Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Honnét származhat a német...

Honnét származhat a német sisakom, illetve mennyit érhet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kaptam egy német sisakot, ami már nagyon rozsdás volt, ezért lefújtam feketére, volt rajta egy lyuk, valószínűleg víz, esetleg szennyvíz stb. merésére használhatták. Nagykanizsától 15 km-re lakok egy faluban, és azt szeretném megkérdezni, hogy ha restaurálnám mennyit érne? Illetve hogyan csináljam, ezért is kérdezem, hogy honnan származhat, mert olyanra akarom, amilyen eredetileg lehetett. Kár volt elkezdeni restaurálni? UI: A sisak el volt dobva egy erdőben, azt hiszem egy szatyorba is be volt csomagolva, de nem biztos, ezt majd még megkérdezem, a nagypapám találta. És biztos hogy jártak erre németek a II. VH alatt, ezt is ő mesélte. Aki kéri, annak elküldöm a képet róla. Bélés nincs benne, se csat, csak a fém sisakrész.
2016. ápr. 9. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Megjegyzem, hogy az akkoriban használt magyar sisakok nagyon hasonlítottak a németekre, de az ára szempontjából ez irreleváns.

2016. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Alapból nem kelet volna "lefújni" ha elakarod adni.. az nem számít ha rozsdás. Ha esetleg értékes megveszik, a restaulálást meg szakemberre bízzák. Egyébként szerintem se érhet sokat mivel sisakokat rengeteget találtak és csortak el az emberek és lehet magyar is.
2016. ápr. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!