Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem teszünk már valamit?

Miért nem teszünk már valamit?

Figyelt kérdés

Trianon.

Írom ezt magyar nemzetiségű román állampolgárként(sajnos). Erdélyben élek ebben a gazdag gyönyörű vidéken amit a románok kizsákmányolnak szó szerint.

Nekik arra lenta román alföldön szegény a vidék se minöségi termőföld sem értelmes ember.Moldáviában úgyszint.

Ami itt Erdélyben termelődik mind oda viszik "fejleszteni".A mi adóinkból nem a mi régiónk fejlődik hanem bukarest s vidéke.

Lenéznek ha magyar vagy. Kolozsváron le magyarparasztoznaknyíltan.

Nem lehet úgy érvényesülni hiába.. sok tehetséges magyar fiatal nem tud sikereket elérni csak mert magyar.

Hiába tanítják a suliba anyanyelvi szinten a románt ... akkor se tudsz úgy beszélni hogy ne szúrják ki hogy magyar vagy.

Mikor roman irodalomban olyanrol kell tanulnod hogy a drága románok hogyan menekítették ki erdélyt a magyarok kezêböl na az durva..

A legtöbb hogy a románoknak fogalmuk azaz fogalmuk sincs arról hogy ez a föld magyar volt (és lesz!!)

Román gyerekekre vigyáztam múltkor(ismerősök de tökmindegy) a lényeg hogy a két gyerek megkérdezte hogy miért van ilyen furcsa nevem. S akk mondtam nekik hogy magyar vagyok azért.

Kérdik hogy hát de akkor mit keresek én itt romániában?

Csodálkoztam.... iskolas gyerekek már van töri órájuk is...

Na elkezdtem nekik magyarázni hogy ez még 100 éve magyar föld volt stb stb.

Aztán pár nap múlva felhívnak a szülők s kérdik hogy miért beszéltem ilyen hülyeségeket a gyerekeknek letámadtak én voltam a rossz.

Gondolom a gyerekek kérdezősködtek mert roppant érdekesnek találták a témát mikor meséltem nekik! ez pár eset

Sorolhatnám hónapokig hogy mi van itt...


Most aktuális a téma itt vagyunk... 96 év telt el.

Mit csináljunk hogy legalább azokat a vidékeket ahol a lakosság többsége magyar visszakapjuk??

Hazudnak a számok! Többen vagyunk és voltunk mint amennyit mondanak.

Igazságtalan ez az egész. Megérett ez a sztori már arra hogy végre lépjünk! Mit tehetünk? Senki sen gondolkodik ilyesmiken rajtam kivül?



2016. jún. 4. 22:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Mivel a fidesz bármit megtesz a szavazatokért és saját magával is képes ellentmondásba keveredni, ha azzal több szavazatot szerez, erös a gyanú, hogy a határon túliakat is csak felhasználja a szavatokért. Innen nézve, nagyon úgy tűnik.


Az, hogy semmit sem kaptok, nem teljesen igaz, most pl 50 milliárd forintot fogtok kapni. Azért, az nem kevés pénz.


Miért nem látod értelmét az állampolgárságinak? Én megcsinálnám. Hadd lássák a románok, hogy a magyarság büszkén vállalja magát. Nem a szavazati jog miatt fontos az állampolgárság, hanem inkább az elv miatt. Nem egy papír tesz magyarrá, igaz, de egy kevés pluszt hozzátesz legalább.


Szerintem, azért nem teszünk itthon semmit, mert túl kevés az az ember, aki ténylegesen tenne. Talán nem fog tetszeni, amit írok, talán lepontoznak és nekem is fáj kimondani, de az a harcias magyar, aki lázadt, mikor baj volt, pl 1956-ban, az már kihalt. Manapság, aki nagy szaktudású, az inkább külföldre megy, hogy jól éljen, mert itthon, nem lehet megélni. Az egymást követö életképtelen kormányok mindent tönkretettek. Magyarországon már nem lehet jól élni. Hó végéig kitart a pénz, ha spórolsz. Inkább mindenki megy külföldre. Aki meg nem megy, az belefásult a szürke, semmire sem jutó magyarországi életbe. Már szavazni sem mennek el. Meg lehet nézni, hogy milyen alacsony a részvételi arány. Így tud zsinórban másodszorra is nyerni a fidesz, mert aki a fidesz ellen szavazna, el sem megy. A buta, befolyásolt, lelkes fidesz szavazó, a fideszbirka, az meg elmegy. Ezzel csak tovább nö a baj. Ördögi kör.


És, ha a magyar szavazni sem megy el, akkor mekkora az esélye, hogy fellázad a Nagymagyarországért? Sajnos nem sok.

2016. jún. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
Kamu kérdés. Csak a tapló románok magyaroznak, de ez megy visszafelé is. Nekem még sose volt bajom abból, hogy magyar vagyok.
2016. jún. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A kérdés utolsóhoz: mely részén élsz pontosan Erdélynek? Mert székelyföldön elhiszem hogy nem. Ott szinte mindenki magyar.

Én Partiumban élek itt is több magyar az én településemen mégis annyi de annyi megkülönböztetés ért már románoktól.

Igen vannak rendes románok is nekem is vannak román barátaim is de az nagyon kevés. A tapasztalat az, hogy egy vadidegen romàn nem áll a magyarsághoz pozitívan ezt tapasztalatból mondom.

Fogalmuk sincs román vidékeken aztán pláne nem hogy itt egyáltalán élnek magyarok! A történelem ezt a fejezetét szándékosan nem tanítják nekik.


Ez már része az úgymond teljes románia kialakításának

Persze mi magyarok sose felejtjük hisz minden nap valamilyen formában belebotlunk a trianonba.

De ők nem tudják inkabb nem is akarnak tudni róla Úgy nevelik a köv. generációkat hogy azok abban a hitben élnek miszerint románia az ilyen nagy volt mindig is és a csúnya magyarország elvette tőlük Erdélyt de szerencsére meg hála a nagyszerű román vezetésnek, a kifogásolhatatlan hadseregnek és a bátorságnak naaaagy erőfeszítések és törekvések árán visszaszerezték Erdélyt!

Mikőzben...

Meg ugyebár ha nincs a háború vagy valami más(mert úgyis szétszedtek volna igaz nem épp így) akkor románia önerőből sosem kap egy négyzetcentimétert sem Erdélyből.

De azért ők kezdik fakítani a történelmet és tudjuk lassú víz partot mos..


Visszatérve, nem azt mondom hogy egyből csináljunk forradalmat mint az 56-osok.

Tudom itt is elkenyelmesedtek az emberek.

Nem kéne egyből követelni. Szerintem első lépésnek totál elég lenne ha legalább elmondanánk hogy mit szeretnénk!!

Mert tvrutko posztja alá hiába sírnak. Sírjunk közösen az eunak.

Amíg azt se mondjuk el hogy mi bajunk mit várunk?

Néma gyereknek anyja se érti szavát...

2016. jún. 5. 08:34
 14/18 anonim ***** válasza:

"Senki sen gondolkodik ilyesmiken rajtam kivül?"

Nem :)

2016. jún. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Vagy csak te nem. Ez olyan mintha a szüleid örökségéről mondanál le. Irigyellek amiért megvan benned az a mai vilagban nagyon hasznos tulajdonság hogy tudsz veszíteni. Tényleg jó lehet. Sajnos én nem tudok semmiben. Nem szeretem elismerni hogy mások jobbak nálam.

Ez van...

2016. jún. 5. 19:56
 16/18 anonim ***** válasza:
68%
Erdélyt már nem kaphatjuk vissza, de az Uniónak fel kellene lépni a durva történelemhamisítás ellen, valamint nem kéne engednie, hogy ilyen megalázó módon bánjanak az ottani magyar kisebbséggel. Feltételeket kellene szabni Romániának, és kizárással fenyegetni.
2016. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Rács szett más is már a "mesterséges határszabásra" azóta is, itt Európában.

A Kelet-Európai rendszerváltó folyamatok után felülvizsgálta valaki mondjuk az 1945-ös Lengyel határokat? Kellene pedig, nem?

Egyébként én ebben a Trianonnal kapcsolatos dologban egyet nem értek, mikor a franciákat utálják emiatt a magyarok...

Most utálják Hága miatt a hollandokat a szerbek/bosnyákok/horvátok?...

2016. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem csak a franciák a bűnösök de az tény hogy ők a leginkább.

Ők erőltették ezt mert féltek tőlünk túl nagyok voltunk. A franciák ellenfele mi meg a németek voltunk.

Ezért ők erőltettêk ezt az egészet.

Az angolok nem akarták aláírni pl.

2016. jún. 7. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!