Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Honnan tudom meg, hogy hova...

Honnan tudom meg, hogy hova kell menni? Merre van a hozzank tartozo ovohely, ha egyaltalan ilyen letezik?

Figyelt kérdés

Mindig mennek ezek a proba riasztasok (legvedelmi). Esetek tobbsegeben nem is hallom. Foleg, ha csukva az ablak (lehet, hogy baromi jol szigetel).

Ma kivetelesen (mivel jo ido van egesz nap) nyitva volt. Pont az ablaknal alltam, amikor hallottam egy szirenazashoz hasonlito hangot. Na, nem elesen, teljesen halkan. Arrol nem beszelve, hogy a szoveget nem lehetett sehogy se hallani, nagyon torz volt.

A szirena helye kb. 10 percre van gyalog, tehat nem egy nagy tavolsag. Es, itt meg a szel is fuj, ami viszi a hangot.


Egyszeruen fogalmam sincs, hogy eles helyzetben (remeljuk, hogy nem fog elofordulni) hova kell menni, hova kell elbujni?

Hol lehetne ennek utana nezni/jarni?

Csak azert kerdem, hogy megadjam az eselyt a lanyaimnak es magunknak a ferjemmel, ha ugy adodna, hogy menekulni kellene.


Koszi a segitseget!


2015. ápr. 13. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezed a helyi katasztrófavédelemtől.
2015. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

'Csak azert kerdem, hogy megadjam az eselyt a lanyaimnak es magunknak a ferjemmel, ha ugy adodna, hogy menekulni kellene. '


A paranoia nem vicc, tessek kezeltetni. Trefat felreteve, ha tenyleg 'menekulni' kell, az ovohelyek vajmi keves vedelmet nyujtananak.

2015. ápr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is nagyon léteznek már. Legalább is a mezei népnek.
2015. ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek csak figyelmeztetnek de igazi hasznuk nincs mert ha jól tudom nincsenek óvóhelyek.
2015. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lakossági riasztó-tájékoztatószirénák feladata a tévhitekkel ellentétben elsősorban a veszélyes ipari üzemekben bekövetkező balesetek esetén a lakosság azonnali tájékoztatása és NEM a légiriadó jelzése, bár természetesen a rendszer légiriadó jelzés adására is alkalmas.


A különféle veszélyeket jelző szirénahangok az alábbiak:


-csendes teszt (előfordulhat halk pattogás vagy ciripeléshez hasonló hang)


-6 másodperces un. "morgató" szirénapróba ( [link] )


-katasztrófariadó, 120 másodperces szirénahang ( [link] )


-légiriadó, 3*30 másodperces szirénahang 30 másodperces szünetekkel ( [link] )


-veszély elmúlt jelzés, 2*30 másodperces egyenletes, sivító hang 30 másodperces szünettel ( [link] )


A szirénapróba minden hónap első hétfőjén (ünnepnap esetén egy héttel később), 11:00-kor, morgató próbával (március és szeptember hónapokban teljes próba zajlik katasztrófa- és veszély elmúlt jelzéssel) esedékes, erre hangosbemondó is felhívja a figyelmet.


Éles riasztás esetén - ha ellentétes utasítást nem adnak - a teendők a következők:


-a legrövidebb úton haza, vagy a legközelebbi fedett helyre kell menni

-háziállatokat fedett helyre kell zárni

-gépjárművet lakott területen, a forgalom és a mentés akadályozása nélkül le kell állítani

-munkahelyen, közintézményben, stb. követni kell az erre kiképzett helyi vezetők utasításait

-fel kell készülni egy esetleges kitelepítésre (szabályok: [link]

-figyelni kell a Kossuth rádión és az M1-en elhangzó vészhelyzeti közleményeket

-követni kell a hatóságok utasításait


Ipari baleset bekövetkezése esetén célszerű az alábbiakat is végrehajtani:

-zárjuk el a gázcsapot

-csukjuk be az összes ajtót és ablakot, kapcsoljuk ki a klímát

-a legmagasabban fekvő, a veszélyes üzemtől átellenesen fekvő helyiségben tartózkodjunk

-ne dohányozzunk


Az egyes katasztrófatípusok esetén követendő eljárásról további információ itt olvasható: [link]


Ha további tájékoztatásra vágysz a rendszert, a követendő eljárást vagy a telepítést indokló konkrét üzemmel kapcsolatban, keresd meg e-mailben vagy személyesen a területileg illetékes tűzoltóságot.

2015. ápr. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kitelepítéses link helyesen:

[link]

2015. ápr. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!