Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van még ma is Magyarországon,...

Van még ma is Magyarországon, óvóhely?

Figyelt kérdés
Rendes àllapotban lévő, belső kórhàzzal felszerelve.
2016. márc. 22. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Hogyne lenne, amíg ember él a földön, addig lehet háború is. Védeni kell légitámadás ellen a civileket óvóhelyeken. Ezek létező stratégiai pontok, nem fogsz találni közelebbi infót.
2016. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Rubicon87 ***** válasza:
87%
a sziklakórház, bár ez már múzeum. Egyébként Budapesten több mint 3000 ezer óvóhely van ami 6-700000 ember védelmére elég.
2016. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Rubicon87 ***** válasza:
90%

"ma 10:56"


miért is ne találna róluk infót?

2016. márc. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

# 3/3


Attól függ, miről beszélünk. Ha a 120+ éves légópincékre gondolsz, ahol jó pénzért lehet manapság labirintus meg szabadulós játékokat játszani, hát persze, ezeket tucatszám még reklámozzák is. De a kérdező ha jól értettem, felszerelt óvóhelyek iránt érdeklődik, ivóvízzel, élelmiszer készlettel, egészségügyi részleggel, saját áramfejlesztővel és levegőszűrővel stb.

2016. márc. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Fater pincéje. Ámbár ott az öreg inkább a mutter fenyegető veszélye elől szokta meghúzni magát, ha nem mer hazamenni borfejtés után.


De gondolom nem a hülyeségre vagy kíváncsi :-)

Nemrég valamilyen riportműsorban emlékszem, hogy mutattak be Budapest alatti óvóhelyeket, ivóvízellátással, áramfejlesztővel, egészségügyi részleggel ellátva, arra viszont nem emlékszem, hogy ezek múzeumként tekinthetők meg, vagy akár rendeltetésszerű használatra is beüzemelhetőek.

2016. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MZ.per.X ***** válasza:
88%

Szerintem ma olyan nem nagyon van, ami folyamatosan karbantartott, azonnal használható lenne. Nagyobb óvóhelyként a 2-3-as metrók használhatóak. Felszerelt óvóhely maximum magán céllal van, vagy a "fontos" emberek védelmére.


Mondjuk alapvetően manapság nem is pusztítják célirányosan a polgári lakosságot a legtöbb esetben, ha mégis, akkor meg többnyire több hónapos, több éves háborúban, az ellen meg egy óvóhely sem véd igazán.

2016. márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Én Szombathelyen jártam középiskolába. A suli pincéjét még a hidegháború alatt alakították át óvóhellyé. Nem tudom, hogy mennyire állná jelenleg a sarat, mert eléggé elhanyagoltnak tűnt. A suli is csak raktárnak használta a felesleges eszközöknek.
2016. márc. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Létezik olyan, hogy óvóhelykataszter, melyben nyilvántartanak minden ilyen jellegű, polgári védelemre alkalmas létesítményt. Ezek elsősorban fizikai védelmet nyújtanak, pl. bombatámadás esetére, de egy vegyi támadás ellen már sz@rt sem érnek. Amelyekre a kérdező kíváncsi, azokat egy másik listában kell keresgélni ;)
2016. márc. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
A kettes és a hármas metró alagútjai óvóhelyként is funkcionálnak, kórház ugyan nincs bennük, de minden más akad, rendszeresen ellenőrzik is.
2016. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!