Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerinted melyik volt a vilag...

Szerinted melyik volt a vilag valaha letezett maga koraban a legrettegettebb hadserege?

Figyelt kérdés

Szerintem az alabbiakbol kerulhet ki a gyoztes:

-Dareiosz hatalmas perzsa serege

-Nagy Sandor serege a falanxal

-A romai legiok amik meghoditottak az ismert vilagot

-Attila es a hunok

-A barbar germanok (gotok, vikingek, vandalok) amik lerohantak az akkori nyugatot es felegettek Romat

-Dzsingisz kan mongoljai

-A brit flotta, ami gyarmatositotta a vilag 25% at

-Napoleon Nagy Hadserege

-Hitler hadserege

-A szovjet Voros Hadsereg



2016. jún. 16. 16:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én ezek közül nem tudnék választani, mindegyik nagyszerű volt.

(Jut eszembe perzsákról és Nagy Sándorról kéne tanulnom azokat a fránya ókoros államvizsgatételeket..)

2016. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
Xerxszész több mint 1 millás serege, mégha 300 spártai be is darálta a javát. Ha nem lett volna ott hágó esélyük sem lett volna a görögöknek
2016. jún. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

"-A szovjet Voros Hadsereg"


-.- az smafu volt. Már beaprította őket hitler, ha az usa közbe nem lép és ad nem ad fegyvert valamit sztalin nem hívja vissza a tartalékait kína mellől a szovjetúniónak Konyec vilma lett volna :XD


"-A brit flotta, ami gyarmatositotta a vilag 25% at"


az sem. volt erős hajó flottájuk, fejlett technológiával, de a hadsereg talicska volt. csak dárdás félmeztelen négerekkel harcoltak.

2016. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát a dél amerikai indiánok nem féltek egyiktől sem szóval pocsék volt az összes sereg.
2016. jún. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

The US Army


A vilagtortenelemben nem volt ennel erosebb es utokepesebb szervezet

2016. jún. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
"Mindig attól a hadseregtől rettegek, amelyik felém tart." - ismeretlen kisember
2016. jún. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem Dzsingisz káné volt. Elvégre övé volt a legnagyobb egybefüggő birodalom és 40millió embert gyilkoltatott le.
2016. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
A NAV. Attól aztán sokan rettegnek.
2016. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Xerxszész több mint 1 millás serege, mégha 300 spártai be is darálta a javát. Ha nem lett volna ott hágó esélyük sem lett volna a görögöknek"


A 300 spártai kamu.

A körülbelül 8000 görögből 1000 maradt ott a végsőkig hogy fedezze a visszavonulást, akik közül 300-an voltak spártaiak. Plussz volt egy erődjük és egy megerősített faluk. Csak ezek a részletek nem olyan köztudottak.


Egyébként szerintem a római hadsereg.

A római hadseregnek nem akadt párja majdnem 400 évig, ráadásul az egész modern hadseregszervezés római mintán alapul.

2016. jún. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem Róma, mert hatalmas, jól szervezett, fegyelmezett, modern hadsereg volt, amely minden környező területet meghódított, és Dzsingisz kán serege, mert nagyon kegyetlen volt, és sok embert meggyilkolt.
2016. jún. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!