Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy "szakértő" azt próbálta...

Egy "szakértő" azt próbálta meg elhitetni velem, hogy a pisztolyok csöve nem huzagolt, mert értelmetlen, mivel rövid. Most akkor van benne huzagolás, vagy nincs?

Figyelt kérdés
2015. okt. 4. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van benne.
2015. okt. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Van benne. Pisztolyoknál általában 6 darab huzag található meg a csőszerkezetben.


A huzagolásnak nem csak az a szerepe, hogy a lövedéket felpörgesse, ezáltal stabilan maradjon a röppályán. Hanem a lőporgázok megfelelő tömítésében is szerepet játszik. Amikor a lövedéket kilövöd, az szó szerint belesajtolódik a huzagolásba, hogy a lövedék és a cső közt még egy minimális gáz se tudjon elszökni. Amennyiben a lőporgázok megelőzik a lövedéket, akkor az elég keményen ki tud hatni a pontosságra.

2015. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, amit leírtál, az meg a másik dolog, amin összevesztünk ezzel a "szakértővel" pedig több tényt is felmutattam neki ezzel kapcsolatban, de azzalérvelt, hogy akkor szétrobbanna a cső, ha a huzagolásba belesajtolódik a lövedék, mert megszorul. Aztán inkább ráhagytam a dolgot.
2015. okt. 4. 13:36
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen van!
2015. okt. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
van benne
2015. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy szorulna meg ekkora tolóerőnél? :) Ha viszont nem nyomódna neki a csőnek, akkor a hátulról ezt a tolóerőt kifejtő gázok értelemszerűen megelőznék a lövedéket, ami csökkentené a sebességét és pontatlanná tenné az irányát, mint előttem is írták.
2015. okt. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk nem pisztoly, de ott van az AKM csőszerkezete. A huzagolásnál a két szemközi ormózat közti távolság 7.62 mm, a két szemközti barázda távolsága pedig 7.82mm. (a huzagolásnál a "kiugró" részt nevezik ormózatnak, a bemélyülő részek pedig a barázdának)


A lövedék átmérője pedig 7.82mm. (hiába nevezik 7.62-nek) Lövésnél ahol az ormózat hozzáér a lövedékhez, ott 2 század millimétert összesajtolódik a lövedék és tulajdonképpen úgy fog viselkedni, mint ha egy csavart pörgetnénk az anyacsavarban.


Csőrobbanás akkor következik be ha hibás a cső, (nem bírja a nyomást) vagy az előírtnál nagyobb lőportöltetet használnak a lőszerben. (túl nagy nyomás) Nem véletlen, hogy a fegyvercső az, amit egy fegyvernél a legnehezebb legyártani. Rendeltetésszerű használat mellet is hatalmas nyomást kell elviselnie.

2015. okt. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hasonlóan érveltem neki én is, de nem fogta fel.
2015. okt. 4. 15:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért vitatkozol hülyével?
2015. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nyilvanvalo, hogy NEM szakertovel van dolgod ;)
2015. okt. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!