Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy sorkatonának járt fizetés?

Egy sorkatonának járt fizetés?

Figyelt kérdés

Azokat kérdezem, akik voltak sorkatonák. Kaptatok fizetést annak idején a sorkötelesség alatt?


Valami létminimumot, minimálbért, közmunkabért?



2016. jan. 16. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Zsoldot kaptak.
2016. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ugynevezett "zsoldot" kaptunk. De annak az összege inkább zsebpénz volt, mint fizetés.
2016. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ok értem, köszi.


Azon tűnődtem, ha vissza fizetnék a sorkatonaságot, vajon mennyi zsoldot kapnánk.

2016. jan. 16. 21:34
 4/14 anonim ***** válasza:
Na, itt most megakadtam. Ki fizetne vissza, és mit?
2016. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Sorkatonának nem jár lángos, nem segít már (K)Áder János! :(
2016. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Bocs hülyeséget gépeltem.


Az akartam, ha vissza állítanák a sorkatonaságot...

2016. jan. 16. 21:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem már a pontos összegére, de valami olyasmi rémlik, hogy két kimaradás alatt simán el lehetett inni :-) És nem magas költségvetésű helyeken, hanem a legolcsóbb füstöskocsmákban. :-)
2016. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1991 augusztusban vonultam be, akkor volt a zsold...bocsánat, illetmény (mert ilyenkor jönnek katonáék és lehurrognak, hogy zsoldot a zsoldos kap, meg hogy nincs rang, csak rendfokozat...) 1200-Ft, amit 1992-től 1300-ra emeltek. Ez akkoriban valóban nem tartott ki hó végéig, még úgy sem, hogy nem dohányoztam, nem ittam.

Azt meg egy tiszttől hallottam, hogy tulajdonképpen az illetmény 7-8000-Ft körüli összeg (kb. az akkori minimálbér) , de ebből lejön a főzés, mosás, fűtés - szóval a rezsi.

Ezt megerősítette egy kollégám elbeszélése, akit tartalékos szolgálatra hívtak be még a 80-as években. Ők rendes fizetést kaptak, amiből szintén levonták a költségeiket (tételesen!), amikor szóvá tették, hogy miért fizetnek nyáron fűtést, azt a választ kapták, hogy hát mégsem lehet kiszúrni azokkal, akiket télen hívnak be, így a fűtés költségeit egyenlő arányban elosztják.

2016. jan. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
1400 forintot kaptam 93-ban. Ez mai árfolyamon kb 15-20 ezer forintnak felel meg. Nem sok de igazából cigin meg pián kívül nem is kell költened semmire. Szállást ruhát és ételt kapsz.
2016. jan. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5%

"Zsoldot kaptak."


Nem zsoldot te marha hanem illetményt. Zsoldot a szoldosok kapnak. Sorállomány mindig is illetményt kapott.

2016. jan. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!