Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi kellett volna a 2. világháb...

Mi kellett volna a 2. világháborús német győzelemhez? Többi alant.

Figyelt kérdés

Szerintem:

1. Az ukránokat nem kivégezni, kifosztani stb kellett volna, hanem maguk mellé állítani. Úgy olvastam valahol hogy kb. 1 millió antikommunista ukrán állt volna át a németekhez még a kezdetekkor, csakhát ugye a kegyetlenkedések miatt mégis a ruszkikhoz álltak át...

2. A Barbarossa hadművelet kezdete előtt szólni a Japánoknak, Olaszoknak, Románoknak, Magyaroknak, és közös erővel, teljes hadseregekkel támadni egyszerre - európaiak elölről, japánok hátulról így a Szovjetunió nem tudta volna ide-oda dobálni a hadseregét ekkora területen...

3. Spanyolország bevonása a háborúba - ugyan adtak egy hadosztályt (Kék hadosztály) támogatásul, de az vajmi kevés volt, ha egész hadsereget, netán hadtestet adtak volna, az döntően befolyásolta volna a háború menetét...

4. Hitler döntéseinek figyelmen kívül hagyása - ugye a sztálingrádi csata után Hitler magához vette a keleti front irányítását és a hadoszlopokat ide-oda mozgatta, ezt figyelmen kívül kellett volna hagyni, és egy remek tábornagy, mondjuk Manstein döntött volna a csapatmozgásokról...

5. Az Afrika Korps meg nem alakulása - tehát nem kellett volna az afrikai kontinensre csapatokat küldeni, hanem azokat bevethették volna rizikósabb helyeken, pl. a keleti fronton...

6. Leállítani a Tiger harckocsi gyártását, és inkább Panzer IV és Panther típusúakat részesítették volna előnyben - a Tiger kétség kívül remek harckocsi volt, viszont voltak hibái, drága is volt, ha elakadt a sárban, akkor kivontatni szinte lehetetlen volt, tehát az előbb említett harckocsikat kellett volna gyártani nagyobb számban, ezzel meg lehetett volna fordítani a háború menetét...

7. Az anglia csatát el kellett volna halasztani legalább a Szovjetunió leveréséig, és nem Messerschmitt Me 109-es típusokat, hanem Focke-Wulf FW 190-ket kellett volna használni a csatában. A csata előtt pedig nem ártott volna egy alapos repülőterek elleni légitámadás-sorozat, mint ahogy a Szovjetunióban csinálták...

8. Zsidók békén hagyása - én most nem akarok holokausztról meg zsidózásról beszélni, csak annyit mondok erről, hogy ha nem üldözik el a zsidó mérnököket, tudósokat, stb akkor szerintem Németországnak hamarabb lett volna atombombája mint USA-nak, így abszolút előnyben lett volna, és erődemonstrációval fegyverek nélkül megnyerték volna a háborút...


Hirtelen ezeket tudnám a németek nyerése mellett mondani, írjatok pls róla véleményt, és ha tudtok még hozzá több pontot, akkor ne habozzatok leírni!



2016. máj. 7. 19:08
1 2 3
 1/24 Rubicon87 ***** válasza:
88%
Szólni a Japánoknak, erre ők azt mondják nem. Spanyolok nem akartak háborúzni, hogy vonták volna be őket? Ki mondja meg Hitlernek, hogy kuss van?
2016. máj. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Alain Delon ***** válasza:
Mi az, hogy európaiak elölről? Hitlerék támadtak keletre, nyugatra. Hálából a franciák, angolok és hosszú távon az amcsik mellé álltak volna?
2016. máj. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

1-es: épp ezért írtam hogy kellett volna történnie, tehát ha elfogadják a japánok a támadást, úgy akk biztosabb lett volna a győzelem...


2-es: mit nem értesz? Európaiak alatt Németországot és szövetségeseit értem - olasz, magyar, román. Ezek európai országok KÁPIS? Azért írtam elölről, mert ugye európaiak balról-jobbra olvasnak így én is, ezért ha balról támadnak (nézd térképet) az kérlek elölről történik, míg keleten a japánok hátulról támadnak (tehát jobbról-balra) KÁPIIIS? Most tegyük félre a nyugati támadást, koncentráljunk csak keletre - ha ezek az országok a fennt említett módon harapófogóba fogják a Szovjetuniót, akkor szerintem biztos a győzelem. Az angolok-amcsik melléállását viszont nem értem...

2016. máj. 7. 20:08
 4/24 anonim ***** válasza:
69%
Ahogy felsorolásod alapján te magad is érzed,túl sok mindennek kellett volna máshogyan alakulnia ahhoz,hogy győzzenek.Azt mondják,a zsenit,csak egy lépés választja el az őrülttől.Hitlernek voltak zseniális húzásai,de szerintem mégis inkább egy őrült tömeggyilkos volt.
2016. máj. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Rubicon87 ***** válasza:
2%

"ma 20:08"


Jah hogy te így leegyszerűsíted a dolgot? Nem kellett, volna az angoloknak gyarmatosítani Észak-Amerikát. Így is győzhettek volna. Vagy ha hamarabb feltalálják a lézerfegyvereket. Vagy ha a jövendőbeli szövetségesek felajánlották volna az egész világot Hitlernek még 1933-ban. Igen, szerintem így is tudtak volna győzni.

2016. máj. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%

Legnagyobb részt igazad van, röviden az összes hiba Hitler értelmetlen intézkedéseiből adódik.

Amúgy Spanyolországot bevonni a háborúba nem lehetett, ép hogy vége lett a polgárháborúnak, Franco ellenezte mindenáron a háborút. Japán a világ háború előtt vereséget szenvedett a szovjet+mongol csapatoktól, ezért nem akarták hátba támadni Szovjetuniót, bőven elég lett volna a németeknek az is, ha nem írják alá a japánok,oroszok a meg nem támadási egyezményt, így a Szibériai hadsereg csoportokat nem tudta volna bevetni Sztálin Európában.

2016. máj. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
#5:Igen,én így leegyszerűsítem a dolgokat.De le tudom még ennél jobban:a történelemben nincs értelme a "mi lett volna,ha..." kezdetű mondatoknak.Ez már a regényírók asztala,mint ahogy születtek is regények,például ebben a témában is.
2016. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Alain Delon ***** válasza:
3-ra: Nem kápsi, de ne is erőlködj.
2016. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

Ez az egész úgy hülyeség, ahogy van. A náciknak, és szövetségeseiknek nem volt megfelelő hátterük a "győzelemhez". Ha a leírt dolgok megtörténtek volna, a jenkiknek még mindig előbb lett volna atombombája.


Elképzelem, ahogy valaki odamegy Hitlerhez, hogy

2016. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

#9-es folytatása, mert menet közben lett elküldve.


Szóval Hitler lehűtéséhez annyit fűznék hozzá, hogy nézd meg a Walkuer című filmet. Kb. ennyi eredményt lehet hozzá fűzni. Meg a Hitler fanatikusai biztos nem néztek volna rossz szemmel a "trónfosztóra".

2016. máj. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!