Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy sorkatonának járt fizetés?

Egy sorkatonának járt fizetés?

Figyelt kérdés

Azokat kérdezem, akik voltak sorkatonák. Kaptatok fizetést annak idején a sorkötelesség alatt?


Valami létminimumot, minimálbért, közmunkabért?



2016. jan. 16. 21:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A hivatalos neve valóban illetmény volt, de tekintettel arra, hogy ezt minden sorálományú "zsold"-nak hívta, ezért mertem én is úgy leírni, hogy zsold, ráadásul odaírtam, hogy úgynevezett, és idézőjelbe is tettem. Az, hogy ennek az értelmezése számodra sikertelen volt, még nem jogosít fel téged arra, hogy másokról is saját magadhoz hasonló szellemi színvonalat feltételezz, és lemarházd. Igaz, nálad már az nagy siker lehetett, hogy megtanultál írni.
2016. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, hogy megjósoltam, hogy előbb-utóbb befut valaki, aki kifogásolja majd a "zsoldot"?

:)

2016. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 2000-ben vonultam. A civil munkahelyemen kaptam 50-60 ezer forintot, a sorkatonai illetményem volt 5 ezer forint. Plusz hétvégi eltávokra kajapénz az kb egy másik ötös volt. De tényleg csak cigire, piára volt gondunk.
2016. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
'96-ból úgy 2000 Ft-ra emlékszem
2016. febr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!