Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háborús időkben a férfi...

Háborús időkben a férfi orvosokat, ügyvédeket stb. besorozzák?

Figyelt kérdés

Mármint az úgy elég érdekesen nézne ki, ha hipp-hopp, nem lennének férfi dolgozók egy-két területen elegen.

Ne haragudjatok, ha buta kérdést tettem fel, de nem értek hozzá.


2016. júl. 14. 02:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Az orvosokat természetesen viszik, maint atom, nem is tudom, hogy képzelted, hogy a harmezőn majd nem lesz orvos, mert szegény Juli néni akkor kinek mutatja meg a bütykét...

Az ügyvédekkel nemtom mi van, alapvetően ők haszontalanok itt is ott is, főleg mivel háborús helyzetben valamilyen szintű diktatúra van + az emberket valamiért jobban zavarják a rájuk hulló bombák, minthogy bepereljék a szomszédot amiért túl közel ültette a rózsáit a kerítéshez.

2016. júl. 14. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az USA-ban a vietnámi háborúba az értelmiségieket nem vitték ki kötelezően, csak aki önként jelentkezett (már ha volt olyan hülye..) A munkásembereket, bevándorlókat, alsó osztálybelieket viszont vitték tömegesen. Sok feka is meghalt vietnámban, meg mexikói, stb.
2016. júl. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%

Visznek minden férfit. Később már gyereket is. A háttér országban nemigen marad férfi, max a rokkantak.

Az idősebb orvosoknak annyi előnyük volt, hogy nem a frontvonalra küldték őket, hanem katonai kórházakba.

A háttérországban mindent a nők csináltak. Dolgoztak a fegyvergyárba, művelték a földet, stb.

2016. júl. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

A legtöbb gyakorizó úgy képzeli el a háborút mint a nyilaskeresztes rémuralomban, hogy mindenkit aki csúnyán néz agyonlőnek és mindenkit visznek. Nem elhanyagolható különbség, hogy most demokráciában élünk, és a háborús állapot nem vonzza magával automatikusan az efféle rémuralmak bevezetését, mégha rendkívüli állapotot is hirdetnek.


Szóval hivatalosan úgy zajlik, hogy behívnak minden férfit 18-40 között (így a férfiak jelentős része mindjárt kiesett), de mivel a gazdaság nem áll át túlságosan háborús termelésre, hiszen pénzre továbbra is szükség van, először a nélkülözhetőbb embereket viszik (de csúnyán hangzik), az alacsonyabb képzettségűeket. Azt hiszem 55 éves korig a nők és férfiak is behívhatóak munkaszolgálatra. (De ez, illetve hogy mennyire áll át a termelés a háborús állapotokra, a helyzet súlyosságától függ)


Sem az első, sem a második világháborúban nem harcoltak annyian, mint amennyit az ember feltételezne, a férfiak 70-80%-a otthon maradhatott (persze váratlanul ilyen helyzetekben mindig megugrik az alkalmatlanok száma :D)

2016. júl. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

"Nem elhanyagolható különbség, hogy most demokráciában élünk,"


Nana, illiberális demokrácia az vigyázzunk. És így bármi elképzelhető ami nem okoz uniós pénz leállást!

2016. júl. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én eleve az ügyvédeket soroznám előre, -golyófogónak!
2016. júl. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

'Én eleve az ügyvédeket soroznám előre, -golyófogónak!'


Szovjet módra?

2016. júl. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

Döntsük el, hogy a hülyeségek tárházát gyarapítjuk, vagy a kérdésre válaszolunk.


Igen kérdező, az utóbbi idők háborúi ilyen érdekesen néztek ki. Meglehetősen sok terület volt, ahol nem voltak férfi dolgozók. A nők dolgoztak helyettük - ahol tudtak. A háború ilyen. Egyébként a háború is -bár speciális körülmények között - igényli az említett szakmák képviselőit. Ha belegondolsz, egy háborúban éppen orvosra van a legnagyobb szükség. Ezért oda még nőket is toboroztak. Voltak is rengetegen. A háború szempontjából pedig az ügyvéd és a darukezelő ugyanúgy fegyverforgató.

2016. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Az orvosokat besorozzák, az ügyvédeket tarkón lövik.
2016. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
De jó, hogy megint egyedül az én tényszerű válaszom lett lepontozva. Valaki megmondaná mi rosszat írtam?
2016. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!