világ nézetem. Legfőbb okként viszont azt nem akarom fiatalként hallani, hogy a "mai fiatalokra ráférne egy kis katonai kiképzés, hogy megtanulják a fegyelmet meg stb...".
2015. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

Mert nem akarnak háborúzni és meghalni olyan elvont baromságért, mint a haza. Azt sem akarják, hogy a családjuknak kelljen.

Ráadásul, a pacifizmus egy társadalom kulturális színvonalát jelöli. Ha egy társadalom bele van b*zulva a fegyverekbe, lövöldözésbe, gyilkolásba és robbantgatásba, ott valami baj van agyilag és gondolom ezek az emberek nem akarnak ilyen társadalomban élni.


Hát ezért.

2015. szept. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Én voltam sorkatona, 18 hónapig. Ha te is lettél volna eszedbe sem jutna ilyent kérdezni.


Egyébként pedig a sorkatonaság és a "haza megvédése" nem ugyanaz.

2015. szept. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
Már 2004-ben (az utolsó 6 hónapnál) "menekültek", kb 1500 sorkatona volt. Inkább polgári szolgálatra mentek. Szerinted így 11 év elteltével több jelentkező lenne?! Elmondom hogy nem. Csak azért sem mert már a technika is öregedett még jobban és a Honvédség felszereltsége nem változott. (Konkrétan harckocsizókhoz nem nagyon mehetne egy szakasznyi katona sem mert olyan kevés működő T-72-es van hogy muzeális értékű és vigyáznak rá minta a hímes-tojásra. Arról nem beszélve szállítóhelikopter meg fasorba sem.)
2015. szept. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Én még mindig nem értem, hogy mi ellen akarjátok annyira megvédeni a drága magyar hazát (ami olyan sok jót és szépet tett velünk eddig, ugyebár), pláne sorkatonasággal.


NATO-orosz háború nem lesz. Nem tudom, hogy meddig kell még magyarázni az agyatlanoknak, de mindkét nagyhatalom dugig van nukleáris robbanófejekkel, amikkel simán eltörölhetik egymást többször is, így egyik félnek sem áll szándékában a nyílt összecsapás. Ez már a hidegháború idejében is megvolt 45 éven keresztül és akkor sem lett háború, pedig akkor az erőviszonyok még kiegyenlítettebbek is voltak.

A migránshelyzettel kapcsolatban meg abszolút nem értem, hogy mire kell a sorkatonaság.

2015. szept. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#5: Miért lennék elvont baromságok a haza, nemzet ?


Súlyosan félreértelmezed a dolgokat, főleg a pacifizmust. Senki sem akar fölöslegesen háborúzni, vért ontani, mégis naprakészen kell tartanunk magunkat, hogy ne tűnjünk jó célpontnak, ill. ha beütne a baj, ne essünk el.


Svájc 200 éve semleges, mégis folyton fegyverkeznek, ill. tartanak sorkatonaságot, de nem támadó célzattal, hanem védekező célzattal.


Amit meg az atomfegyverekről írtál, az a baromság. Az atomfegyver nem az a dolog, amit csak úgy lehet dobálni, meg azoknak ugyan átalakították az alkalmazási doktrínájukat, de még így sem lehet őket ész nélkül használni.


A migránsok ellen úgy jönnének szóba, hogy a jelenlegi 20.000-es Honvédségből csak 3 - 5.000 katona alkalmas "harctéri" feladatok ellátására, a többi meg minden alól fel van mentve, és nyilván az a 3 - 5.000 kevés kerítésépítésre vagy a határok felügyelésére vagy tömegoszlatásra.



#6:


Aki normálisabbként kacérkodik a sorkatonaság gondolatával, az nem azt a rémálmot akarja visszahozni, ami volt a Néphadseregben, hanem az osztrák / német / svájci sorkatonaság a példaértékű számára.

2015. szept. 27. 17:41
 10/19 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem normális ember elsősorban az elveiért és nem egy darab földterületért harcol, de javítsatok ki ha tévedek.
2015. szept. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!