Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerinted melyik volt a vilag...

Szerinted melyik volt a vilag valaha letezett maga koraban a legrettegettebb hadserege?

Figyelt kérdés

Szerintem az alabbiakbol kerulhet ki a gyoztes:

-Dareiosz hatalmas perzsa serege

-Nagy Sandor serege a falanxal

-A romai legiok amik meghoditottak az ismert vilagot

-Attila es a hunok

-A barbar germanok (gotok, vikingek, vandalok) amik lerohantak az akkori nyugatot es felegettek Romat

-Dzsingisz kan mongoljai

-A brit flotta, ami gyarmatositotta a vilag 25% at

-Napoleon Nagy Hadserege

-Hitler hadserege

-A szovjet Voros Hadsereg



2016. jún. 16. 16:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%

- Dareiosz hatalmas serege a görögöknél megmutatta mennyit ért. Nagy volt, ennek megfelelôen egy komoly erônek számított, de egy rengeteg nációból összeverbuvált, nem túl jól szervezett sereg volt, aminek egy jó részét csak arra a hadjáratra szedtek össze. Tehát amellett, hogy szervezettségben és hatékonyságban nem vehette fel a versenyt az igazán elit seregekkel, ráadásul hosszútávon valószínûleg nem is volt fenntartható.


- Nagy Sándor serege a maga korában az egyik legjobban képzett és legütôképesebb sereg volt, amit a történelem egyik legnagyobb hadvezére vezetett. Viszont méretben a saját korában sem számított extrém nagynak, szóval ha csak a hadsereget nézzük, akkor egy Nagy Sándor szintû hadvezér nélkül valószínûleg nem értek volna el akkora sikereket, mint amúgy.


- a római légiók az akkori világ legjobban szervezett és képzett serege volt, irdatlan mérettel, amit hosszútávon is fenn tudtak tartani. Ráadásul még a nagy vereségekbôl is nagyon jól fel tudtak szinte azonnal állni, és nagyon jól alkalmazkodtak. Nálam ôk az egyik esélyesek.

- a hunok meg a barbárok nagyon sokan voltak, ráadásul egy meggyengült birodalom ellen, annak a belpolitikai harcaiból is erôsen profitálva. Hosszú távon nem is tudtak nagyon tényezôk lenni.


- Dzsingisz egy zseni volt, aki egy olyan óriási katonai gépezetett rakott össze, ami az ô kézi irányítása nélkül is gyakorlatilag ellenállhatatlan volt a maga idejében. Ráadásul nagyon tudatosan használta a megfélemlítést, és kôkeményen megtorolta a legkisebb ellenállást is. Szóval nálam a legrettegettebb sereg cím a mongoloké.


- a brit flotta korának egyik ékessége volt, de a meghódított területek nagy része technikailag annyira el volt maradva tôlük, hogy ezt annyira nem érzem nagy teljesítménynek.


- Napoleon hadserege is harcedzettebb volt, mint a korabeli átlag, de azért annyival nem volt elitebb a többieknél, mint pl. a római sereg volt a maga idejében. Itt is sok múlt inkább Napoleon és a tábornokai vezetési képességein (na meg néha a szerencsén), és nem annyira maga a hadsereg kiemelkôdésén. Ilyen szempontból én akkor már inkább a II. Frigyes féle porosz sereget emelném ki.


- Hitler hadsereg nagyon ütôképes volt, és sok mindenben volt technikai elônyük, de ezt hosszabb távon nem tudták fenntartani. Egyszerûen fenntarthatóság szempontjából a németek nem voltak túl jók, és nem is feltettek erre nagy hangsúlyt: tehát hosszú távon esélytelenek voltak


- az oroszok végsô soron nyertek szóval nem nagyon lehet leszólni ôket, de itt sem a jól szervezettség vagy valamiféle minôségi különbség, hanem a számok voltak jellemzôen a döntô: beleértve a gyártási kapacitásokat. Szóval mondjuk a rómaiakkal vagy mongolokkal összehasonlítva, akiknek a számok mellett a komoly minôségbeli elôny is megvolt, ez nem tûnik annyira lenyûgözônek.


- én egy hadsereget még hozzátennék a listához: Qin hadseregét, amely egyesítette Kínát. Mind méretben, mind szervezettségben, minôségben, mind vezetôket nézve kiemelkedô volt, és néhány évtized alatt sikerült a másik 6 államot teljesen megtörni. Ráadásul ôk se nagyon finomkodtak (pl. Bai Qi a feljegyzések szerint 400.000 Zhao katonát végzetetett ki, miután azok megadták magukat a changping- csata után), szóval a korabeli kinai történelekben Dzsingisz mongoljai mellett valószínûleg ôk voltak a legrettegettebb sereg.

2016. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Először is, most reguláris haderőt kérdezel kérdező?


Mert a gót, meg viking hordák nem nevezhetők annak.


A brit flotta pedig nem hadsereg, hanem haditengerészet. Nem ugyanaz.


A II. VH-s szovjet, illetve német hadsereg, pedig korban párhuzamosan létezett (egy ideig). Hogy utána-e, az lehetséges.

2016. jún. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát most így egyszerű ember szemével, a piros seregbe még nemhogy az ellenségtől, hanem a kollégáktól sem volt kizárható fosni, de nem ez a baj hanem az hogy nem is volt megalapozatlan. Egyébként brutalításra/barbarizmusra, vagy a szervezett erőfölényre kérdezel? Esetleg technológiai, kapacításbeli fölényre a maga korában?
2016. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Mindent osszevetve :)
2016. jún. 18. 13:22
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát szerintem akkor ezek közül a kán az egyértelmű győztes, mert pl Sándornak viszonylag kevés katonája is ütőképes volt, de az összetartás a fejesek közt nem volt valami jó, mint ahogy az is mutatja, hogy a hadvezérek az utólagos osztozkodás után egymással is harcoltak (tehát ha Sándort egy orgyilkosnak sikerül kinyiffantani, az egész seregnek annyi, túl kockázatos). Meg nem is tudtak stabilan uralkodni, pl a Szeleukidákat is kiverték a zsidók (asszem ezért van Hannuka de ezt nem tudom fejből). A ruszkik a maguk korában sokat tudtak gyártani, viszont egy-egy katona aligha volt ütőképesebb bárminél, mert a jó stratégákat az elején hagyták sza*##*rá lőni mint ahogy sok katonát, az ilyen zsukov meg ehez hasonló se**$@#ggnyalizó állatokat meg felmagasztalták. Idővel technológiájuk is volt gondolom (amit a náciktól lestek el, azoknak meg az volt a jó, csak nem bírtak várni még egy pár évet, momdjuk egy atombomba szintig...). A kánnak viszont egy-egy embere is potenciálisan megölhetett több ellenséget, pedig rengetegen voltak. Jó technika, jó logisztika, de olykor nyers módszerekkel lecsaptak pár korabeli védművet (szekérvár) viszonylag kevés veszteséggel ahoz képest, hogy a védművek elvileg huzamosabb idejig feltartják az ellent.
2016. jún. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Melyik a legjobb?


Maga korában mindegyiktől rettegtek. A történelmet pedig mindig a győztesek írják így a valóságot nehéz leszúrni.

Lehetett nagy hatalmas serege bárkinek a történelem folyamán, ha a vezetője nem volt túl jártas az irányításában. Számtalan példa van rá, hogy nagyobb erősebb seregnek kisebb, de szerevezettebb erő állta útját és futamította meg.


A mongolok furcsa módon a mai napig azt vallják, hogy őket mi magyarok állítottuk meg...

Ha megnézed a térképeket valóban csak eddig jutottak el pedig nyugateuróapa igen csak gazdag zsákmánnyal kecsegtetett volna még sem mentek ennél tovább.

2016. jún. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!